Csak augusztus végén tudtam meg, hogy a pápa szeptember elején Ausztriába jön, és nyolcadikán Mariazellben misézik. Úgyis szerettem volna már megnézni Mariazellt, gondoltam, itt a jó alkalom. No meg ha a pápa ilyen közel jön hozzánk, akkor mi is utazhatunk egy kicsit, hogy kifejezzük a vele való közösségünket.
Az elég hamar kiderült, hogy kocsival kiutazva teljesen reménytelen a dolog. Megpróbáltam, hátha valamilyen szervezett csoportba még be lehet jutni. Nem adtam rá sok esélyt, de azért kértem, hogy el tudjak jutni Mariazellbe a pápalátogatásra.
Hétfőn megtudtam, hogy ha lennének üresedések, akkor sem lehet már bejutni személyesen a látogatásra, mert a résztvevők végső listáját még az előző hét elején kellett leadni és biztonsági okokból azon már nem lehet változtatni.
Nagyon sajnáltam, de gondoltam, hogy majd megnézem a TV-ben. Az újévi pápai áldást is úgy adta, hogy az tv-nézőkre is vonatkozott, s ha az ember belsőleg részt vesz a misén, a tv-n keresztül is valamelyest részt tud rajta venni.
Megkértem a szomszédasszonyunkat, hogy átmehessek hozzájuk szombat délelőtt megnézni a misét. Másnap kiderült, hogy az általuk fogható csatornák nem közvetítik.
Utánanáéztem én is, és egyetlen adót sem találtam, amelyik közvetítette volna. (ITT TARTUNK!) Mindenkit kérdeztem, de senki sem tudott semmit.
Végül megtaláltam, hogy a Mária Rádió közvetíti a misét. De azért látni is nagyon szerettem volna.
Tamás is nekiesett az internetnek és végül megtalálta, hogy az osztrák katolikus tv közvetíti. Megnézte a műsort, benne volt a mai közvetítés. Kipróbáltuk, hogy tudjuk-e így interneten keresztül fogni. Elég sokat kellett vele bajlódni, de végül is működött.
Ma reggel bekapcsoltuk. Műsorváltozás. Egy szó sincs a műsorban a pápa mariazelli látogatásáról. Megnézzük még egyszer és még egyszer. Tegnap óta megváltoztatták a műsort.
Láttam, hogy teljesen reménytelen. Azért valahogy ennek ellenére bizakodtam.
Tamás azért tíz óra tájt mégiscsak belenézett az internetes adásba. A kíirt programmal ellentétben, minden előzetes bejelentés nélkül egyszerre csak elkezdtek Mariazellből sugározni, s végig közvetítették a misét.
Sürgősségi imaszolgálat
Az elmúlt időben többen is megkerestek minket olyanfajta kéréssel például, hogy holnap műtenek valaki, imádkozzunk érte.
Azért, hogy az ilyen hét közben felmerült egészségi, családi vagy munkahelyi problémákért jobban tudjunk imádkozni, létrehoztunk egy sürgősségi imaszolgálatot.
Aki a hét közben szeretne kérni, az megteheti a szokásos módon, ezen a lapon keresztül, vagy írhat nekem sms-t vagy felhívhat a 06-70-379-66-02 telefonszámon. Én ilyenkor a kérést sürgősen továbbítom azoknak a testvéreknek, akik vállalták, hogy ezekben az esetekben imádkoznak az illető kéréséért. Ezenkívül ezeket a kéréseket mindig felteszem a honlapra is, így ezek mindig szerepelnek az imaközösség heti imaszándékai között is.
Aki úgy érzi, hogy szívesen résztvenne a sürgősségi imaszolgálatban és van arra kapacitása, hogy ha értesítést kap, akkor még aznap legalább egy rövid imát elmondjon a kérésért, kérem, hogy külje el nekem a telefonszámát, hogy sms-t tudjak neki küldeni. Ha valaki minden nap nézi az e-mailjeit, kérem, hogy adja meg az e-mail címét is.
Szeretettel várjuk a kéréseiteket és a jelentkezéseiteket.
Kata
Ima az Egyházért
Püspök atya nemrégen kérte az egész egyházmegyét, hogy az egyház megújulásáért, az egyházmegyéért, és ezen belül különösen saját egyházközségünkért, közösségünkért, plébánosunkért imádkozzunk, és csütörtökönként szentségimádást tartsunk.
Az egyházat hatalmas támadások érik, amelyek szétzilálásunkra és meggyengítésünkre törekszenek. Ezért, hogy a püspök atya kérésének minél inkább eleget tehessünk, egyházközségünk több tagjával összefogva rendszeres imát és böjtöt vállalunk az Egyház megerősödéséért, Jézus tanítása szerint, aki azt mondta, hogy a gonosz „csak imára és böjtre” távozik el (Mk 9,29).
Körünk tagjai minden nap elmondanak egy tized rózsafüzért, és ezt valamint a – Mária ismétlődő kérésére – megtartott szerdai böjtöt az Egyházért, s ezen belül különösen a saját egyházközségünkért, közösségünkért és plébánosunkért ajánljuk fel. Emellett akinek munkabeosztása lehetővé teszi, részt vesz templomunkban a hetenkénti csütörtöki szentségimádáson is.
Kérünk mindenkit, hogy amennyire ereje és egészségi állapota engedi, csatlakozzon hozzánk!
Teljesített kérések:
Azt tapasztaljuk, hogy Isten mindig válaszol. Gyakran megadja, amit kérünk, s ha az nem lenne jó nekünk, akkor is megerősít és megvigasztal. Ezért ne csak kéréseinket, hanem ezeket a válaszokat is osszuk meg egymással.
- Nem volt munkám, kértem az imaközösséget, hogy imádkozzunk erre a szándékra. Pár nap múlva felhívott egy ügyfél és munkát ajánlott.
- Az élet és halál között kórházba vitt szomszéd már hazakerült.
- Amikor a múlt héten kértem, hogy résztvehessek a mariazelli pápalátogatáson, akkor már egy hete megváltoztathatatlanul lezárult azoknak a névsora, akik személyesen résztvehettek rajta. Tehát lehetetlent kértem. De Isten – annak ellenére, hogy nekünk nincs tv-nk, s hogy a média abszolút bojkottálta a pápalátogatást – megadta azt, hogy sikerült az interneten egy olyan tv-t találnunk amelyik közvetíti – s így valamelyest mégis résztvehettem azon.
- Valaki, aki rosszul érezte magát és úgy kellett tanítania menni, SOS kérésben kért segítséget. Minden baj nélkül végig tudta csinálni a napot.
Imaszándékok szeptember 10 - 16.:
SOS kérés szeptember 12.:
- Két orvosegyetemistának holnap és pénteken két nehéz vizsgája lesz. Értük.
- Anita megtéréséért.
- Egy kisgyermek megkereszteléséért.
- Ida gyógyulásáért.
- Adja Isten, hogy Juli a londoni tanulás mellett döntsön.
- Egy négygyermekes családért kérek szépen imát, hogy rátaláljanak a hit útjára. Köszönöm!
- Adj erőt Uram, és kérlek titeket, hogy imákozzatok azért, hogy legyen erőm feladni a biztos, ám kizsákmányoló, és az egészségemre káros mukahelyemet, és, hogy újult erővel, nagy elánnal tudjak nekiesni, immár teljes gőzzel a régi-új munkámnak, immár teljes munkaidőben.
- Kérjük Szent Pio atyát: imáinkra figyelve, velünk együtt ő is járjon közbe nagy tisztelőjéért, Eszterért, hogy sokféle betegségének lehetséges szövődményei kerüljék el őt. És merjük kérni gyógyulását. „... mert Istennél semmi sem lehetetlen.” (Lk. 1,57) Köszönöm.
- Egy házaspárért, hogy egymáshoz való viszonyuk rendezõdjön, és a Városmisszió indítsa el õket Istenhez.
- Felnőtt fiamért, hogy rengeteg munkával megtermelt árunak találjanak piacot, ne zárjon veszteséggel a vállalkozásuk.
- Egy édesapáért és nagyfiáért, hogy megtalálják életük értelmét.
- Türelemért, legyen türelmem a beteg unokámhoz. Köszönöm.
- Ágiért, hogy térjen észhez és ne menjen férjhez Indiába.
- A gyermekünknél most építik a tetőt, kérjük, hogy jó munkát végezzenek.
- Joci fiam káros szenvedélyeitől való megszabadulásáért, emberi életviteléért.
- Zoltán fiam megtéréséért, családjában istenszerető lelkületért.
- Szerencsés vállalkozásért.
- Zoltán térdének teljes gyógyulásáért.
- Kati néni lelki békéjéért.
- A műtött kisbaba teljes gyógyulásáért.
- Csaba missziós szervezésének és az egész missziós programnak sikeréért.
- Unokáimnak és minden iskolakezdőnek a Szentlélek segítségét kérem.
- Julcsiért, hogy a Szűzanya járjon közbe a testi egészségéért.
- Mátéért, hogy ne bántsák a kollégiumban.
- Munkáért.
- Orsi gyógyulásáért.
- Szüleim megtéréséért.
- A húgom magzatának életéért és egészségéért kérek segítséget. Köszönöm
- Adj Uram erőt mindannyiunknak, hogy el tudjuk fogadni az akaratodat és bölcsességet, hogy megértsük isteni tervedet, ha nem a mi akaratunk szerint cselekszel.
- Kérjük Urunkat, hogy gyermekeimnek mindig fontos legyen a szentmise és az Oltáriszentség gyakori vétele. Unokáimat is erre neveljék.
- Kérjük Urunkat, hogy férjem rá találjon az Istenhez vezető útra.
- Kérjük Urunkat, hogy fiam megtalálja párját, akivel szeretetben és boldogságban él és az Istenhez vezető útról soha le ne térjenek.
- Kérek szépen imát testvérem és három barátom testi-lelki gyógyulásáért.
- Egy beteg kislány gyógyulásáért.
- Barátnőimért és önmagamért, élhessünk keresztény családban.
- Kérek szépen imát a sikeres tanévért. Köszönöm!
- Hogy ez az imaközösség sikerüljön és Isten minél több kegyelmet adjon ezen keresztül.
- Gabiért és a családjáért, hogy folytatódjon a testi-lelki gyógyulásuk és az életük rendeződése.
- Hogy összeszedetten és hatékonyan tudjak dolgozni és le tudjam adni a munkáimat határidőre.
- Hogy a macskánk hozzá tudjon szokni, hogy nem engedjük ki.
- Több új szomszéd is jön a környékünkre. Kérjük, hogy jó szomszédokat kapjunk.
- József megtéréséért.
- Hogy Krisztina súlyos betegsége ellenére teljesíteni tudja a hivatását.
- Megerősítésért, összeszedettségért és világosságért.
- John barátunk teljes gyógyulásáért. Súlyos beteg édesapjáért.
- Hogy a függőben lévő CD-kiadványainkat határidőre el tudjuk készíteni.
- Hogy egy kereső testvérünk meglássa, hogy milyen hatalmas erő van a szentségekben és éljen azokkal.
- Isten szorítsa vissza az egyre erősödő zajszennyezést (motorozás, hangos zene, másokra tekintettel nem lévő bulizás, stb.) itt nálunk és Toniéknál is.
- Hogy a kertépítést le tudjam zárni és neki tudjak fogni a többi munkámnak.
- István testi-lelki gyógyulásáért.
- Egy rossz lelkiállapotban lévő barátnőnkért.
- Tamás megtéréséért.
- Hogy jól sikerüljön az őszre tervezett utunk.
- Hogy világosan lássam, hogy most mi Isten akarata az életemben és megtegyem azt.
- Hogy meg tudjam jól írni azt, amin most dolgozom.
- Hogy ne vállaljam túl magam.
- Egy barátnőnkért, hogy ne szakadjon el Istentől, hanem visszatérjen Hozzá és Rá bízza az életét.
Az elég hamar kiderült, hogy kocsival kiutazva teljesen reménytelen a dolog. Megpróbáltam, hátha valamilyen szervezett csoportba még be lehet jutni. Nem adtam rá sok esélyt, de azért kértem, hogy el tudjak jutni Mariazellbe a pápalátogatásra.
Hétfőn megtudtam, hogy ha lennének üresedések, akkor sem lehet már bejutni személyesen a látogatásra, mert a résztvevők végső listáját még az előző hét elején kellett leadni és biztonsági okokból azon már nem lehet változtatni.
Nagyon sajnáltam, de gondoltam, hogy majd megnézem a TV-ben. Az újévi pápai áldást is úgy adta, hogy az tv-nézőkre is vonatkozott, s ha az ember belsőleg részt vesz a misén, a tv-n keresztül is valamelyest részt tud rajta venni.
Megkértem a szomszédasszonyunkat, hogy átmehessek hozzájuk szombat délelőtt megnézni a misét. Másnap kiderült, hogy az általuk fogható csatornák nem közvetítik.
Utánanáéztem én is, és egyetlen adót sem találtam, amelyik közvetítette volna. (ITT TARTUNK!) Mindenkit kérdeztem, de senki sem tudott semmit.
Végül megtaláltam, hogy a Mária Rádió közvetíti a misét. De azért látni is nagyon szerettem volna.
Tamás is nekiesett az internetnek és végül megtalálta, hogy az osztrák katolikus tv közvetíti. Megnézte a műsort, benne volt a mai közvetítés. Kipróbáltuk, hogy tudjuk-e így interneten keresztül fogni. Elég sokat kellett vele bajlódni, de végül is működött.
Ma reggel bekapcsoltuk. Műsorváltozás. Egy szó sincs a műsorban a pápa mariazelli látogatásáról. Megnézzük még egyszer és még egyszer. Tegnap óta megváltoztatták a műsort.
Láttam, hogy teljesen reménytelen. Azért valahogy ennek ellenére bizakodtam.
Tamás azért tíz óra tájt mégiscsak belenézett az internetes adásba. A kíirt programmal ellentétben, minden előzetes bejelentés nélkül egyszerre csak elkezdtek Mariazellből sugározni, s végig közvetítették a misét.
Sürgősségi imaszolgálat
Az elmúlt időben többen is megkerestek minket olyanfajta kéréssel például, hogy holnap műtenek valaki, imádkozzunk érte.
Azért, hogy az ilyen hét közben felmerült egészségi, családi vagy munkahelyi problémákért jobban tudjunk imádkozni, létrehoztunk egy sürgősségi imaszolgálatot.
Aki a hét közben szeretne kérni, az megteheti a szokásos módon, ezen a lapon keresztül, vagy írhat nekem sms-t vagy felhívhat a 06-70-379-66-02 telefonszámon. Én ilyenkor a kérést sürgősen továbbítom azoknak a testvéreknek, akik vállalták, hogy ezekben az esetekben imádkoznak az illető kéréséért. Ezenkívül ezeket a kéréseket mindig felteszem a honlapra is, így ezek mindig szerepelnek az imaközösség heti imaszándékai között is.
Aki úgy érzi, hogy szívesen résztvenne a sürgősségi imaszolgálatban és van arra kapacitása, hogy ha értesítést kap, akkor még aznap legalább egy rövid imát elmondjon a kérésért, kérem, hogy külje el nekem a telefonszámát, hogy sms-t tudjak neki küldeni. Ha valaki minden nap nézi az e-mailjeit, kérem, hogy adja meg az e-mail címét is.
Szeretettel várjuk a kéréseiteket és a jelentkezéseiteket.
Kata
Ima az Egyházért
Püspök atya nemrégen kérte az egész egyházmegyét, hogy az egyház megújulásáért, az egyházmegyéért, és ezen belül különösen saját egyházközségünkért, közösségünkért, plébánosunkért imádkozzunk, és csütörtökönként szentségimádást tartsunk.
Az egyházat hatalmas támadások érik, amelyek szétzilálásunkra és meggyengítésünkre törekszenek. Ezért, hogy a püspök atya kérésének minél inkább eleget tehessünk, egyházközségünk több tagjával összefogva rendszeres imát és böjtöt vállalunk az Egyház megerősödéséért, Jézus tanítása szerint, aki azt mondta, hogy a gonosz „csak imára és böjtre” távozik el (Mk 9,29).
Körünk tagjai minden nap elmondanak egy tized rózsafüzért, és ezt valamint a – Mária ismétlődő kérésére – megtartott szerdai böjtöt az Egyházért, s ezen belül különösen a saját egyházközségünkért, közösségünkért és plébánosunkért ajánljuk fel. Emellett akinek munkabeosztása lehetővé teszi, részt vesz templomunkban a hetenkénti csütörtöki szentségimádáson is.
Kérünk mindenkit, hogy amennyire ereje és egészségi állapota engedi, csatlakozzon hozzánk!
Teljesített kérések:
Azt tapasztaljuk, hogy Isten mindig válaszol. Gyakran megadja, amit kérünk, s ha az nem lenne jó nekünk, akkor is megerősít és megvigasztal. Ezért ne csak kéréseinket, hanem ezeket a válaszokat is osszuk meg egymással.
- Nem volt munkám, kértem az imaközösséget, hogy imádkozzunk erre a szándékra. Pár nap múlva felhívott egy ügyfél és munkát ajánlott.
- Az élet és halál között kórházba vitt szomszéd már hazakerült.
- Amikor a múlt héten kértem, hogy résztvehessek a mariazelli pápalátogatáson, akkor már egy hete megváltoztathatatlanul lezárult azoknak a névsora, akik személyesen résztvehettek rajta. Tehát lehetetlent kértem. De Isten – annak ellenére, hogy nekünk nincs tv-nk, s hogy a média abszolút bojkottálta a pápalátogatást – megadta azt, hogy sikerült az interneten egy olyan tv-t találnunk amelyik közvetíti – s így valamelyest mégis résztvehettem azon.
- Valaki, aki rosszul érezte magát és úgy kellett tanítania menni, SOS kérésben kért segítséget. Minden baj nélkül végig tudta csinálni a napot.
Imaszándékok szeptember 10 - 16.:
SOS kérés szeptember 12.:
- Két orvosegyetemistának holnap és pénteken két nehéz vizsgája lesz. Értük.
- Anita megtéréséért.
- Egy kisgyermek megkereszteléséért.
- Ida gyógyulásáért.
- Adja Isten, hogy Juli a londoni tanulás mellett döntsön.
- Egy négygyermekes családért kérek szépen imát, hogy rátaláljanak a hit útjára. Köszönöm!
- Adj erőt Uram, és kérlek titeket, hogy imákozzatok azért, hogy legyen erőm feladni a biztos, ám kizsákmányoló, és az egészségemre káros mukahelyemet, és, hogy újult erővel, nagy elánnal tudjak nekiesni, immár teljes gőzzel a régi-új munkámnak, immár teljes munkaidőben.
- Kérjük Szent Pio atyát: imáinkra figyelve, velünk együtt ő is járjon közbe nagy tisztelőjéért, Eszterért, hogy sokféle betegségének lehetséges szövődményei kerüljék el őt. És merjük kérni gyógyulását. „... mert Istennél semmi sem lehetetlen.” (Lk. 1,57) Köszönöm.
- Egy házaspárért, hogy egymáshoz való viszonyuk rendezõdjön, és a Városmisszió indítsa el õket Istenhez.
- Felnőtt fiamért, hogy rengeteg munkával megtermelt árunak találjanak piacot, ne zárjon veszteséggel a vállalkozásuk.
- Egy édesapáért és nagyfiáért, hogy megtalálják életük értelmét.
- Türelemért, legyen türelmem a beteg unokámhoz. Köszönöm.
- Ágiért, hogy térjen észhez és ne menjen férjhez Indiába.
- A gyermekünknél most építik a tetőt, kérjük, hogy jó munkát végezzenek.
- Joci fiam káros szenvedélyeitől való megszabadulásáért, emberi életviteléért.
- Zoltán fiam megtéréséért, családjában istenszerető lelkületért.
- Szerencsés vállalkozásért.
- Zoltán térdének teljes gyógyulásáért.
- Kati néni lelki békéjéért.
- A műtött kisbaba teljes gyógyulásáért.
- Csaba missziós szervezésének és az egész missziós programnak sikeréért.
- Unokáimnak és minden iskolakezdőnek a Szentlélek segítségét kérem.
- Julcsiért, hogy a Szűzanya járjon közbe a testi egészségéért.
- Mátéért, hogy ne bántsák a kollégiumban.
- Munkáért.
- Orsi gyógyulásáért.
- Szüleim megtéréséért.
- A húgom magzatának életéért és egészségéért kérek segítséget. Köszönöm
- Adj Uram erőt mindannyiunknak, hogy el tudjuk fogadni az akaratodat és bölcsességet, hogy megértsük isteni tervedet, ha nem a mi akaratunk szerint cselekszel.
- Kérjük Urunkat, hogy gyermekeimnek mindig fontos legyen a szentmise és az Oltáriszentség gyakori vétele. Unokáimat is erre neveljék.
- Kérjük Urunkat, hogy férjem rá találjon az Istenhez vezető útra.
- Kérjük Urunkat, hogy fiam megtalálja párját, akivel szeretetben és boldogságban él és az Istenhez vezető útról soha le ne térjenek.
- Kérek szépen imát testvérem és három barátom testi-lelki gyógyulásáért.
- Egy beteg kislány gyógyulásáért.
- Barátnőimért és önmagamért, élhessünk keresztény családban.
- Kérek szépen imát a sikeres tanévért. Köszönöm!
- Hogy ez az imaközösség sikerüljön és Isten minél több kegyelmet adjon ezen keresztül.
- Gabiért és a családjáért, hogy folytatódjon a testi-lelki gyógyulásuk és az életük rendeződése.
- Hogy összeszedetten és hatékonyan tudjak dolgozni és le tudjam adni a munkáimat határidőre.
- Hogy a macskánk hozzá tudjon szokni, hogy nem engedjük ki.
- Több új szomszéd is jön a környékünkre. Kérjük, hogy jó szomszédokat kapjunk.
- József megtéréséért.
- Hogy Krisztina súlyos betegsége ellenére teljesíteni tudja a hivatását.
- Megerősítésért, összeszedettségért és világosságért.
- John barátunk teljes gyógyulásáért. Súlyos beteg édesapjáért.
- Hogy a függőben lévő CD-kiadványainkat határidőre el tudjuk készíteni.
- Hogy egy kereső testvérünk meglássa, hogy milyen hatalmas erő van a szentségekben és éljen azokkal.
- Isten szorítsa vissza az egyre erősödő zajszennyezést (motorozás, hangos zene, másokra tekintettel nem lévő bulizás, stb.) itt nálunk és Toniéknál is.
- Hogy a kertépítést le tudjam zárni és neki tudjak fogni a többi munkámnak.
- István testi-lelki gyógyulásáért.
- Egy rossz lelkiállapotban lévő barátnőnkért.
- Tamás megtéréséért.
- Hogy jól sikerüljön az őszre tervezett utunk.
- Hogy világosan lássam, hogy most mi Isten akarata az életemben és megtegyem azt.
- Hogy meg tudjam jól írni azt, amin most dolgozom.
- Hogy ne vállaljam túl magam.
- Egy barátnőnkért, hogy ne szakadjon el Istentől, hanem visszatérjen Hozzá és Rá bízza az életét.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése