Van egy olyan őszirózsa, amelyik egy hónappal korábban kezd el virágozni, mint a többi, és a legrosszabb körülmények között is szép. Nagyon szerettem volna most néhányat kapni, mert sok problémát meg tudtam volna oldani vele a kertben.
Csak az az egy baj van ezzel a virággal, hogy nagyon kevesen szaporítják, s ezek is a nagy kertészeti áruházaknak adják el, ahol viszont csak a virágzás kezdetén árulják, mindössze két hétig. Ez a két hét pedig már elmúlt.
Elmentem a közelünkbe lévő nagy kertészeti áruházba, ahol „ez már tönkrement!” felkiáltással épp az orrom előtt dobta ki őket az eladókislány. Tényleg nem néztek ki jól, de igazából semmi bajuk nem volt, ezért kértem, hogy ahelyett, hogy kidobná, inkább adja nekem, én még helyre tudom hozni őket. Ő azonban nem kis kárörömmel közölte, hogy nem adhatja, mert el kell velük számolnia.
Elmentem a város másik végében lévő másik nagy áruházba, ahol már egy darab sem volt. Ha most nincs, akkor egy évet kell várjak. Gondoltam, megpróbálom, hátha itt is kidobták, s a szemétből még elő lehet guberálni őket.
Az eladófiú emlékezett a virágra, s elment megnézni a kidobott növények között. Én közben leültem és imádkoztam, hogy ha lehet, akkor kapjam meg ezt a növényt.
Visszajött. Nem talált semmit. Azt mondta, valószínű, hogy már elvitte a szemetes.
Beletörődően ballagtam kifelé. Nem volt már igazából semmire szükségem és nem szoktam csak úgy bámuldozni. Az egyik asztal azonban hirtelen olyan vonzónak tűnt, noha még nem tudtam, miért.
Odamentem. Ott lapultak az őszirózsáim.
Sürgősségi imaszolgálat
Az elmúlt időben többen is megkerestek minket olyanfajta kéréssel például, hogy holnap műtenek valaki, imádkozzunk érte.
Azért, hogy az ilyen hét közben felmerült egészségi, családi vagy munkahelyi problémákért jobban tudjunk imádkozni, létrehoztunk egy sürgősségi imaszolgálatot.
Aki a hét közben szeretne kérni, az megteheti a szokásos módon, ezen a lapon keresztül, vagy írhat nekem sms-t vagy felhívhat a 06-70-379-66-02 telefonszámon. Én ilyenkor a kérést sürgősen továbbítom azoknak a testvéreknek, akik vállalták, hogy ezekben az esetekben imádkoznak az illető kéréséért. Ezenkívül ezeket a kéréseket mindig felteszem a honlapra is, így ezek mindig szerepelnek az imaközösség heti imaszándékai között is.
Aki úgy érzi, hogy szívesen résztvenne a sürgősségi imaszolgálatban és van arra kapacitása, hogy ha értesítést kap, akkor még aznap legalább egy rövid imát elmondjon a kérésért, kérem, hogy külje el nekem a telefonszámát, hogy sms-t tudjak neki küldeni. Ha valaki minden nap nézi az e-mailjeit, kérem, hogy adja meg az e-mail címét is.
Szeretettel várjuk a kéréseiteket és a jelentkezéseiteket.
Kata
Ima az Egyházért
Püspök atya nemrégen kérte az egész egyházmegyét, hogy az egyház megújulásáért, az egyházmegyéért, és ezen belül különösen saját egyházközségünkért, közösségünkért, plébánosunkért imádkozzunk, és csütörtökönként szentségimádást tartsunk.
Az egyházat hatalmas támadások érik, amelyek szétzilálásunkra és meggyengítésünkre törekszenek. Ezért, hogy a püspök atya kérésének minél inkább eleget tehessünk, egyházközségünk több tagjával összefogva rendszeres imát és böjtöt vállalunk az Egyház megerősödéséért, Jézus tanítása szerint, aki azt mondta, hogy a gonosz „csak imára és böjtre” távozik el (Mk 9,29).
Körünk tagjai minden nap elmondanak egy tized rózsafüzért, és ezt valamint a – Mária ismétlődő kérésére – megtartott szerdai böjtöt az Egyházért, s ezen belül különösen a saját egyházközségünkért, közösségünkért és plébánosunkért ajánljuk fel. Emellett akinek munkabeosztása lehetővé teszi, részt vesz templomunkban a hetenkénti csütörtöki szentségimádáson is.
Kérünk mindenkit, hogy amennyire ereje és egészségi állapota engedi, csatlakozzon hozzánk!
Teljesített kérések:
Azt tapasztaljuk, hogy Isten mindig válaszol. Gyakran megadja, amit kérünk, s ha az nem lenne jó nekünk, akkor is megerősít és megvigasztal. Ezért ne csak kéréseinket, hanem ezeket a válaszokat is osszuk meg egymással.
- Orsiért imádkoztunk, hogy meg tudja tenni az első lépéseket a gyógyulásáért. Most elfogadja a kezelést, amit eddig nem.
- Juli ma elutazott Londonba, hogy megkezdje az egyetemet.
- Köszönöm az imákat. Egyenlőre úgy néz ki, hogy a kislányomnál egyszerűbb gyógymóddal megússzuk a problémát.
Imaszándékok szeptember 24- 30.:
- Kérjük Szent Pio atyát: imáinkra figyelve, velünk együtt ő is járjon közbe nagy tisztelőjéért, Eszterért, hogy sokféle betegségének lehetséges szövődményei kerüljék el őt. És merjük kérni gyógyulását. „... mert Istennél semmi sem lehetetlen.” (Lk. 1,57) Köszönöm.
- Egy házaspárért, hogy egymáshoz való viszonyuk rendeződjön.
- Balesetem miatt édesanyám, édesapám, testvéreim, nagyszüleim, menyasszonyom és minden ismerősöm már egy éve lelki gondokkal küzködik, és nehezebb minden napjuk. Adj erőt Uram Nekik, és kérlek Titeket, hogy imádkozzatok értük, hogy legyen erejük átlépni ezen a rossz szakaszon és lelkük végre nyugalmat nyerjen.
- Mátéért, hogy ne piszkálják a kollégiumban.
- Munkáért.
- Azért, hogy meglássuk, mi Isten akarata a házeladás kapcsán.
- A gyerekeink találjanak jó közösséget maguknak az iskolán kívül is.
- Egyházközösségünk ifjúságáért, a hittanos csoportért, hogy legyenek minél többen és ne legyen lusták hittanra járni.
- Anita megtéréséért.
- Egy kisgyermek megkereszteléséért.
- Hogy ez az imaközösség sikerüljön és Isten minél több kegyelmet adjon rajta keresztül.
- Gabiért és a családjáért, hogy folytatódjon a testi-lelki gyógyulásuk és az életük rendeződése.
- Hogy összeszedetten és hatékonyan tudjak dolgozni és le tudjam adni a munkáimat határidőre.
- Hogy a macskánk hozzá tudjon szokni, hogy nem engedjük ki.
- Több új szomszéd is jön a környékünkre. Kérjük, hogy jó szomszédokat kapjunk.
- József megtéréséért.
- Hogy Krisztina súlyos betegsége ellenére teljesíteni tudja a hivatását.
- Megerősítésért, összeszedettségért és világosságért.
- John barátunk teljes gyógyulásáért. Súlyos beteg édesapjáért.
- Hogy a függőben lévő CD-kiadványainkat határidőre el tudjuk készíteni.
- Hogy egy kereső testvérünk meglássa, hogy milyen hatalmas erő van a szentségekben és éljen azokkal.
- Isten szorítsa vissza az egyre erősödő zajszennyezést (motorozás, hangos zene, másokra tekintettel nem lévő bulizás, stb.) itt nálunk és Toniéknál is.
- Hogy a kertépítést le tudjam zárni és neki tudjak fogni a többi munkámnak.
- István testi-lelki gyógyulásáért.
- Egy rossz lelkiállapotban lévő barátnőnkért.
- Tamás megtéréséért.
- Hogy jól sikerüljön az őszre tervezett utunk.
- Hogy világosan lássam, hogy most mi Isten akarata az életemben és megtegyem azt.
- Hogy meg tudjam jól írni azt, amin most dolgozom.
- Hogy ne vállaljam túl magam.
- Egy barátnőnkért, hogy ne szakadjon el Istentől, hanem visszatérjen Hozzá és Rá bízza az életét.
- Hogy több évtizedes házasságunk kijusson a válságból, és megtaláljam végre zaklatott lelkem békéjét. Űzd el lelkemből a kételkedést!
- A húgom magzatának életéért és egészségéért kérek segítséget. Köszönöm.
- Adj Uram erőt mindannyiunknak, hogy el tudjuk fogadni az akaratodat és bölcsességet, hogy megértsük isteni tervedet, ha nem a mi akaratunk szerint cselekszel.
- Egy édesapáért és nagyfiáért, hogy megtalálják életük értelmét.
- Türelemért, legyen türelmem a beteg unokámhoz. Köszönöm.
- Ágiért, hogy térjen észhez és ne menjen férjhez Indiába.
- A gyermekünknél most építik a tetőt, kérjük, hogy jó munkát végezzenek.
- Joci fiam káros szenvedélyeitől való megszabadulásáért, emberi életviteléért.
- Zoltán fiam megtéréséért, családjában istenszerető lelkületért.
- Szerencsés vállalkozásért.
- Zoltán térdének teljes gyógyulásáért.
- Kati néni lelki békéjéért.
- A műtött kisbaba teljes gyógyulásáért.
- Julcsiért, hogy a Szűzanya járjon közbe a testi egészségéért.
- Kérlek imádkozzatok, hogy eredményes legyen a kislányunk kezelése.
- Kérek szépen imát testvérem és három barátom testi-lelki gyógyulásáért.
- Egy beteg kislányért.
- Két hajléktalanért.
- Egy ház eladásáért.
- Barátnőimért és önmagamért, hogy élhessünk keresztény családban. Köszönöm.
- Két volt tanítványomért szeretnék imát kérni, hogy új munkahelyükön sikeresen beilleszkedjenek és örömüket leljék feladataik végzésében. Köszönöm imáitokat!
- Hogy sokkal figyelmesebb legyek a misén.
- Hogy a megbetegedett magnóliáink és virágaink ne pusztuljanak el, hanem meggyógyuljanak.
- Juliért, hogy ne adja fel, hanem meg tudja valósítani a nagy céljait és, hogy Isten adjon neki hozzá illő társat.
Csak az az egy baj van ezzel a virággal, hogy nagyon kevesen szaporítják, s ezek is a nagy kertészeti áruházaknak adják el, ahol viszont csak a virágzás kezdetén árulják, mindössze két hétig. Ez a két hét pedig már elmúlt.
Elmentem a közelünkbe lévő nagy kertészeti áruházba, ahol „ez már tönkrement!” felkiáltással épp az orrom előtt dobta ki őket az eladókislány. Tényleg nem néztek ki jól, de igazából semmi bajuk nem volt, ezért kértem, hogy ahelyett, hogy kidobná, inkább adja nekem, én még helyre tudom hozni őket. Ő azonban nem kis kárörömmel közölte, hogy nem adhatja, mert el kell velük számolnia.
Elmentem a város másik végében lévő másik nagy áruházba, ahol már egy darab sem volt. Ha most nincs, akkor egy évet kell várjak. Gondoltam, megpróbálom, hátha itt is kidobták, s a szemétből még elő lehet guberálni őket.
Az eladófiú emlékezett a virágra, s elment megnézni a kidobott növények között. Én közben leültem és imádkoztam, hogy ha lehet, akkor kapjam meg ezt a növényt.
Visszajött. Nem talált semmit. Azt mondta, valószínű, hogy már elvitte a szemetes.
Beletörődően ballagtam kifelé. Nem volt már igazából semmire szükségem és nem szoktam csak úgy bámuldozni. Az egyik asztal azonban hirtelen olyan vonzónak tűnt, noha még nem tudtam, miért.
Odamentem. Ott lapultak az őszirózsáim.
Sürgősségi imaszolgálat
Az elmúlt időben többen is megkerestek minket olyanfajta kéréssel például, hogy holnap műtenek valaki, imádkozzunk érte.
Azért, hogy az ilyen hét közben felmerült egészségi, családi vagy munkahelyi problémákért jobban tudjunk imádkozni, létrehoztunk egy sürgősségi imaszolgálatot.
Aki a hét közben szeretne kérni, az megteheti a szokásos módon, ezen a lapon keresztül, vagy írhat nekem sms-t vagy felhívhat a 06-70-379-66-02 telefonszámon. Én ilyenkor a kérést sürgősen továbbítom azoknak a testvéreknek, akik vállalták, hogy ezekben az esetekben imádkoznak az illető kéréséért. Ezenkívül ezeket a kéréseket mindig felteszem a honlapra is, így ezek mindig szerepelnek az imaközösség heti imaszándékai között is.
Aki úgy érzi, hogy szívesen résztvenne a sürgősségi imaszolgálatban és van arra kapacitása, hogy ha értesítést kap, akkor még aznap legalább egy rövid imát elmondjon a kérésért, kérem, hogy külje el nekem a telefonszámát, hogy sms-t tudjak neki küldeni. Ha valaki minden nap nézi az e-mailjeit, kérem, hogy adja meg az e-mail címét is.
Szeretettel várjuk a kéréseiteket és a jelentkezéseiteket.
Kata
Ima az Egyházért
Püspök atya nemrégen kérte az egész egyházmegyét, hogy az egyház megújulásáért, az egyházmegyéért, és ezen belül különösen saját egyházközségünkért, közösségünkért, plébánosunkért imádkozzunk, és csütörtökönként szentségimádást tartsunk.
Az egyházat hatalmas támadások érik, amelyek szétzilálásunkra és meggyengítésünkre törekszenek. Ezért, hogy a püspök atya kérésének minél inkább eleget tehessünk, egyházközségünk több tagjával összefogva rendszeres imát és böjtöt vállalunk az Egyház megerősödéséért, Jézus tanítása szerint, aki azt mondta, hogy a gonosz „csak imára és böjtre” távozik el (Mk 9,29).
Körünk tagjai minden nap elmondanak egy tized rózsafüzért, és ezt valamint a – Mária ismétlődő kérésére – megtartott szerdai böjtöt az Egyházért, s ezen belül különösen a saját egyházközségünkért, közösségünkért és plébánosunkért ajánljuk fel. Emellett akinek munkabeosztása lehetővé teszi, részt vesz templomunkban a hetenkénti csütörtöki szentségimádáson is.
Kérünk mindenkit, hogy amennyire ereje és egészségi állapota engedi, csatlakozzon hozzánk!
Teljesített kérések:
Azt tapasztaljuk, hogy Isten mindig válaszol. Gyakran megadja, amit kérünk, s ha az nem lenne jó nekünk, akkor is megerősít és megvigasztal. Ezért ne csak kéréseinket, hanem ezeket a válaszokat is osszuk meg egymással.
- Orsiért imádkoztunk, hogy meg tudja tenni az első lépéseket a gyógyulásáért. Most elfogadja a kezelést, amit eddig nem.
- Juli ma elutazott Londonba, hogy megkezdje az egyetemet.
- Köszönöm az imákat. Egyenlőre úgy néz ki, hogy a kislányomnál egyszerűbb gyógymóddal megússzuk a problémát.
Imaszándékok szeptember 24- 30.:
- Kérjük Szent Pio atyát: imáinkra figyelve, velünk együtt ő is járjon közbe nagy tisztelőjéért, Eszterért, hogy sokféle betegségének lehetséges szövődményei kerüljék el őt. És merjük kérni gyógyulását. „... mert Istennél semmi sem lehetetlen.” (Lk. 1,57) Köszönöm.
- Egy házaspárért, hogy egymáshoz való viszonyuk rendeződjön.
- Balesetem miatt édesanyám, édesapám, testvéreim, nagyszüleim, menyasszonyom és minden ismerősöm már egy éve lelki gondokkal küzködik, és nehezebb minden napjuk. Adj erőt Uram Nekik, és kérlek Titeket, hogy imádkozzatok értük, hogy legyen erejük átlépni ezen a rossz szakaszon és lelkük végre nyugalmat nyerjen.
- Mátéért, hogy ne piszkálják a kollégiumban.
- Munkáért.
- Azért, hogy meglássuk, mi Isten akarata a házeladás kapcsán.
- A gyerekeink találjanak jó közösséget maguknak az iskolán kívül is.
- Egyházközösségünk ifjúságáért, a hittanos csoportért, hogy legyenek minél többen és ne legyen lusták hittanra járni.
- Anita megtéréséért.
- Egy kisgyermek megkereszteléséért.
- Hogy ez az imaközösség sikerüljön és Isten minél több kegyelmet adjon rajta keresztül.
- Gabiért és a családjáért, hogy folytatódjon a testi-lelki gyógyulásuk és az életük rendeződése.
- Hogy összeszedetten és hatékonyan tudjak dolgozni és le tudjam adni a munkáimat határidőre.
- Hogy a macskánk hozzá tudjon szokni, hogy nem engedjük ki.
- Több új szomszéd is jön a környékünkre. Kérjük, hogy jó szomszédokat kapjunk.
- József megtéréséért.
- Hogy Krisztina súlyos betegsége ellenére teljesíteni tudja a hivatását.
- Megerősítésért, összeszedettségért és világosságért.
- John barátunk teljes gyógyulásáért. Súlyos beteg édesapjáért.
- Hogy a függőben lévő CD-kiadványainkat határidőre el tudjuk készíteni.
- Hogy egy kereső testvérünk meglássa, hogy milyen hatalmas erő van a szentségekben és éljen azokkal.
- Isten szorítsa vissza az egyre erősödő zajszennyezést (motorozás, hangos zene, másokra tekintettel nem lévő bulizás, stb.) itt nálunk és Toniéknál is.
- Hogy a kertépítést le tudjam zárni és neki tudjak fogni a többi munkámnak.
- István testi-lelki gyógyulásáért.
- Egy rossz lelkiállapotban lévő barátnőnkért.
- Tamás megtéréséért.
- Hogy jól sikerüljön az őszre tervezett utunk.
- Hogy világosan lássam, hogy most mi Isten akarata az életemben és megtegyem azt.
- Hogy meg tudjam jól írni azt, amin most dolgozom.
- Hogy ne vállaljam túl magam.
- Egy barátnőnkért, hogy ne szakadjon el Istentől, hanem visszatérjen Hozzá és Rá bízza az életét.
- Hogy több évtizedes házasságunk kijusson a válságból, és megtaláljam végre zaklatott lelkem békéjét. Űzd el lelkemből a kételkedést!
- A húgom magzatának életéért és egészségéért kérek segítséget. Köszönöm.
- Adj Uram erőt mindannyiunknak, hogy el tudjuk fogadni az akaratodat és bölcsességet, hogy megértsük isteni tervedet, ha nem a mi akaratunk szerint cselekszel.
- Egy édesapáért és nagyfiáért, hogy megtalálják életük értelmét.
- Türelemért, legyen türelmem a beteg unokámhoz. Köszönöm.
- Ágiért, hogy térjen észhez és ne menjen férjhez Indiába.
- A gyermekünknél most építik a tetőt, kérjük, hogy jó munkát végezzenek.
- Joci fiam káros szenvedélyeitől való megszabadulásáért, emberi életviteléért.
- Zoltán fiam megtéréséért, családjában istenszerető lelkületért.
- Szerencsés vállalkozásért.
- Zoltán térdének teljes gyógyulásáért.
- Kati néni lelki békéjéért.
- A műtött kisbaba teljes gyógyulásáért.
- Julcsiért, hogy a Szűzanya járjon közbe a testi egészségéért.
- Kérlek imádkozzatok, hogy eredményes legyen a kislányunk kezelése.
- Kérek szépen imát testvérem és három barátom testi-lelki gyógyulásáért.
- Egy beteg kislányért.
- Két hajléktalanért.
- Egy ház eladásáért.
- Barátnőimért és önmagamért, hogy élhessünk keresztény családban. Köszönöm.
- Két volt tanítványomért szeretnék imát kérni, hogy új munkahelyükön sikeresen beilleszkedjenek és örömüket leljék feladataik végzésében. Köszönöm imáitokat!
- Hogy sokkal figyelmesebb legyek a misén.
- Hogy a megbetegedett magnóliáink és virágaink ne pusztuljanak el, hanem meggyógyuljanak.
- Juliért, hogy ne adja fel, hanem meg tudja valósítani a nagy céljait és, hogy Isten adjon neki hozzá illő társat.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése