2007. július 1., vasárnap

Egy fapados járattal mentem, amelyik egy Párizstól nyolcvan kilométerre lévő kis repülőtéren szállt le, és minden járathoz volt egy külön busz, amelyik bevitte az utasokat Párizsba. Visszafelé is minden buszhoz volt egy menetrendszerű járat.

Visszafelé elszámoltam, hogy mennyi idő alatt érem el a repülőtérre vivő buszt.

A metróban rémülten láttam, hogy a busz indulásáig, 14.55-ig már csak hét perc van, és még két megálló van hátra, s utána át kell kelnem egy olyan téren, amelyik legalább kétszer olyan nagy, mint a Hősök tere.

A két megállót megtettünk két perc alatt. Volt még némi esélyem. Az aluljáróban két repülőtér felé is mutattak utak. Az egyik a De Gaulle volt, a másik táblán pedig csak annyi volt, hogy a repülőtér felé vivő busz felé.

Az utóbbit választottam. Amikor jó adag aluljárózás után felértem a térre, láttam, hogy rossz helyen vagyok. Megpróbáltam megkeresni a helyes utat, de egy-két száz méter után láttam, hogy nem találom.

Ekkor szembejött velem az a magyar házaspár, akikkel idefele kicsit beszélgettem a buszon.
Tudták az utat. Rohantunk, mint az őrült.

A busz még bent állt. Ránéztem az órára. 14.58 volt.

A buszsofőröknek még valamit meg kellett beszélniük. Ezalatt még háram csapat futott be lélekszakadva.

Másoknak is vannak barátai.


Sürgősségi imaszolgálat

Az elmúlt időben többen is megkerestek minket olyanfajta kéréssel például, hogy holnap műtenek valaki, imádkozzunk érte.

Azért, hogy az ilyen hét közben felmerült egészségi, családi vagy munkahelyi problémákért jobban tudjunk imádkozni, létrehoztunk egy sürgősségi imaszolgálatot.

Aki a hét közben szeretne kérni, az megteheti a szokásos módon, ezen a lapon keresztül, vagy írhat nekem sms-t vagy felhívhat a 06-70-379-66-02 telefonszámon. Én ilyenkor a kérést sürgősen továbbítom azoknak a testvéreknek, akik vállalták, hogy ezekben az esetekben imádkoznak az illető kéréséért. Ezenkívül ezeket a kéréseket mindig felteszem a honlapra is, így ezek mindig szerepelnek az imaközösség heti imaszándékai között is.

Aki úgy érzi, hogy szívesen résztvenne a sürgősségi imaszolgálatban és van arra kapacitása, hogy ha értesítést kap, akkor még aznap legalább egy rövid imát elmondjon a kérésért, kérem, hogy külje el nekem a telefonszámát, hogy sms-t tudjak neki küldeni. Ha valaki minden nap nézi az e-mailjeit, kérem, hogy adja meg az e-mail címét is.

Szeretettel várjuk a kéréseiteket és a jelentkezéseiteket.

Kata


Ima az Egyházért

Püspök atya nemrégen kérte az egész egyházmegyét, hogy az egyház megújulásáért, az egyházmegyéért, és ezen belül különösen saját egyházközségünkért, közösségünkért, plébánosunkért imádkozzunk, és csütörtökönként szentségimádást tartsunk.

Az egyházat hatalmas támadások érik, amelyek szétzilálásunkra és meggyengítésünkre törekszenek. Ezért, hogy a püspök atya kérésének minél inkább eleget tehessünk, egyházközségünk több tagjával összefogva rendszeres imát és böjtöt vállalunk az Egyház megerősödéséért, Jézus tanítása szerint, aki azt mondta, hogy a gonosz „csak imára és böjtre” távozik el (Mk 9,29).

Körünk tagjai minden nap elmondanak egy tized rózsafüzért, és ezt valamint a – Mária ismétlődő kérésére – megtartott szerdai böjtöt az Egyházért, s ezen belül különösen a saját egyházközségünkért, közösségünkért és plébánosunkért ajánljuk fel. Emellett akinek munkabeosztása lehetővé teszi, részt vesz templomunkban a hetenkénti csütörtöki szentségimádáson is.

Kérünk mindenkit, hogy amennyire ereje és egészségi állapota engedi, csatlakozzon hozzánk!


Teljesített kérések:

Azt tapasztaljuk, hogy Isten mindig válaszol. Gyakran megadja, amit kérünk, s ha az nem lenne jó nekünk, akkor is megerősít és megvigasztal. Ezért ne csak kéréseinket, hanem ezeket a válaszokat is osszuk meg egymással.

- Köszönöm a Jóistennek, hogy sikerült az államvizsgám, és kérem, hogy most, hogy teljes erővel a munkámra tudok koncentrálni, segítsen elindulnom a sikerek útján.

- Meggyógyult a lában, "mintha elvágták volna" olyan gyorsan. Alleluja dicsõség az Úrnak! Köszönet mindenkinek.

- Nagyon sok kegyelemmel gazdagodtunk a lelkigyakorlatunkon. Imánk meghallgatásra talált!

- Petra vasárnap jelentkezett.

- Nagyon jól sikerült a párizsi utam és folyamatosan éreztem Isten gondviselő segítségét.

Visszajelzés egy kéréssel kapcsolatban :
A kibékülés elmaradt. Felnőtt gyermekeim nem éltek a lehetőséggel, amely adva volt. Azaz, egyikük a családi összejövetelen nem jelent meg. (Egyébként haragvásuknak semi konkrét oka nincs! Kizárólagosan a sátán műve.)
Hiszem, hogy imáink nem voltak hiábavalóak. A Jóisten továbbra is kísérletezik velük. Mindenkinek köszönöm és szeretettel viszonzom.

Imaszándékok 2007. július 2 - 8.:

SOS kérés július 3.:
- Egy babáról holnap tudják meg, hogy beteg-e a veséje. Értük.

- Kérjük Szent Pio atyát: imáinkra figyelve, velünk együtt ő is járjon közbe nagy tisztelőjéért, Eszterért, hogy sokféle betegségének lehetséges szövődményei kerüljék el őt. És merjük kérni gyógyulását. „... mert Istennél semmi sem lehetetlen.” (Lk. 1,57) Köszönöm.
- S hogy eredményes legyen Eszter 29-én kezdődött 10 napos gyógyüdülése.
- Egy édesapáért és nagyfiáért, hogy megtalálják életük értelmét.
- Türelemért, legyen türelmem a beteg unokámhoz. Köszönöm.
- Ágiért, hogy térjen észhez és ne menjen férjhez Indiába.
- Máté fel tudjon készülni az elszakadásra, a kollégiumi életre.
- Tartalmasan töltsék a gyerekeim a nyarat, ne lustálkodjanak.
- A férjemért.
- Anita megtéréséért.
- Egy kisgyermek megkereszteléséért.
- Ida gyógyulásáért.
- István testi-lelki gyógyulásáért.
- József fiam káros szenvedélyének elhagyásáért. Emberi életviteléért.
- Zoltán fiam test-lelki megújulásáért. Családjuk istenszerető lelkületének eléréséért.
- Unokáim értelmes, tartalmas életéért.
- Zolika fejsérüléséből minden testi és szellemi károsodás nélkül gyógyuljon fel.
- Vera gyógyulásáért.
- József megtéréséért.
- Géza atya lábcsonkolás utáni gyógyulásáért.
- Hogy a szentkúti lelkigyakorlatok gyümölcsöt hozzanak.
- János lelki gyógyulásáért.
- Családi békéért.
- Mária agyműtét utáni teljes gyógyulásáért.
- Ádám műtét utáni gyógyulásáért.
- Egyházközségünkben mindenki otthon érezze magát
- Kérlek imátkozzatok velünk, hogy egy kedves fiatal családnál mihamarabb a Jó Isten kegyelméből harmadik baba is születhessen.
- Hogy ez az imaközösség sikerüljön és Isten minél több kegyelmet adjon ezen keresztül.
- Kérjük, hogy Isten segítse és védje meg Tonit a kellemetlenkedő szomszédaival szemben.
- Gabiért és a családjáért, testi-lelki gyógyulásukért, és hogy rendeződjön az életük.
- Hogy összeszedetten és hatékonyan tudjak dolgozni és le tudjam adni a munkáimat határidőre.
- Hogy a macskánk ne pusztítsa a kisállatokat.
- Hogy Petra el tudjon szakadni a volt barátjától és új életet tudjon kezdeni.
- Több új szomszéd is jön a környékünkre. Kérjük, hogy jó szomszédokat kapjunk.
- Börtönbe került barátunkért.
- Hogy Juliban talált csomó ne legyen rosszindulatú daganat.
- Hogy a tönkrement lépcsőnk minden baj nélkül kitartson addig, amíg az újat meg nem tudjuk csináltatni.
- Hogy Krisztina súlyos betegsége ellenére teljesíteni tudja a hivatását.
- Megerősítésért, összeszedettségért és világosságért.
- John barátunk teljes gyógyulásáért.
- Megbocsátásért.

Nincsenek megjegyzések: