2007. július 7., szombat

Még tavaly megtámadta a jegenyenyárfákat valami betegség és az idén tavaszra meghalt az egyik negyven méteres fa. Pont az, amelyik a házunkhoz a legközelebb áll, és bármerre dőlne, mindenütt kárt tenne.

Éppen itt volt az Olaszországban élő barátnőnk, és mondta, hogy majd szól a testvérének, aki hegymászó volt, biztos ismer valakit, aki ki tud egy ilyen fát vágni. Aztán annyi minden dolog történt, hogy el is feledkeztünk erről az ígéretről.

Egy másik barátunk közben mondta, hogy ő a foglalkozásánál fogva egy csomó ipari alpinistát ismer, majd megadja valamelyik telefonját. Így is lett, fel is hívtuk, mondta is hogy jön. Vártuk. Nem jött. Imádkoztunk.

Tegnapelőtt aztán felhívott a barátnőnk testvére, hogy most jöttek vissza Olaszországból, és ahogy hazajött, azonnal megbeszélte egy ipari alpinista ismerősével, hogy kivágja a fánkat. Itt a száma, várja a telefonunkat.


Sürgősségi imaszolgálat

Az elmúlt időben többen is megkerestek minket olyanfajta kéréssel például, hogy holnap műtenek valaki, imádkozzunk érte.

Azért, hogy az ilyen hét közben felmerült egészségi, családi vagy munkahelyi problémákért jobban tudjunk imádkozni, létrehoztunk egy sürgősségi imaszolgálatot.

Aki a hét közben szeretne kérni, az megteheti a szokásos módon, ezen a lapon keresztül, vagy írhat nekem sms-t vagy felhívhat a 06-70-379-66-02 telefonszámon. Én ilyenkor a kérést sürgősen továbbítom azoknak a testvéreknek, akik vállalták, hogy ezekben az esetekben imádkoznak az illető kéréséért. Ezenkívül ezeket a kéréseket mindig felteszem a honlapra is, így ezek mindig szerepelnek az imaközösség heti imaszándékai között is.

Aki úgy érzi, hogy szívesen résztvenne a sürgősségi imaszolgálatban és van arra kapacitása, hogy ha értesítést kap, akkor még aznap legalább egy rövid imát elmondjon a kérésért, kérem, hogy külje el nekem a telefonszámát, hogy sms-t tudjak neki küldeni. Ha valaki minden nap nézi az e-mailjeit, kérem, hogy adja meg az e-mail címét is.

Szeretettel várjuk a kéréseiteket és a jelentkezéseiteket.

Kata


Ima az Egyházért

Püspök atya nemrégen kérte az egész egyházmegyét, hogy az egyház megújulásáért, az egyházmegyéért, és ezen belül különösen saját egyházközségünkért, közösségünkért, plébánosunkért imádkozzunk, és csütörtökönként szentségimádást tartsunk.

Az egyházat hatalmas támadások érik, amelyek szétzilálásunkra és meggyengítésünkre törekszenek. Ezért, hogy a püspök atya kérésének minél inkább eleget tehessünk, egyházközségünk több tagjával összefogva rendszeres imát és böjtöt vállalunk az Egyház megerősödéséért, Jézus tanítása szerint, aki azt mondta, hogy a gonosz „csak imára és böjtre” távozik el (Mk 9,29).

Körünk tagjai minden nap elmondanak egy tized rózsafüzért, és ezt valamint a – Mária ismétlődő kérésére – megtartott szerdai böjtöt az Egyházért, s ezen belül különösen a saját egyházközségünkért, közösségünkért és plébánosunkért ajánljuk fel. Emellett akinek munkabeosztása lehetővé teszi, részt vesz templomunkban a hetenkénti csütörtöki szentségimádáson is.

Kérünk mindenkit, hogy amennyire ereje és egészségi állapota engedi, csatlakozzon hozzánk!


Teljesített kérések:

Azt tapasztaljuk, hogy Isten mindig válaszol. Gyakran megadja, amit kérünk, s ha az nem lenne jó nekünk, akkor is megerősít és megvigasztal. Ezért ne csak kéréseinket, hanem ezeket a válaszokat is osszuk meg egymással.

- Arról a fiatalról, aki öngyilkosságot kísérelt meg most kaptam visszajelzést. A klinikai halálban volt. Rajtunk kívül még sokan imádkoztak érte és Isten visszahozta őt. Olyan súlyos állapotban volt, hogy a megmenekülése után pár nappal még mindig nem látott. Valaki bement hozzá és az irgalmas rózsafüzért imádkozták. Azt vették észre, hogy egyszerre csak lát! Most már jól van. Az édesanyja hálaadó misét kért a megmeneküléséért, s ugyancsak hálaadó misét kért az a barátunk, aki minket is megkért arra, hogy imádkozzunk érte. A fiatal már jól van. Bánja amit tett, és azt mondta a barátunknak, hogy az Oltáriszentségben lévő Jézus mentette meg őt.

- Köszönöm Mindenkinek a tetőcserével kapcsolatos imákat, többször megtapasztaltam Isten gonviselő segítségét!

- Tamás most van Toninál, és ez a beszámolója a kellemetlenkedő szomszédokkal kapcsolatos imánkról: Az ima, úgy tűnik, használt Toni szomszédjainak. Azt mondta, hogy ő minden bátorságát összeszedve ment át hozzájuk néhány hete, és kétszeresen is csoda törtent: az egyik az volt, hogy tudott nyugodtan, higgadtan beszélni, és annyit mondott csak neki: miért jönnek ide, ha ilyen mocskot, hangzavart és bűzt csinálnak; a másik az, hogy az illető nem vágott vissza, csak dühödten hörgött egyet, nem is szólt semmit, csak bement a házba, és azóta nincs se zaj, se motorzúgás, se bűz, se semmi. Mikor mondtam Toninak, hogy imádkoztunk értük, azt mondta: egész biztos, hogy attól van, mert ilyen eredményre nem lehetett volna számítani. (Egyszer korábban már átment hozzájuk, de akkor jól leugatták.) Azóta minden rendben.

- Hálát adok a Jóistennek, hogy Zolika fején az ütésnyom meggyógyult.


Imaszándékok 2007. július 9 - 15 .:

SOS kérések:
július 10.:
- Tamás ma repül vissza Spanyolországból. Hogy ebben a viharos idõben is baj nélkül jöjjön. Köszönöm.
- Ilonka unokája most repül haza Indonéziából. Érte.
július 11.:
- Valaki, aki elvesztette a munkahelyét, holnap tárgyal egy új helyen. Érte.
- Tamás ma kapott egy állásajánlatot, pénteken megy róla tárgyalni. Kérünk világosságot és segítséget.
július 12.:
- Rózsának újra megvizsgálják a veséjét. Hogy ha lehet, minden rendben legyen.

- Kérjük Szent Pio atyát: imáinkra figyelve, velünk együtt ő is járjon közbe nagy tisztelőjéért, Eszterért, hogy sokféle betegségének lehetséges szövődményei kerüljék el őt. És merjük kérni gyógyulását. „... mert Istennél semmi sem lehetetlen.” (Lk. 1,57) Köszönöm.
- S hogy eredményes legyen Eszter 29-én kezdődött 10 napos gyógyüdülése.
- Családi békéért.
- János lelki gyógyulásáért és Istennek tetsző hivatásért.
- A családi nyaralásban szeretetért és egységért.
- A csömöri egyházközségben mindenki otthon érezze magát.
- SZÖT ifjúsági lelkigyakorlat sikeréért és imacsoportok alakulásáért.
- Első péntekenként szentségekhez járuló betegeinkért, akik nem tudnak eljutni a szentmisére.
- A két éve baleset következtében tolókocsissá vált ifjú, Tamás gyógyulásáért és szüleiért.
- Mária tanárnő agyműtét utáni gyógyulásáért.
- A 19 éves agydaganatos Ádám gyógyulásáért.
- Csaba atya kerékpárbaleset utáni gyógyulásáért.
- Hogy elhagyhassam a gyógyszereket.
- Egy édesapáért és nagyfiáért, hogy megtalálják életük értelmét.
- Türelemért, legyen türelmem a beteg unokámhoz. Köszönöm.
- Ágiért, hogy térjen észhez és ne menjen férjhez Indiába.
- Anita megtéréséért.
- Egy kisgyermek megkereszteléséért.
- Ida gyógyulásáért.
- István testi-lelki gyógyulásáért.
- Kérek szépen imát két rákos beteg gyógyulásáért.
- Csaba testi-lelki gyógyulásáért.
- Gábor sikeres felvételiéért.
- Barátnőimért és önmagamért, hogy élhessünk keresztény családban. Köszönöm
- József fiam káros szenvedélyének elhagyásáért. Emberi életviteléért.
- Zoltán fiam test-lelki megújulásáért. Családjuk istenszerető lelkületének eléréséért.
- Unokáim értelmes, tartalmas életéért.
- A Szűzanya segítségét kérem, hogy a barna szemölcsöm jóindulatú legyen.
- József megtéréséért.
- Kérlek imátkozzatok velünk, hogy egy kedves fiatal családnál mihamarabb a Jó Isten kegyelméből harmadik baba is születhessen.
- Hogy ez az imaközösség sikerüljön és Isten minél több kegyelmet adjon ezen keresztül.
- Gabiért és a családjáért, testi-lelki gyógyulásukért, és hogy rendeződjön az életük.
- Hogy összeszedetten és hatékonyan tudjak dolgozni és le tudjam adni a munkáimat határidőre.
- Hogy a macskánk hozzá tudjon szokni, hogy nem engedjük ki.
- Hogy Petra el tudjon szakadni a volt barátjától és új életet tudjon kezdeni.
- Több új szomszéd is jön a környékünkre. Kérjük, hogy jó szomszédokat kapjunk.
- Börtönbe került barátunkért.
- Hogy Juliban talált csomó ne legyen rosszindulatú daganat.
- Kinga sikeres felvételijéért.
- Hogy a tönkrement lépcsőnk minden baj nélkül kitartson addig, amíg az újat meg nem tudjuk csináltatni.
- Hogy Krisztina súlyos betegsége ellenére teljesíteni tudja a hivatását.
- Megerősítésért, összeszedettségért és világosságért.
- John barátunk teljes gyógyulásáért. Súlyos beteg édesapjáért.
- Hogy a függőben lévő CD-kiadványainkat határidőre el tudjuk készíteni.
- Megbocsátásért.
- Hogy a meghalt nyárfát minden baj nélkül, gyorsan ki tudjuk vágni.

Nincsenek megjegyzések: