Nagyon nagyra becsülöm és szeretem Lisieux-i Szent Terézt. Ő egyike azoknak a szenteknek, akiknek a barátságát kértem, és akiket minden nap megkérek arra, hogy legyenek a segítségemre.
Láttam, hogy jön az ereklyéje Magyarországra. Azonban szörnyen idegenkedtem attól, hogy ez az ereklye valójában az ő testének egy darabja. Ráadásul nagyon utálom azt a negédes érzelgést, amivel körül szokták venni őt, aki minden idők egyik legkeményebb szentje. Így hát végül is nem mentem sehová.
Csütörtök estére már rettentő fáradt voltam, alig vártam, hogy ágyba kerüljek. Nyolc óra körül felhívott Vera, hogy a Lisieux-i Szent Teréz templomba ma érkezett Teréz ereklyéje, és éjfélkor gyógyító mise lesz. Mennek, és ha van kedvem, menjek én is velük.
Egy csöpp kedvem nem volt. Azért leültem és imádkoztam. Akkor azt éreztem, hogy ez Teréz gesztusa felém. Én nem akarok elmenni hozzá, ő meg erre válaszul küld egy kocsit nekem egy gyógyító misére. Ezt nem lehetett visszautasítani.
Ilyen imaszolgálaton keresztül én már egyszer meggyógyultam egy nagyon súlyos betegségből. Most arra gondoltam, hogy noha most is vannak testi bajaim, jobban szeretnék belső gyógyulást kapni.
Miután bementünk a templomba, néhány perc múlva kihirdették, hogy lehet gyónni. Egy egészen kivételesen mélylelkű pap gyóntatott, aki sokat tudott segíteni. A miséző pap pontosan azzal mély megértéssel és tisztelettel viszonyult Terézhez, ahogy kell, és így semmiféle érzelgés nem rontotta azt el, hogy Terézzel együtt ünnepeljük Jézust. Regina Collins nővér a gyógyító ima bevezetőjében elsősorban belső gyógyulásokat kért.
Jó ha az embernek vannak barátai.
Kis Szent Teréz
Sürgősségi imaszolgálat
Az elmúlt időben többen is megkerestek minket olyanfajta kéréssel például, hogy holnap műtenek valaki, imádkozzunk érte.
Azért, hogy az ilyen hét közben felmerült egészségi, családi vagy munkahelyi problémákért jobban tudjunk imádkozni, létrehoztunk egy sürgősségi imaszolgálatot.
Aki a hét közben szeretne kérni, az megteheti a szokásos módon, ezen a lapon keresztül, vagy írhat nekem sms-t vagy felhívhat a 06-70-379-66-02 telefonszámon. Én ilyenkor a kérést sürgősen továbbítom azoknak a testvéreknek, akik vállalták, hogy ezekben az esetekben imádkoznak az illető kéréséért. Ezenkívül ezeket a kéréseket mindig felteszem a honlapra is, így ezek mindig szerepelnek az imaközösség heti imaszándékai között is.
Aki úgy érzi, hogy szívesen résztvenne a sürgősségi imaszolgálatban és van arra kapacitása, hogy ha értesítést kap, akkor még aznap legalább egy rövid imát elmondjon a kérésért, kérem, hogy külje el nekem a telefonszámát, hogy sms-t tudjak neki küldeni. Ha valaki minden nap nézi az e-mailjeit, kérem, hogy adja meg az e-mail címét is.
Szeretettel várjuk a kéréseiteket és a jelentkezéseiteket.
Kata
Ima az Egyházért
Püspök atya nemrégen kérte az egész egyházmegyét, hogy az egyház megújulásáért, az egyházmegyéért, és ezen belül különösen saját egyházközségünkért, közösségünkért, plébánosunkért imádkozzunk, és csütörtökönként szentségimádást tartsunk.
Az egyházat hatalmas támadások érik, amelyek szétzilálásunkra és meggyengítésünkre törekszenek. Ezért, hogy a püspök atya kérésének minél inkább eleget tehessünk, egyházközségünk több tagjával összefogva rendszeres imát és böjtöt vállalunk az Egyház megerősödéséért, Jézus tanítása szerint, aki azt mondta, hogy a gonosz „csak imára és böjtre” távozik el (Mk 9,29).
Körünk tagjai minden nap elmondanak egy tized rózsafüzért, és ezt valamint a – Mária ismétlődő kérésére – megtartott szerdai böjtöt az Egyházért, s ezen belül különösen a saját egyházközségünkért, közösségünkért és plébánosunkért ajánljuk fel. Emellett akinek munkabeosztása lehetővé teszi, részt vesz templomunkban a hetenkénti csütörtöki szentségimádáson is.
Kérünk mindenkit, hogy amennyire ereje és egészségi állapota engedi, csatlakozzon hozzánk!
Teljesített kérések:
Azt tapasztaljuk, hogy Isten mindig válaszol. Gyakran megadja, amit kérünk, s ha az nem lenne jó nekünk, akkor is megerősít és megvigasztal. Ezért ne csak kéréseinket, hanem ezeket a válaszokat is osszuk meg egymással.
- Felnőtt fiam helyzete jobbra fordult. Találtak piacot az árujuknak. Már majdnem biztos, hogy nem lesz veszteségük.
- A két fiatal vizsgája a héten csütörtökön és pénteken sikerült. Négyes és ötös! Hálát adok, és köszönöm segítő imáitokat!
- Juli úgy döntött, hogy vállal minden nehézséget, és mégis kimegy Londonba egyetemre.
- Örömmel írok az imakörnek. A múlt hónapban többször is kértem a barátnőmért imát. Harmadik babát szerettek volna, de jó ideje nem fogant meg. Most boldogan mondhatjuk, hogy sikerült, mert négy hetes a magzat. Nagyon köszönjük nektek.
Imaszándékok szeptember 17 - 23.:
SOS kérés szeptember 23.:
- Egy krízisben lévő súlyos betegért.
- Kérjük Szent Pio atyát: imáinkra figyelve, velünk együtt ő is járjon közbe nagy tisztelőjéért, Eszterért, hogy sokféle betegségének lehetséges szövődményei kerüljék el őt. És merjük kérni gyógyulását. „... mert Istennél semmi sem lehetetlen.” (Lk. 1,57) Köszönöm.
- Egy házaspárért, hogy egymáshoz való viszonyuk rendeződjön, és a Városmisszió indítsa el őket Istenhez.
- Anita megtéréséért.
- Egy kisgyermek megkereszteléséért.
- Családom és hozzátartozóik lelki megnyugvásáért. Valamint azért, hogy minannyiuknak ez a tanév is sikeres legyen és teljesíteni tudjuk az akadályokat, és hogy minden felnőtt a munkahelyén megfeleljen.
- Hogy több évtizedes házasságunk kijusson a válságból, és megtaláljam végre zaklatott lelkem békéjét. Űzd el lelkemből a kételkedést!
- Boldog halál kegyelméért.
- Hogy a kisbabánk kivizsgálása jó eredménnyel záruljon.
- Azért a kisfiúért szeretnék imádságot kérni, akit a vér szerinti szülei egy év után visszakértek a nevelőszüleitől. A Gondviselő Mennyei Atya tartsa meg őt az igaz úton.
- Munkahelyem lehet, hogy más feladatot kapok. Olyan feladatot adjon az Úr, amelyet jól el tudok végezni. Köszönöm
- Kérek szépen imát bátyám és három barátom testi lelki gyógyulásáért.
- Egy beteg kislány gyógyulásáért.
- Egy ház eladásáért.
- Barátnőimért és önmagamért, hogy élhessünk keresztény családban. Köszönöm.
- A húgom magzatának életéért és egészségéért kérek segítséget. Köszönöm.
- Adj Uram erőt mindannyiunknak, hogy el tudjuk fogadni az akaratodat és bölcsességet, hogy megértsük isteni tervedet, ha nem a mi akaratunk szerint cselekszel.
- Egy édesapáért és nagyfiáért, hogy megtalálják életük értelmét.
- Türelemért, legyen türelmem a beteg unokámhoz. Köszönöm.
- Ágiért, hogy térjen észhez és ne menjen férjhez Indiába.
- A gyermekünknél most építik a tetőt, kérjük, hogy jó munkát végezzenek.
- Joci fiam káros szenvedélyeitől való megszabadulásáért, emberi életviteléért.
- Zoltán fiam megtéréséért, családjában istenszerető lelkületért.
- Szerencsés vállalkozásért.
- Zoltán térdének teljes gyógyulásáért.
- Kati néni lelki békéjéért.
- A műtött kisbaba teljes gyógyulásáért.
- Csaba missziós szervezésének és az egész missziós programnak sikeréért.
- Julcsiért, hogy a Szűzanya járjon közbe a testi egészségéért.
- Hogy ez az imaközösség sikerüljön és Isten minél több kegyelmet adjon ezen keresztül.
- Gabiért és a családjáért, hogy folytatódjon a testi-lelki gyógyulásuk és az életük rendeződése.
- Hogy összeszedetten és hatékonyan tudjak dolgozni és le tudjam adni a munkáimat határidőre.
- Hogy a macskánk hozzá tudjon szokni, hogy nem engedjük ki.
- Több új szomszéd is jön a környékünkre. Kérjük, hogy jó szomszédokat kapjunk.
- József megtéréséért.
- Hogy Krisztina súlyos betegsége ellenére teljesíteni tudja a hivatását.
- Megerősítésért, összeszedettségért és világosságért.
- John barátunk teljes gyógyulásáért. Súlyos beteg édesapjáért.
- Hogy a függőben lévő CD-kiadványainkat határidőre el tudjuk készíteni.
- Hogy egy kereső testvérünk meglássa, hogy milyen hatalmas erő van a szentségekben és éljen azokkal.
- Isten szorítsa vissza az egyre erősödő zajszennyezést (motorozás, hangos zene, másokra tekintettel nem lévő bulizás, stb.) itt nálunk és Toniéknál is.
- Hogy a kertépítést le tudjam zárni és neki tudjak fogni a többi munkámnak.
- István testi-lelki gyógyulásáért.
- Egy rossz lelkiállapotban lévő barátnőnkért.
- Tamás megtéréséért.
- Hogy jól sikerüljön az őszre tervezett utunk.
- Hogy világosan lássam, hogy most mi Isten akarata az életemben és megtegyem azt.
- Hogy meg tudjam jól írni azt, amin most dolgozom.
- Hogy ne vállaljam túl magam.
- Egy barátnőnkért, hogy ne szakadjon el Istentől, hanem visszatérjen Hozzá és Rá bízza az életét.
- Mátéért, hogy ne bántsák a kollégiumban.
- Munkáért.
- Orsi gyógyulásáért.
- Szüleim megtéréséért.
- Kérjük Urunkat, hogy gyermekeimnek mindig fontos legyen a szentmise és az Oltáriszentség gyakori vétele. Unokáimat is erre neveljék.
- Kérjük Urunkat, hogy férjem rá találjon az Istenhez vezető útra.
- Kérjük Urunkat, hogy fiam megtalálja párját, akivel szeretetben és boldogságban él és az Istenhez vezető útról soha le ne térjenek.
- Hogy sokkal figyelmesebb legyek a misén.
- Hogy a megbetegedett magnóliáink és virágaink ne pusztuljanak el, hanem meggyógyuljanak.
Láttam, hogy jön az ereklyéje Magyarországra. Azonban szörnyen idegenkedtem attól, hogy ez az ereklye valójában az ő testének egy darabja. Ráadásul nagyon utálom azt a negédes érzelgést, amivel körül szokták venni őt, aki minden idők egyik legkeményebb szentje. Így hát végül is nem mentem sehová.
Csütörtök estére már rettentő fáradt voltam, alig vártam, hogy ágyba kerüljek. Nyolc óra körül felhívott Vera, hogy a Lisieux-i Szent Teréz templomba ma érkezett Teréz ereklyéje, és éjfélkor gyógyító mise lesz. Mennek, és ha van kedvem, menjek én is velük.
Egy csöpp kedvem nem volt. Azért leültem és imádkoztam. Akkor azt éreztem, hogy ez Teréz gesztusa felém. Én nem akarok elmenni hozzá, ő meg erre válaszul küld egy kocsit nekem egy gyógyító misére. Ezt nem lehetett visszautasítani.
Ilyen imaszolgálaton keresztül én már egyszer meggyógyultam egy nagyon súlyos betegségből. Most arra gondoltam, hogy noha most is vannak testi bajaim, jobban szeretnék belső gyógyulást kapni.
Miután bementünk a templomba, néhány perc múlva kihirdették, hogy lehet gyónni. Egy egészen kivételesen mélylelkű pap gyóntatott, aki sokat tudott segíteni. A miséző pap pontosan azzal mély megértéssel és tisztelettel viszonyult Terézhez, ahogy kell, és így semmiféle érzelgés nem rontotta azt el, hogy Terézzel együtt ünnepeljük Jézust. Regina Collins nővér a gyógyító ima bevezetőjében elsősorban belső gyógyulásokat kért.
Jó ha az embernek vannak barátai.
Kis Szent Teréz
Sürgősségi imaszolgálat
Az elmúlt időben többen is megkerestek minket olyanfajta kéréssel például, hogy holnap műtenek valaki, imádkozzunk érte.
Azért, hogy az ilyen hét közben felmerült egészségi, családi vagy munkahelyi problémákért jobban tudjunk imádkozni, létrehoztunk egy sürgősségi imaszolgálatot.
Aki a hét közben szeretne kérni, az megteheti a szokásos módon, ezen a lapon keresztül, vagy írhat nekem sms-t vagy felhívhat a 06-70-379-66-02 telefonszámon. Én ilyenkor a kérést sürgősen továbbítom azoknak a testvéreknek, akik vállalták, hogy ezekben az esetekben imádkoznak az illető kéréséért. Ezenkívül ezeket a kéréseket mindig felteszem a honlapra is, így ezek mindig szerepelnek az imaközösség heti imaszándékai között is.
Aki úgy érzi, hogy szívesen résztvenne a sürgősségi imaszolgálatban és van arra kapacitása, hogy ha értesítést kap, akkor még aznap legalább egy rövid imát elmondjon a kérésért, kérem, hogy külje el nekem a telefonszámát, hogy sms-t tudjak neki küldeni. Ha valaki minden nap nézi az e-mailjeit, kérem, hogy adja meg az e-mail címét is.
Szeretettel várjuk a kéréseiteket és a jelentkezéseiteket.
Kata
Ima az Egyházért
Püspök atya nemrégen kérte az egész egyházmegyét, hogy az egyház megújulásáért, az egyházmegyéért, és ezen belül különösen saját egyházközségünkért, közösségünkért, plébánosunkért imádkozzunk, és csütörtökönként szentségimádást tartsunk.
Az egyházat hatalmas támadások érik, amelyek szétzilálásunkra és meggyengítésünkre törekszenek. Ezért, hogy a püspök atya kérésének minél inkább eleget tehessünk, egyházközségünk több tagjával összefogva rendszeres imát és böjtöt vállalunk az Egyház megerősödéséért, Jézus tanítása szerint, aki azt mondta, hogy a gonosz „csak imára és böjtre” távozik el (Mk 9,29).
Körünk tagjai minden nap elmondanak egy tized rózsafüzért, és ezt valamint a – Mária ismétlődő kérésére – megtartott szerdai böjtöt az Egyházért, s ezen belül különösen a saját egyházközségünkért, közösségünkért és plébánosunkért ajánljuk fel. Emellett akinek munkabeosztása lehetővé teszi, részt vesz templomunkban a hetenkénti csütörtöki szentségimádáson is.
Kérünk mindenkit, hogy amennyire ereje és egészségi állapota engedi, csatlakozzon hozzánk!
Teljesített kérések:
Azt tapasztaljuk, hogy Isten mindig válaszol. Gyakran megadja, amit kérünk, s ha az nem lenne jó nekünk, akkor is megerősít és megvigasztal. Ezért ne csak kéréseinket, hanem ezeket a válaszokat is osszuk meg egymással.
- Felnőtt fiam helyzete jobbra fordult. Találtak piacot az árujuknak. Már majdnem biztos, hogy nem lesz veszteségük.
- A két fiatal vizsgája a héten csütörtökön és pénteken sikerült. Négyes és ötös! Hálát adok, és köszönöm segítő imáitokat!
- Juli úgy döntött, hogy vállal minden nehézséget, és mégis kimegy Londonba egyetemre.
- Örömmel írok az imakörnek. A múlt hónapban többször is kértem a barátnőmért imát. Harmadik babát szerettek volna, de jó ideje nem fogant meg. Most boldogan mondhatjuk, hogy sikerült, mert négy hetes a magzat. Nagyon köszönjük nektek.
Imaszándékok szeptember 17 - 23.:
SOS kérés szeptember 23.:
- Egy krízisben lévő súlyos betegért.
- Kérjük Szent Pio atyát: imáinkra figyelve, velünk együtt ő is járjon közbe nagy tisztelőjéért, Eszterért, hogy sokféle betegségének lehetséges szövődményei kerüljék el őt. És merjük kérni gyógyulását. „... mert Istennél semmi sem lehetetlen.” (Lk. 1,57) Köszönöm.
- Egy házaspárért, hogy egymáshoz való viszonyuk rendeződjön, és a Városmisszió indítsa el őket Istenhez.
- Anita megtéréséért.
- Egy kisgyermek megkereszteléséért.
- Családom és hozzátartozóik lelki megnyugvásáért. Valamint azért, hogy minannyiuknak ez a tanév is sikeres legyen és teljesíteni tudjuk az akadályokat, és hogy minden felnőtt a munkahelyén megfeleljen.
- Hogy több évtizedes házasságunk kijusson a válságból, és megtaláljam végre zaklatott lelkem békéjét. Űzd el lelkemből a kételkedést!
- Boldog halál kegyelméért.
- Hogy a kisbabánk kivizsgálása jó eredménnyel záruljon.
- Azért a kisfiúért szeretnék imádságot kérni, akit a vér szerinti szülei egy év után visszakértek a nevelőszüleitől. A Gondviselő Mennyei Atya tartsa meg őt az igaz úton.
- Munkahelyem lehet, hogy más feladatot kapok. Olyan feladatot adjon az Úr, amelyet jól el tudok végezni. Köszönöm
- Kérek szépen imát bátyám és három barátom testi lelki gyógyulásáért.
- Egy beteg kislány gyógyulásáért.
- Egy ház eladásáért.
- Barátnőimért és önmagamért, hogy élhessünk keresztény családban. Köszönöm.
- A húgom magzatának életéért és egészségéért kérek segítséget. Köszönöm.
- Adj Uram erőt mindannyiunknak, hogy el tudjuk fogadni az akaratodat és bölcsességet, hogy megértsük isteni tervedet, ha nem a mi akaratunk szerint cselekszel.
- Egy édesapáért és nagyfiáért, hogy megtalálják életük értelmét.
- Türelemért, legyen türelmem a beteg unokámhoz. Köszönöm.
- Ágiért, hogy térjen észhez és ne menjen férjhez Indiába.
- A gyermekünknél most építik a tetőt, kérjük, hogy jó munkát végezzenek.
- Joci fiam káros szenvedélyeitől való megszabadulásáért, emberi életviteléért.
- Zoltán fiam megtéréséért, családjában istenszerető lelkületért.
- Szerencsés vállalkozásért.
- Zoltán térdének teljes gyógyulásáért.
- Kati néni lelki békéjéért.
- A műtött kisbaba teljes gyógyulásáért.
- Csaba missziós szervezésének és az egész missziós programnak sikeréért.
- Julcsiért, hogy a Szűzanya járjon közbe a testi egészségéért.
- Hogy ez az imaközösség sikerüljön és Isten minél több kegyelmet adjon ezen keresztül.
- Gabiért és a családjáért, hogy folytatódjon a testi-lelki gyógyulásuk és az életük rendeződése.
- Hogy összeszedetten és hatékonyan tudjak dolgozni és le tudjam adni a munkáimat határidőre.
- Hogy a macskánk hozzá tudjon szokni, hogy nem engedjük ki.
- Több új szomszéd is jön a környékünkre. Kérjük, hogy jó szomszédokat kapjunk.
- József megtéréséért.
- Hogy Krisztina súlyos betegsége ellenére teljesíteni tudja a hivatását.
- Megerősítésért, összeszedettségért és világosságért.
- John barátunk teljes gyógyulásáért. Súlyos beteg édesapjáért.
- Hogy a függőben lévő CD-kiadványainkat határidőre el tudjuk készíteni.
- Hogy egy kereső testvérünk meglássa, hogy milyen hatalmas erő van a szentségekben és éljen azokkal.
- Isten szorítsa vissza az egyre erősödő zajszennyezést (motorozás, hangos zene, másokra tekintettel nem lévő bulizás, stb.) itt nálunk és Toniéknál is.
- Hogy a kertépítést le tudjam zárni és neki tudjak fogni a többi munkámnak.
- István testi-lelki gyógyulásáért.
- Egy rossz lelkiállapotban lévő barátnőnkért.
- Tamás megtéréséért.
- Hogy jól sikerüljön az őszre tervezett utunk.
- Hogy világosan lássam, hogy most mi Isten akarata az életemben és megtegyem azt.
- Hogy meg tudjam jól írni azt, amin most dolgozom.
- Hogy ne vállaljam túl magam.
- Egy barátnőnkért, hogy ne szakadjon el Istentől, hanem visszatérjen Hozzá és Rá bízza az életét.
- Mátéért, hogy ne bántsák a kollégiumban.
- Munkáért.
- Orsi gyógyulásáért.
- Szüleim megtéréséért.
- Kérjük Urunkat, hogy gyermekeimnek mindig fontos legyen a szentmise és az Oltáriszentség gyakori vétele. Unokáimat is erre neveljék.
- Kérjük Urunkat, hogy férjem rá találjon az Istenhez vezető útra.
- Kérjük Urunkat, hogy fiam megtalálja párját, akivel szeretetben és boldogságban él és az Istenhez vezető útról soha le ne térjenek.
- Hogy sokkal figyelmesebb legyek a misén.
- Hogy a megbetegedett magnóliáink és virágaink ne pusztuljanak el, hanem meggyógyuljanak.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése