Tegnap Kassán jártunk. Már régen szerettem volna elmenni. Sára miatt. Megnézni azt a várost, ahol felnőtt. Különösen kíváncsi voltam az 1872-ben Schalkház Lipót által alapított, híres Schalkház szállodára, amely évtizedeken keresztül Magyarország egyik fontos irodalmi és művészeti központjának számított.
Az útikönyvből kiderült, hogy a Schalkház helyén ma a Hotel Slovan áll. Nem baj, gondoltam. Biztos felújították. Megnézzük azt is.
Megnéztük.
Ahhoz, hogy az ember eljusson Kassa belvárosába, először kilométereken keresztül át kell kelnie egy volt szocialista ipari város minden mocskán. Aztán megérkezik egy irdatlan nagy térre, ahol egy gigantikus felszabadulási emlékmű mellett két óriási parkolót talál – köztük egy valaha működött szökőkút romjait – ahol sebtében leöntött bitumen és térdig érő gaz váltja egymást.
A parkoló egyik oldalán egy, a hetvenes-nyolcvanas évek nagyratörő stílusában épített, de azóta elhagyott Megyei Művelődési Ház-típusú épület omladozik. A másik oldalon a Schalkház Szálló helyén épült Hotel Slovan. Szintén hatalamas, hetvenes években épült szocialista monstrum. Az a fajta karbantarthatatlan toronyház, amelyik tíz év múlva már teljesen lepusztul. Az idők változását mindössze egyújonnan létesült kaszinó és játékterem jelzi.
A belváros teljesen diznilendesítve, a nyugati jólétet a mindütt üvöltő otromba zenék, a multicégek boltjai és a teljesen irreális mennyiségben létező vendéglátóipari egységek hivatottak megjeleníteni. A nép pedig boldogan fogyaszt.
Nagyon, nagyon szomorú volt.
Kértem Sárát, segítsen, hogy valahogy kikerüljek a teljesen rám telepedő kétségbeesésből.
Akkor elkezdtem érezni, hogy ő milyen szeretettel van itt. Hogy Isten egyáltalán nem hagyja magukra ezeket az embereket, és elkezdtem látni azt a sok sok szépet és jót, amit Isten itt is ad azoknak az embereknek, akik itt élnek. És megvigasztalódtam.
Sürgősségi imaszolgálat
Az elmúlt időben többen is megkerestek minket olyanfajta kéréssel például, hogy holnap műtenek valaki, imádkozzunk érte.
Azért, hogy az ilyen hét közben felmerült egészségi, családi vagy munkahelyi problémákért jobban tudjunk imádkozni, létrehoztunk egy sürgősségi imaszolgálatot.
Aki a hét közben szeretne kérni, az megteheti a szokásos módon, ezen a lapon keresztül, vagy írhat nekem sms-t vagy felhívhat a 06-70-379-66-02 telefonszámon. Én ilyenkor a kérést sürgősen továbbítom azoknak a testvéreknek, akik vállalták, hogy ezekben az esetekben imádkoznak az illető kéréséért. Ezenkívül ezeket a kéréseket mindig felteszem a honlapra is, így ezek mindig szerepelnek az imaközösség heti imaszándékai között is.
Aki úgy érzi, hogy szívesen résztvenne a sürgősségi imaszolgálatban és van arra kapacitása, hogy ha értesítést kap, akkor még aznap legalább egy rövid imát elmondjon a kérésért, kérem, hogy külje el nekem a telefonszámát, hogy sms-t tudjak neki küldeni. Ha valaki minden nap nézi az e-mailjeit, kérem, hogy adja meg az e-mail címét is.
Szeretettel várjuk a kéréseiteket és a jelentkezéseiteket.
Kata
Ima az Egyházért
Püspök atya nemrégen kérte az egész egyházmegyét, hogy az egyház megújulásáért, az egyházmegyéért, és ezen belül különösen saját egyházközségünkért, közösségünkért, plébánosunkért imádkozzunk, és csütörtökönként szentségimádást tartsunk.
Az egyházat hatalmas támadások érik, amelyek szétzilálásunkra és meggyengítésünkre törekszenek. Ezért, hogy a püspök atya kérésének minél inkább eleget tehessünk, egyházközségünk több tagjával összefogva rendszeres imát és böjtöt vállalunk az Egyház megerősödéséért, Jézus tanítása szerint, aki azt mondta, hogy a gonosz „csak imára és böjtre” távozik el (Mk 9,29).
Körünk tagjai minden nap elmondanak egy tized rózsafüzért, és ezt valamint a – Mária ismétlődő kérésére – megtartott szerdai böjtöt az Egyházért, s ezen belül különösen a saját egyházközségünkért, közösségünkért és plébánosunkért ajánljuk fel. Emellett akinek munkabeosztása lehetővé teszi, részt vesz templomunkban a hetenkénti csütörtöki szentségimádáson is.
Kérünk mindenkit, hogy amennyire ereje és egészségi állapota engedi, csatlakozzon hozzánk!
Teljesített kérések:
Azt tapasztaljuk, hogy Isten mindig válaszol. Gyakran megadja, amit kérünk, s ha az nem lenne jó nekünk, akkor is megerősít és megvigasztal. Ezért ne csak kéréseinket, hanem ezeket a válaszokat is osszuk meg egymással.
- Spanyolországból jöttem haza repülvel, és Kata előtte sürgős imádságot kért tőletek a jó utazásért. A felszálláskor bemondták, hogy Magyarországon vihar tombol. Horvátországig tiszta, napos utunk volt, és ablaknál ülve olyan helyeket láttam, amelyeket nagyon szeretek, "lentről" már jól ismerek, és most nagyon szép volt felülről látni és felismerni: Szardíniát, Firenzét, Umbriát. Horvátországtól keletre sűrű viharfelhők borították Európát, abba mentünk bele, de egy rezdülést sem éreztünk: a vihar pontosan előttünk vonult. Lefelé szállva látszott, hogy veri az eső Vecsést és a repülőteret, de amire landoltunk, már elállt. Amikor pedig az ajtókat kinyitották, hirtelen kisütött a nap. Köszönöm mindenkinek az imádságot!
- Kaptam egy állásajánlatot. Sok vonzó eleme volt, az is valószínű volt, hogy hasonlót nemigen kínálnak még egyszer. Ugyanakkor sok nehézséggel is járt, ami miatt nem voltam benne biztos, hogy elfogadjam-e. Sürgős imádságot kértünk tőletek. Ima közben úgy éreztem, az a legjobb, ha írásban összefoglalom, milyen feltételekkel fogadnám el szívesen az állást. Neki is álltam, de a végére a lista olyan nagy igényűre sikeredett - megemelt fizetéssel, jócskán lecsökkentett munkaidővel, és szinte független munkakörrel -, ami teljesen irreálissá tette felvételemet. Nem is igen reménykedtem benne, de úgy éreztem, az a legtisztább, ha ezt így elküldöm a munkahely vezetőjének, már-már nem is mint feltételeket, hanem mint indoklást arra, miért kell lemondanom az ajánlatról. Isten kezébe helyeztem a megoldást, kérve, hogy ha az ő akarata az, hogy elvállaljam ezt az állást, akkor fogadják el a feltételeket, s ha nem, akkor nyugodt szívvel tudjak lemondani róla.
Két nappal később voltam személyes megbeszélésen a munkahely vezetőjével, aki nemcsak hogy mindenbe beleegyezett, de még meg is fejelte egyik-másik kérésemet. Már csak a a kutatóhely főigazgatójától függ, hogy valóban megkapom-e ilyen feltételekkel az állást, de ez a munkahelyi vezető ajánlására elég valószínűnek tűnik. Köszönöm mindenkinek az imádságot!
- Megvannak a vizsgálati eredmények. Juli nem rákos.
- A barátunkat, akiért imádkoztunk, kiengedték.
Imaszándékok 2007. július 16 - 22 .:
SOS kérés július 15.:
- Egy család lakásgondja megoldásához hitelért folyamadott. Holna bírálják el. Értük.
- Kérjük Szent Pio atyát: imáinkra figyelve, velünk együtt ő is járjon közbe nagy tisztelőjéért, Eszterért, hogy sokféle betegségének lehetséges szövődményei kerüljék el őt. És merjük kérni gyógyulását. „... mert Istennél semmi sem lehetetlen.” (Lk. 1,57) Köszönöm.
- Egy édesapáért és nagyfiáért, hogy megtalálják életük értelmét.
- Türelemért, legyen türelmem a beteg unokámhoz. Köszönöm.
- Ágiért, hogy térjen észhez és ne menjen férjhez Indiába.
- Anita megtéréséért.
- Egy kisgyermek megkereszteléséért.
- Ida gyógyulásáért.
- István testi-lelki gyógyulásáért.
- József fiam káros szenvedélyének elhagyásáért. Emberi életviteléért.
- Zoltán fiam test-lelki megújulásáért. Családjuk istenszerető lelkületének eléréséért.
- Unokáim értelmes, tartalmas életéért.
- A Szűzanya segítségét kérem, hogy a barna szemölcsöm jóindulatú legyen.
- József megtéréséért.
- Kérlek imádkozzatok velünk, hogy egy kedves fiatal családnál mihamarabb a Jó Isten kegyelméből harmadik baba is születhessen.
- Hogy ez az imaközösség sikerüljön és Isten minél több kegyelmet adjon ezen keresztül.
- Gabiért és a családjáért, testi-lelki gyógyulásukért, és hogy rendeződjön az életük.
- Hogy összeszedetten és hatékonyan tudjak dolgozni és le tudjam adni a munkáimat határidőre.
- Hogy a macskánk hozzá tudjon szokni, hogy nem engedjük ki.
- Hogy Petra el tudjon szakadni a volt barátjától és új életet tudjon kezdeni.
- Több új szomszéd is jön a környékünkre. Kérjük, hogy jó szomszédokat kapjunk.
- Kinga sikeres felvételijéért.
- Hogy a tönkrement lépcsőnk minden baj nélkül kitartson addig, amíg az újat meg nem tudjuk csináltatni.
- Hogy Krisztina súlyos betegsége ellenére teljesíteni tudja a hivatását.
- Megerősítésért, összeszedettségért és világosságért.
- John barátunk teljes gyógyulásáért. Súlyos beteg édesapjáért.
- Hogy a függőben lévő CD-kiadványainkat határidőre el tudjuk készíteni.
- Megbocsátásért.
- Hogy a meghalt nyárfát minden baj nélkül, gyorsan ki tudjuk vágni.
- Helga megkapja a kölcsönt lakásvásárláshoz.
- Csaba testi-lelki gyógyulásáért.
- Barátnőimért és önmagamért élhessünk keresztény családban.
- Isten szeretetének kiáradásáért különösen azokra akik távol vannak Tőle.
- Hogy kiderüljön, beteg-e Rózsa veséje és ha lehet, ne legyen beteg.
- Hogy a hőséget mindenki jól bírja. Különösen a betegeknek és az öregeknek kérünk segítséget.
- Hogy egy kereső testvérünk meglássa, hogy milyen hatalmas erő van a szentségekben és éljen azokkal.
- Isten szorítsa vissza az egyre erősödő zajszennyezést (motorozás, hangos zene, másokra tekintettel nem lévő bulizás, stb.) itt nálunk és Toniéknál is.
Az útikönyvből kiderült, hogy a Schalkház helyén ma a Hotel Slovan áll. Nem baj, gondoltam. Biztos felújították. Megnézzük azt is.
Megnéztük.
Ahhoz, hogy az ember eljusson Kassa belvárosába, először kilométereken keresztül át kell kelnie egy volt szocialista ipari város minden mocskán. Aztán megérkezik egy irdatlan nagy térre, ahol egy gigantikus felszabadulási emlékmű mellett két óriási parkolót talál – köztük egy valaha működött szökőkút romjait – ahol sebtében leöntött bitumen és térdig érő gaz váltja egymást.
A parkoló egyik oldalán egy, a hetvenes-nyolcvanas évek nagyratörő stílusában épített, de azóta elhagyott Megyei Művelődési Ház-típusú épület omladozik. A másik oldalon a Schalkház Szálló helyén épült Hotel Slovan. Szintén hatalamas, hetvenes években épült szocialista monstrum. Az a fajta karbantarthatatlan toronyház, amelyik tíz év múlva már teljesen lepusztul. Az idők változását mindössze egyújonnan létesült kaszinó és játékterem jelzi.
A belváros teljesen diznilendesítve, a nyugati jólétet a mindütt üvöltő otromba zenék, a multicégek boltjai és a teljesen irreális mennyiségben létező vendéglátóipari egységek hivatottak megjeleníteni. A nép pedig boldogan fogyaszt.
Nagyon, nagyon szomorú volt.
Kértem Sárát, segítsen, hogy valahogy kikerüljek a teljesen rám telepedő kétségbeesésből.
Akkor elkezdtem érezni, hogy ő milyen szeretettel van itt. Hogy Isten egyáltalán nem hagyja magukra ezeket az embereket, és elkezdtem látni azt a sok sok szépet és jót, amit Isten itt is ad azoknak az embereknek, akik itt élnek. És megvigasztalódtam.
Sürgősségi imaszolgálat
Az elmúlt időben többen is megkerestek minket olyanfajta kéréssel például, hogy holnap műtenek valaki, imádkozzunk érte.
Azért, hogy az ilyen hét közben felmerült egészségi, családi vagy munkahelyi problémákért jobban tudjunk imádkozni, létrehoztunk egy sürgősségi imaszolgálatot.
Aki a hét közben szeretne kérni, az megteheti a szokásos módon, ezen a lapon keresztül, vagy írhat nekem sms-t vagy felhívhat a 06-70-379-66-02 telefonszámon. Én ilyenkor a kérést sürgősen továbbítom azoknak a testvéreknek, akik vállalták, hogy ezekben az esetekben imádkoznak az illető kéréséért. Ezenkívül ezeket a kéréseket mindig felteszem a honlapra is, így ezek mindig szerepelnek az imaközösség heti imaszándékai között is.
Aki úgy érzi, hogy szívesen résztvenne a sürgősségi imaszolgálatban és van arra kapacitása, hogy ha értesítést kap, akkor még aznap legalább egy rövid imát elmondjon a kérésért, kérem, hogy külje el nekem a telefonszámát, hogy sms-t tudjak neki küldeni. Ha valaki minden nap nézi az e-mailjeit, kérem, hogy adja meg az e-mail címét is.
Szeretettel várjuk a kéréseiteket és a jelentkezéseiteket.
Kata
Ima az Egyházért
Püspök atya nemrégen kérte az egész egyházmegyét, hogy az egyház megújulásáért, az egyházmegyéért, és ezen belül különösen saját egyházközségünkért, közösségünkért, plébánosunkért imádkozzunk, és csütörtökönként szentségimádást tartsunk.
Az egyházat hatalmas támadások érik, amelyek szétzilálásunkra és meggyengítésünkre törekszenek. Ezért, hogy a püspök atya kérésének minél inkább eleget tehessünk, egyházközségünk több tagjával összefogva rendszeres imát és böjtöt vállalunk az Egyház megerősödéséért, Jézus tanítása szerint, aki azt mondta, hogy a gonosz „csak imára és böjtre” távozik el (Mk 9,29).
Körünk tagjai minden nap elmondanak egy tized rózsafüzért, és ezt valamint a – Mária ismétlődő kérésére – megtartott szerdai böjtöt az Egyházért, s ezen belül különösen a saját egyházközségünkért, közösségünkért és plébánosunkért ajánljuk fel. Emellett akinek munkabeosztása lehetővé teszi, részt vesz templomunkban a hetenkénti csütörtöki szentségimádáson is.
Kérünk mindenkit, hogy amennyire ereje és egészségi állapota engedi, csatlakozzon hozzánk!
Teljesített kérések:
Azt tapasztaljuk, hogy Isten mindig válaszol. Gyakran megadja, amit kérünk, s ha az nem lenne jó nekünk, akkor is megerősít és megvigasztal. Ezért ne csak kéréseinket, hanem ezeket a válaszokat is osszuk meg egymással.
- Spanyolországból jöttem haza repülvel, és Kata előtte sürgős imádságot kért tőletek a jó utazásért. A felszálláskor bemondták, hogy Magyarországon vihar tombol. Horvátországig tiszta, napos utunk volt, és ablaknál ülve olyan helyeket láttam, amelyeket nagyon szeretek, "lentről" már jól ismerek, és most nagyon szép volt felülről látni és felismerni: Szardíniát, Firenzét, Umbriát. Horvátországtól keletre sűrű viharfelhők borították Európát, abba mentünk bele, de egy rezdülést sem éreztünk: a vihar pontosan előttünk vonult. Lefelé szállva látszott, hogy veri az eső Vecsést és a repülőteret, de amire landoltunk, már elállt. Amikor pedig az ajtókat kinyitották, hirtelen kisütött a nap. Köszönöm mindenkinek az imádságot!
- Kaptam egy állásajánlatot. Sok vonzó eleme volt, az is valószínű volt, hogy hasonlót nemigen kínálnak még egyszer. Ugyanakkor sok nehézséggel is járt, ami miatt nem voltam benne biztos, hogy elfogadjam-e. Sürgős imádságot kértünk tőletek. Ima közben úgy éreztem, az a legjobb, ha írásban összefoglalom, milyen feltételekkel fogadnám el szívesen az állást. Neki is álltam, de a végére a lista olyan nagy igényűre sikeredett - megemelt fizetéssel, jócskán lecsökkentett munkaidővel, és szinte független munkakörrel -, ami teljesen irreálissá tette felvételemet. Nem is igen reménykedtem benne, de úgy éreztem, az a legtisztább, ha ezt így elküldöm a munkahely vezetőjének, már-már nem is mint feltételeket, hanem mint indoklást arra, miért kell lemondanom az ajánlatról. Isten kezébe helyeztem a megoldást, kérve, hogy ha az ő akarata az, hogy elvállaljam ezt az állást, akkor fogadják el a feltételeket, s ha nem, akkor nyugodt szívvel tudjak lemondani róla.
Két nappal később voltam személyes megbeszélésen a munkahely vezetőjével, aki nemcsak hogy mindenbe beleegyezett, de még meg is fejelte egyik-másik kérésemet. Már csak a a kutatóhely főigazgatójától függ, hogy valóban megkapom-e ilyen feltételekkel az állást, de ez a munkahelyi vezető ajánlására elég valószínűnek tűnik. Köszönöm mindenkinek az imádságot!
- Megvannak a vizsgálati eredmények. Juli nem rákos.
- A barátunkat, akiért imádkoztunk, kiengedték.
Imaszándékok 2007. július 16 - 22 .:
SOS kérés július 15.:
- Egy család lakásgondja megoldásához hitelért folyamadott. Holna bírálják el. Értük.
- Kérjük Szent Pio atyát: imáinkra figyelve, velünk együtt ő is járjon közbe nagy tisztelőjéért, Eszterért, hogy sokféle betegségének lehetséges szövődményei kerüljék el őt. És merjük kérni gyógyulását. „... mert Istennél semmi sem lehetetlen.” (Lk. 1,57) Köszönöm.
- Egy édesapáért és nagyfiáért, hogy megtalálják életük értelmét.
- Türelemért, legyen türelmem a beteg unokámhoz. Köszönöm.
- Ágiért, hogy térjen észhez és ne menjen férjhez Indiába.
- Anita megtéréséért.
- Egy kisgyermek megkereszteléséért.
- Ida gyógyulásáért.
- István testi-lelki gyógyulásáért.
- József fiam káros szenvedélyének elhagyásáért. Emberi életviteléért.
- Zoltán fiam test-lelki megújulásáért. Családjuk istenszerető lelkületének eléréséért.
- Unokáim értelmes, tartalmas életéért.
- A Szűzanya segítségét kérem, hogy a barna szemölcsöm jóindulatú legyen.
- József megtéréséért.
- Kérlek imádkozzatok velünk, hogy egy kedves fiatal családnál mihamarabb a Jó Isten kegyelméből harmadik baba is születhessen.
- Hogy ez az imaközösség sikerüljön és Isten minél több kegyelmet adjon ezen keresztül.
- Gabiért és a családjáért, testi-lelki gyógyulásukért, és hogy rendeződjön az életük.
- Hogy összeszedetten és hatékonyan tudjak dolgozni és le tudjam adni a munkáimat határidőre.
- Hogy a macskánk hozzá tudjon szokni, hogy nem engedjük ki.
- Hogy Petra el tudjon szakadni a volt barátjától és új életet tudjon kezdeni.
- Több új szomszéd is jön a környékünkre. Kérjük, hogy jó szomszédokat kapjunk.
- Kinga sikeres felvételijéért.
- Hogy a tönkrement lépcsőnk minden baj nélkül kitartson addig, amíg az újat meg nem tudjuk csináltatni.
- Hogy Krisztina súlyos betegsége ellenére teljesíteni tudja a hivatását.
- Megerősítésért, összeszedettségért és világosságért.
- John barátunk teljes gyógyulásáért. Súlyos beteg édesapjáért.
- Hogy a függőben lévő CD-kiadványainkat határidőre el tudjuk készíteni.
- Megbocsátásért.
- Hogy a meghalt nyárfát minden baj nélkül, gyorsan ki tudjuk vágni.
- Helga megkapja a kölcsönt lakásvásárláshoz.
- Csaba testi-lelki gyógyulásáért.
- Barátnőimért és önmagamért élhessünk keresztény családban.
- Isten szeretetének kiáradásáért különösen azokra akik távol vannak Tőle.
- Hogy kiderüljön, beteg-e Rózsa veséje és ha lehet, ne legyen beteg.
- Hogy a hőséget mindenki jól bírja. Különösen a betegeknek és az öregeknek kérünk segítséget.
- Hogy egy kereső testvérünk meglássa, hogy milyen hatalmas erő van a szentségekben és éljen azokkal.
- Isten szorítsa vissza az egyre erősödő zajszennyezést (motorozás, hangos zene, másokra tekintettel nem lévő bulizás, stb.) itt nálunk és Toniéknál is.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése