2007. szeptember 1., szombat

Kedden hoztunk egy kocsirakomány bokrot. Mindegyiket valamelyik másik helyére. Nemcsak az ültetés várt rám, hanem ki is kellett szednem egy csomó bokrot, s volt amelyik négy méter széles volt.

S noha az új bokrok mind szárazságtűrőek, ültetéskor legalább nagyon alapos locsolást igényelnek.

Azt sem tudtam, mitől féljek jobban, attól hogyan szedek ki ennyi bokrot, vagy hogyan fogok ennyi újat locsolni.

Kértem Isten segítségét.

A négyméteres bokorral kezdtem. Levagdostam, körbeástam. Ekkorra világossá vált, hogy nem tudom kiszedni.

A kertbarát szomszédasszonyom férje egyszer-kétszer már segített ilyenben, de egyáltalán nem voltam biztos benne, hogy most otthon találom-e és van-e kedve és ideje segíteni nekem.

Otthon találtam. Azonnal nagy lelkesen átjött és öt perc alatt kivette a bokrot. Ezek után kiásta majdnem az összes további bokrot is. Csak azért nem az összeset, mert vissza kellett mennie, hogy befejezze a tökfőzelék elkészítését.

Mire elültettem a felszabadult helyekre a bokrokat, ő is készen lett a főzelékkel, s a már kezdődő esőben még átjött és kiszedte a maradékot is.

Gyorsan beültettem azokat a bokrokat, amelyek még ezekre a helyekre várakoztak.

Abban a pillanatban, amikor készen lettem, elkezdett szakadni az eső. Két napig egyfolytában esett.

Sürgősségi imaszolgálat

Az elmúlt időben többen is megkerestek minket olyanfajta kéréssel például, hogy holnap műtenek valaki, imádkozzunk érte.

Azért, hogy az ilyen hét közben felmerült egészségi, családi vagy munkahelyi problémákért jobban tudjunk imádkozni, létrehoztunk egy sürgősségi imaszolgálatot.

Aki a hét közben szeretne kérni, az megteheti a szokásos módon, ezen a lapon keresztül, vagy írhat nekem sms-t vagy felhívhat a 06-70-379-66-02 telefonszámon. Én ilyenkor a kérést sürgősen továbbítom azoknak a testvéreknek, akik vállalták, hogy ezekben az esetekben imádkoznak az illető kéréséért. Ezenkívül ezeket a kéréseket mindig felteszem a honlapra is, így ezek mindig szerepelnek az imaközösség heti imaszándékai között is.

Aki úgy érzi, hogy szívesen résztvenne a sürgősségi imaszolgálatban és van arra kapacitása, hogy ha értesítést kap, akkor még aznap legalább egy rövid imát elmondjon a kérésért, kérem, hogy külje el nekem a telefonszámát, hogy sms-t tudjak neki küldeni. Ha valaki minden nap nézi az e-mailjeit, kérem, hogy adja meg az e-mail címét is.

Szeretettel várjuk a kéréseiteket és a jelentkezéseiteket.

Kata


Ima az Egyházért

Püspök atya nemrégen kérte az egész egyházmegyét, hogy az egyház megújulásáért, az egyházmegyéért, és ezen belül különösen saját egyházközségünkért, közösségünkért, plébánosunkért imádkozzunk, és csütörtökönként szentségimádást tartsunk.

Az egyházat hatalmas támadások érik, amelyek szétzilálásunkra és meggyengítésünkre törekszenek. Ezért, hogy a püspök atya kérésének minél inkább eleget tehessünk, egyházközségünk több tagjával összefogva rendszeres imát és böjtöt vállalunk az Egyház megerősödéséért, Jézus tanítása szerint, aki azt mondta, hogy a gonosz „csak imára és böjtre” távozik el (Mk 9,29).

Körünk tagjai minden nap elmondanak egy tized rózsafüzért, és ezt valamint a – Mária ismétlődő kérésére – megtartott szerdai böjtöt az Egyházért, s ezen belül különösen a saját egyházközségünkért, közösségünkért és plébánosunkért ajánljuk fel. Emellett akinek munkabeosztása lehetővé teszi, részt vesz templomunkban a hetenkénti csütörtöki szentségimádáson is.

Kérünk mindenkit, hogy amennyire ereje és egészségi állapota engedi, csatlakozzon hozzánk!

Teljesített kérések:

Azt tapasztaljuk, hogy Isten mindig válaszol. Gyakran megadja, amit kérünk, s ha az nem lenne jó nekünk, akkor is megerősít és megvigasztal. Ezért ne csak kéréseinket, hanem ezeket a válaszokat is osszuk meg egymással.

- Eszternek fogat kellett húzni. A szájsebészeten kötött ki. A sebet össze is kellett varrni. Sem a húzás alatt, sem utána nem fájt, nem vérzett és teljesen normálisan, sőt gyorsan gyógyult. Cukorbetegnél nagy szó! Köszönjük Pio atya közbenjárását!

- A kórházba került szomszéd jobban van.

Imaszándékok szeptember 3 - 9.:

SOS kérés szeptember 3.:
- Szia Kata! Kérek szépen egy kis imát! Padlón vagyok, és most megyek új csoporthoz tanítani! Köszi.

- Anita megtéréséért.
- Egy kisgyermek megkereszteléséért.
- Ida gyógyulásáért.
- Adj erőt Uram, és kérlek titeket, hogy imákozzatok azért, hogy legyen erőm feladni a biztos, ám kizsákmányoló, és az egészségemre káros mukahelyemet, és, hogy újult erővel, nagy elánnal tudjak nekiesni, immár teljes gőzzel a régi-új munkámnak, immár teljes munkaidőben.
- Kérjük Szent Pio atyát: imáinkra figyelve, velünk együtt ő is járjon közbe nagy tisztelőjéért, Eszterért, hogy sokféle betegségének lehetséges szövődményei kerüljék el őt. És merjük kérni gyógyulását. „... mert Istennél semmi sem lehetetlen.” (Lk. 1,57) Köszönöm.
- Egy házaspárért, hogy egymáshoz való viszonyuk rendezõdjön, és a Városmisszió indítsa el õket Istenhez.
- Felnőtt fiamért, hogy rengeteg munkával megtermelt árunak találjanak piacot, ne zárjon veszteséggel a vállalkozásuk.
- Egy édesapáért és nagyfiáért, hogy megtalálják életük értelmét.
- Türelemért, legyen türelmem a beteg unokámhoz. Köszönöm.
- Ágiért, hogy térjen észhez és ne menjen férjhez Indiába.
- A gyermekünknél most építik a tetőt, kérjük, hogy jó munkát végezzenek.
- Elhunyt két családtagunkért és hozzátartozóik lelki megnyugvásáért.
- Orsiért, hogy akarja kezeltetni magát. Szüleiért és testvéreiért, hogy türelemmel viseljék a nehézségeket.
- Máté jól viselje a kollégiumban töltött napokat.
- Joci fiam káros szenvedélyeitől való megszabadulásáért, emberi életviteléért.
- Zoltán fiam megtéréséért, családjában istenszerető lelkületért.
- Szerencsés vállalkozásért.
- Zoltán térdének teljes gyógyulásáért.
- Kati néni lelki békéjéért.
- A műtött kisbaba teljes gyógyulásáért.
- Csaba missziós szervezésének és az egész missziós programnak sikeréért.
- Unokáimnak és minden iskolakezdőnek a Szentlélek segítségét kérem.
- Kérjük Urunkat, hogy gyermekeimnek mindig fontos legyen a szentmise és az Oltáriszentség gyakori vétele. Unokáimat is erre neveljék.
- Kérjük Urunkat, hogy férjem rá találjon az Istenhez vezető útra.
- Kérjük Urunkat, hogy fiam megtalálja párját, akivel szeretetben és boldogságban él és az Istenhez vezető útról soha le ne térjenek.
- A húgom magzatának életéért és egészségéért kérek segítséget. Köszönöm
- Adj Uram erőt mindannyiunknak, hogy el tudjuk fogadni az akaratodat és bölcsességet, hogy megértsük isteni tervedet, ha nem a mi akaratunk szerint cselekszel.
- Kérek szépen imát testvérem és három barátom testi-lelki gyógyulásáért.
- Egy beteg kislány gyógyulásáért.
- Barátnőimért én önmagamért élhessünk keresztény családban.
- Kérek szépen imát a sikeres tanévért. Köszönöm!
- Zsuzsa és Zsolt megtalálják a helyes utat az életükben. Köszönöm.
- Hogy ez az imaközösség sikerüljön és Isten minél több kegyelmet adjon ezen keresztül.
- Gabiért és a családjáért, hogy folytatódjon a testi-lelki gyógyulásuk és az életük rendeződése.
- Hogy összeszedetten és hatékonyan tudjak dolgozni és le tudjam adni a munkáimat határidőre.
- Hogy a macskánk hozzá tudjon szokni, hogy nem engedjük ki.
- Több új szomszéd is jön a környékünkre. Kérjük, hogy jó szomszédokat kapjunk.
- József megtéréséért.
- Hogy Krisztina súlyos betegsége ellenére teljesíteni tudja a hivatását.
- Megerősítésért, összeszedettségért és világosságért.
- John barátunk teljes gyógyulásáért. Súlyos beteg édesapjáért.
- Hogy a függőben lévő CD-kiadványainkat határidőre el tudjuk készíteni.
- Hogy egy kereső testvérünk meglássa, hogy milyen hatalmas erő van a szentségekben és éljen azokkal.
- Isten szorítsa vissza az egyre erősödő zajszennyezést (motorozás, hangos zene, másokra tekintettel nem lévő bulizás, stb.) itt nálunk és Toniéknál is.
- Hogy a kertépítést le tudjam zárni és neki tudjak fogni a többi munkámnak.
- István testi-lelki gyógyulásáért.
- Egy rossz lelkiállapotban lévő barátnőnkért.
- Tamás megtéréséért.
- Hogy jól sikerüljön az őszre tervezett utunk.
- Hogy világosan lássam, hogy most mi Isten akarata az életemben és megtegyem azt.
- Hogy el tudjak jutni Mariazellbe a pápalátogatásra.
- Hogy ne vállaljam túl magam.

Nincsenek megjegyzések: