Több hete imádkozunk azért a kérésért, hogy egy barátnőnk ne adja be kétévesen bölcsődébe a gyerekét.
Miután megbeszéltük, hogy ennek a gyereknek milyen rossz lenne, ha bölcsődébe kerülne, úgy döntött, hogy a munkahelyén azt beszéli meg, hogy visszamegy dolgozni, de ha a gyerek rosszul bírja a bölcsődét, akkor még egy évet otthon marad vele.
Ez több mint a semmi, de én nem voltam megelégedve ennyi eredménnyel. Egyértelműen az volt az érzésem, hogy ezért a kérésért még imádkozni kell.
A múlt héten befejezett kilenced egyik tizedét is az ő családjukért mondtam.
Ezen a héten a következő történt:
Szokás szerint meglátogatták vidéken élő nyugdías anyjukat és most valahogy szembesültek azzal, hogy mennyire egyedül van és mennyire nehezen él ott. Hazatérve egy nap alatt találtak a közelükben egy minigarzont, amelyet a testvérek közösen a tartalékaikból és hitelt vállalva megvettek. Kiderítették, hogy a nagymama is elmehet a babával gyesre.
Édesanyjuk hamarosan beköltözik a minigarzonba és ősztől ő lesz otthon a kisgyerekkel.
Évtizedek óta szeretett volna visszatérni Budapestre. Most végre sikerült. A gyereknek a nagymamájával nem csak a bölcsődénél lesz jobb, hanem annál is, mintha az anyukája szorongva és nyugtalanul maradt volna otthon. Amellett mindannyian nehezen élték meg, hogy olyan távol laknak egymástól. Most már egymás közelében lesznek, nap mint nap gondoskodhatnak egymásról és segíthetik egymást.
Sürgősségi imaszolgálat
Az elmúlt időben többen is megkerestek meg minket olyanfajta kéréssel például, hogy holnap műtenek valaki, imádkozzunk érte.
Azért, hogy az ilyen hét közben felmerült egészségi, családi vagy munkahelyi problémákért jobban tudjunk imádkozni, létrehoztunk egy sürgősségi imaszolgálatot.
Aki a hét közben szeretne kérni, az megteheti a szokásos módon, ezen a lapon keresztül, vagy írhat nekem sms-t vagy felhívhat a 06-70-379-66-02 telefonszámon. Én ilyenkor a kérést sürgősen továbbítom azoknak a testvéreknek, akik vállalták, hogy ezekben az esetekben imádkoznak az illető kéréséért. Ezenkívül ezeket a kéréseket mindig felteszem a honlapra is, így ezek mindig szerepelnek az imaközösség heti imaszándékai között is.
Aki úgy érzi, hogy szívesen résztvenne a sürgősségi imaszolgálatban és van arra kapacitása, hogy ha értesítést kap, akkor még aznap legalább egy rövid imát elmondjon a kérésért, kérem, hogy külje el nekem a telefonszámát, hogy sms-t tudjak neki küldeni. Ha valaki minden nap nézi az e-mailjeit, kérem, hogy adja meg az e-mail címét is.
Szeretettel várjuk a kéréseiteket és a jelentkezéseiteket.
Kata
Ima az Egyházért
Püspök atya nemrégen kérte az egész egyházmegyét, hogy az egyház megújulásáért, az egyházmegyéért, és ezen belül különösen saját egyházközségünkért, közösségünkért, plébánosunkért imádkozzunk, és csütörtökönként szentségimádást tartsunk.
Az egyházat hatalmas támadások érik, amelyek szétzilálásunkra és meggyengítésünkre törekszenek. Ezért, hogy a püspök atya kérésének minél inkább eleget tehessünk, egyházközségünk több tagjával összefogva rendszeres imát és böjtöt vállalunk az Egyház megerősödéséért, Jézus tanítása szerint, aki azt mondta, hogy a gonosz „csak imára és böjtre” távozik el (Mk 9,29).
Körünk tagjai minden nap elmondanak egy tized rózsafüzért, és ezt valamint a – Mária ismétlődő kérésére – megtartott szerdai böjtöt az Egyházért, s ezen belül különösen a saját egyházközségünkért, közösségünkért és plébánosunkért ajánljuk fel. Emellett akinek munkabeosztása lehetővé teszi, részt vesz templomunkban a hetenkénti csütörtöki szentségimádáson is.
Kérünk mindenkit, hogy amennyire ereje és egészségi állapota engedi, csatlakozzon hozzánk!
Teljesített kérések:
Azt tapasztaljuk, hogy Isten mindig válaszol. Gyakran megadja, amit kérünk, s ha az nem lenne jó nekünk, akkor is megerősít és megvigasztal. Ezért ne csak kéréseinket, hanem ezeket a válaszokat is osszuk meg egymással.
- Drága imaközösségi Tagok! Meg szeretném köszönni a Jóistennek és Nektek a sok imátokat, ugyanis nem rosszindulatú volt daganat a férjem tüdejében. Még egyszer köszönöm!
- Az a barátunk, akit a múlt héten műtöttek és a műtét azzal fenyegetett, hogy az egyik fülére teljesen meg fog süketülni, most értesített, hogy minden baj nélkül, jól sikerült a műtétje. Imádkozzunk még azért is, hogy gyógyulása teljes legyen!
Imaszándékok 2007. június 4 - 10.:
- Imádkozzunk felnőtt gyermekeim kibéküléséért.
- Kérjük Szent Pio atyát: imáinkra figyelve, velünk együtt ő is járjon közbe nagy tisztelőjéért, Eszterért, hogy sokféle betegségének lehetséges szövődményei kerüljék el őt. És merjük kérni gyógyulását. „... mert Istennél semmi sem lehetetlen.” (Lk. 1,57) Köszönöm.
- Egy házaspárért, hogy rendeződjön a kapcsolatuk.
- Munkáért.
- Egyházközségünk egységéért.
- Egy édesapáért és nagyfiáért, hogy megtalálják életük értelmét.
- Türelemért, legyen türelmem a beteg unokámhoz. Köszönöm.
- Unokahúgomért, Ágiéert, hogy ne menjen ki Indiába, és ne menjen férjhez egy hinduhoz.
- Egy drogos lány gyógyulásáért és családjáért.
- Sárváriné, Ida testvérünk gyógyulásáért.
- Anita megtéréséért.
- Egy kisgyermek megkereszteléséért.
- István testi-lelki gyógyulásáért.
- József fiam káros szenvedélyének elhagyásáért. Emberi életviteléért.
- Zoltán fiam test-lelki megújulásáért. Családjuk istenszerető lelkületének eléréséért.
- Unokáim értelmes, tartalmas életéért.
- József megtéréséért.
- Kérek szépen imát súlyos beteg szomszédomért, hogy megtalálja Istenben a békét.
- Egy daganatos fiatal anyuka sikeres műtétjéért és gyógyulásáért.
- Barátnőimért és önmagamért élhessünk keresztény családban.
- Egy barátomért tudjon bizni újra Istenben. Köszönöm
- Kérek szépen imát azért a depresssziós lányért, akinek nincs hajléka. (Imádkoztunk már érte régebben.) Pénteken kórházba került.
- Szeretnék imát kérni testvéremért, hogy lelkében békesség legyen, testileg lelkileg meggyógyuljon, és megtalálja a helyes utat, mely Istenhez vezet. Amen.
- Egy bajba jutott család: anya, apa és leányért.
- Egy elhagyott feleség megtéréséért.
- A Városmisszió megrendezésében végzendő munkám sikerességéért.
- Kérünk imát egy memóriazavarral küszködő édesanya gyógyulásáért, és a világ összes ilyen kórban szenvedő emberéért (Alzheimer-kór, stb.) ... és a gyógymód megtalálásáért.
- Egy nagy bajban lévő fiatalemberért.
- Imádkozzunk azért, hogy nagyfiamat jó és igaz tanárok tanítsák.
- Imádkozzunk a férjemért, akinek szerdán újra orvosi vizsgálatra kell mennie. Köszönöm.
- Hogy egy barátnőnk kapjon védelmet és segítséget egy rosszakaratú kollégája bántásaival szemben.
- Hogy ne én legyek az életem középpontja, hanem Isten.
- Hogy ez az imaközösség sikerüljön és Isten minél több kegyelmet adjon ezen keresztül.
- Kérjük, hogy Isten segítse és védje meg Tonit a kellemetlenkedő szomszédaival szemben.
- Gabiért és a családjáért, testi-lelki gyógyulásukért, és hogy rendeződjön az életük.
- Hogy összeszedetten és hatékonyan tudjak dolgozni és le tudjam adni a munkáimat határidőre.
- Hogy a macskánk ne pusztítsa a kisállatokat.
- Hogy Petrával ne legyen semmi baj, el tudjon szakadni a volt barátjától és új életet tudjon kezdeni.
- Több új szomszéd is jön a környékünkre. Kérjük, hogy jó szomszédokat kapjunk.
- Börtönbe került barátunkért.
- Hogy öreg autónkat valóban meg tudják csinálni, és ki is tudjuk fizetni.
- Hogy a most szült barátnőnk gyorsan felépüljön, a baba szépen fejlődjön és a család jól meg tudjon birkózni a növekedésből származó nehézségekkel.
- Hogy a tönkrement lépcsőnk minden baj nélkül kitartson addig, amíg az újat meg nem tudjuk csináltatni.
- Lássam egyértelműen, hogy el kell-e vállalnom egy pácienst.
- A városmisszióban dolgozó csoportunkért.
- Hogy a hortenzia és a többi növény annak ellenére is fejlődjenek, hogy szennyezett a talajuk.
Miután megbeszéltük, hogy ennek a gyereknek milyen rossz lenne, ha bölcsődébe kerülne, úgy döntött, hogy a munkahelyén azt beszéli meg, hogy visszamegy dolgozni, de ha a gyerek rosszul bírja a bölcsődét, akkor még egy évet otthon marad vele.
Ez több mint a semmi, de én nem voltam megelégedve ennyi eredménnyel. Egyértelműen az volt az érzésem, hogy ezért a kérésért még imádkozni kell.
A múlt héten befejezett kilenced egyik tizedét is az ő családjukért mondtam.
Ezen a héten a következő történt:
Szokás szerint meglátogatták vidéken élő nyugdías anyjukat és most valahogy szembesültek azzal, hogy mennyire egyedül van és mennyire nehezen él ott. Hazatérve egy nap alatt találtak a közelükben egy minigarzont, amelyet a testvérek közösen a tartalékaikból és hitelt vállalva megvettek. Kiderítették, hogy a nagymama is elmehet a babával gyesre.
Édesanyjuk hamarosan beköltözik a minigarzonba és ősztől ő lesz otthon a kisgyerekkel.
Évtizedek óta szeretett volna visszatérni Budapestre. Most végre sikerült. A gyereknek a nagymamájával nem csak a bölcsődénél lesz jobb, hanem annál is, mintha az anyukája szorongva és nyugtalanul maradt volna otthon. Amellett mindannyian nehezen élték meg, hogy olyan távol laknak egymástól. Most már egymás közelében lesznek, nap mint nap gondoskodhatnak egymásról és segíthetik egymást.
Sürgősségi imaszolgálat
Az elmúlt időben többen is megkerestek meg minket olyanfajta kéréssel például, hogy holnap műtenek valaki, imádkozzunk érte.
Azért, hogy az ilyen hét közben felmerült egészségi, családi vagy munkahelyi problémákért jobban tudjunk imádkozni, létrehoztunk egy sürgősségi imaszolgálatot.
Aki a hét közben szeretne kérni, az megteheti a szokásos módon, ezen a lapon keresztül, vagy írhat nekem sms-t vagy felhívhat a 06-70-379-66-02 telefonszámon. Én ilyenkor a kérést sürgősen továbbítom azoknak a testvéreknek, akik vállalták, hogy ezekben az esetekben imádkoznak az illető kéréséért. Ezenkívül ezeket a kéréseket mindig felteszem a honlapra is, így ezek mindig szerepelnek az imaközösség heti imaszándékai között is.
Aki úgy érzi, hogy szívesen résztvenne a sürgősségi imaszolgálatban és van arra kapacitása, hogy ha értesítést kap, akkor még aznap legalább egy rövid imát elmondjon a kérésért, kérem, hogy külje el nekem a telefonszámát, hogy sms-t tudjak neki küldeni. Ha valaki minden nap nézi az e-mailjeit, kérem, hogy adja meg az e-mail címét is.
Szeretettel várjuk a kéréseiteket és a jelentkezéseiteket.
Kata
Ima az Egyházért
Püspök atya nemrégen kérte az egész egyházmegyét, hogy az egyház megújulásáért, az egyházmegyéért, és ezen belül különösen saját egyházközségünkért, közösségünkért, plébánosunkért imádkozzunk, és csütörtökönként szentségimádást tartsunk.
Az egyházat hatalmas támadások érik, amelyek szétzilálásunkra és meggyengítésünkre törekszenek. Ezért, hogy a püspök atya kérésének minél inkább eleget tehessünk, egyházközségünk több tagjával összefogva rendszeres imát és böjtöt vállalunk az Egyház megerősödéséért, Jézus tanítása szerint, aki azt mondta, hogy a gonosz „csak imára és böjtre” távozik el (Mk 9,29).
Körünk tagjai minden nap elmondanak egy tized rózsafüzért, és ezt valamint a – Mária ismétlődő kérésére – megtartott szerdai böjtöt az Egyházért, s ezen belül különösen a saját egyházközségünkért, közösségünkért és plébánosunkért ajánljuk fel. Emellett akinek munkabeosztása lehetővé teszi, részt vesz templomunkban a hetenkénti csütörtöki szentségimádáson is.
Kérünk mindenkit, hogy amennyire ereje és egészségi állapota engedi, csatlakozzon hozzánk!
Teljesített kérések:
Azt tapasztaljuk, hogy Isten mindig válaszol. Gyakran megadja, amit kérünk, s ha az nem lenne jó nekünk, akkor is megerősít és megvigasztal. Ezért ne csak kéréseinket, hanem ezeket a válaszokat is osszuk meg egymással.
- Drága imaközösségi Tagok! Meg szeretném köszönni a Jóistennek és Nektek a sok imátokat, ugyanis nem rosszindulatú volt daganat a férjem tüdejében. Még egyszer köszönöm!
- Az a barátunk, akit a múlt héten műtöttek és a műtét azzal fenyegetett, hogy az egyik fülére teljesen meg fog süketülni, most értesített, hogy minden baj nélkül, jól sikerült a műtétje. Imádkozzunk még azért is, hogy gyógyulása teljes legyen!
Imaszándékok 2007. június 4 - 10.:
- Imádkozzunk felnőtt gyermekeim kibéküléséért.
- Kérjük Szent Pio atyát: imáinkra figyelve, velünk együtt ő is járjon közbe nagy tisztelőjéért, Eszterért, hogy sokféle betegségének lehetséges szövődményei kerüljék el őt. És merjük kérni gyógyulását. „... mert Istennél semmi sem lehetetlen.” (Lk. 1,57) Köszönöm.
- Egy házaspárért, hogy rendeződjön a kapcsolatuk.
- Munkáért.
- Egyházközségünk egységéért.
- Egy édesapáért és nagyfiáért, hogy megtalálják életük értelmét.
- Türelemért, legyen türelmem a beteg unokámhoz. Köszönöm.
- Unokahúgomért, Ágiéert, hogy ne menjen ki Indiába, és ne menjen férjhez egy hinduhoz.
- Egy drogos lány gyógyulásáért és családjáért.
- Sárváriné, Ida testvérünk gyógyulásáért.
- Anita megtéréséért.
- Egy kisgyermek megkereszteléséért.
- István testi-lelki gyógyulásáért.
- József fiam káros szenvedélyének elhagyásáért. Emberi életviteléért.
- Zoltán fiam test-lelki megújulásáért. Családjuk istenszerető lelkületének eléréséért.
- Unokáim értelmes, tartalmas életéért.
- József megtéréséért.
- Kérek szépen imát súlyos beteg szomszédomért, hogy megtalálja Istenben a békét.
- Egy daganatos fiatal anyuka sikeres műtétjéért és gyógyulásáért.
- Barátnőimért és önmagamért élhessünk keresztény családban.
- Egy barátomért tudjon bizni újra Istenben. Köszönöm
- Kérek szépen imát azért a depresssziós lányért, akinek nincs hajléka. (Imádkoztunk már érte régebben.) Pénteken kórházba került.
- Szeretnék imát kérni testvéremért, hogy lelkében békesség legyen, testileg lelkileg meggyógyuljon, és megtalálja a helyes utat, mely Istenhez vezet. Amen.
- Egy bajba jutott család: anya, apa és leányért.
- Egy elhagyott feleség megtéréséért.
- A Városmisszió megrendezésében végzendő munkám sikerességéért.
- Kérünk imát egy memóriazavarral küszködő édesanya gyógyulásáért, és a világ összes ilyen kórban szenvedő emberéért (Alzheimer-kór, stb.) ... és a gyógymód megtalálásáért.
- Egy nagy bajban lévő fiatalemberért.
- Imádkozzunk azért, hogy nagyfiamat jó és igaz tanárok tanítsák.
- Imádkozzunk a férjemért, akinek szerdán újra orvosi vizsgálatra kell mennie. Köszönöm.
- Hogy egy barátnőnk kapjon védelmet és segítséget egy rosszakaratú kollégája bántásaival szemben.
- Hogy ne én legyek az életem középpontja, hanem Isten.
- Hogy ez az imaközösség sikerüljön és Isten minél több kegyelmet adjon ezen keresztül.
- Kérjük, hogy Isten segítse és védje meg Tonit a kellemetlenkedő szomszédaival szemben.
- Gabiért és a családjáért, testi-lelki gyógyulásukért, és hogy rendeződjön az életük.
- Hogy összeszedetten és hatékonyan tudjak dolgozni és le tudjam adni a munkáimat határidőre.
- Hogy a macskánk ne pusztítsa a kisállatokat.
- Hogy Petrával ne legyen semmi baj, el tudjon szakadni a volt barátjától és új életet tudjon kezdeni.
- Több új szomszéd is jön a környékünkre. Kérjük, hogy jó szomszédokat kapjunk.
- Börtönbe került barátunkért.
- Hogy öreg autónkat valóban meg tudják csinálni, és ki is tudjuk fizetni.
- Hogy a most szült barátnőnk gyorsan felépüljön, a baba szépen fejlődjön és a család jól meg tudjon birkózni a növekedésből származó nehézségekkel.
- Hogy a tönkrement lépcsőnk minden baj nélkül kitartson addig, amíg az újat meg nem tudjuk csináltatni.
- Lássam egyértelműen, hogy el kell-e vállalnom egy pácienst.
- A városmisszióban dolgozó csoportunkért.
- Hogy a hortenzia és a többi növény annak ellenére is fejlődjenek, hogy szennyezett a talajuk.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése