Imaközösségünk egyik tagja adta ezt az imát. Ő egy szerzetesnővértől kapta ezt régen. Máig imádkozza. Úgy érzi, hogy a mi közösségünk lelkiségét is sokban kifejezi.
Urunk, áldd meg és mentsd meg vergődő embertestvéreinket, akik éppen azért állnak közel szívedhez, mert szenvednek szegénységet és betegséget, hideget és éhséget, elhagyatottságot és magányt. Akik sírnak, mert testi bajaik vannak, vagy a szívük tele szomorúságga, vagy a lelkük sivár.
Szeretnének hinni, de nem tudnak, szeretnének imádkozni, de nem képesek rá, szeretnének Téged szeretni, de a szívük hideg.
Adj világosságot a bűnösöknek, a Téged keresőknek, Egyházad ellenségeinek, a tanácstalanoknak, a közönyöseknek, a lanyháknak ...
Irgalmazz mindnyájunknak, Urunk!
(Basilius Senger imája)
Sürgősségi imaszolgálat
Az elmúlt időben többen is megkerestek meg minket olyanfajta kéréssel például, hogy holnap műtenek valaki, imádkozzunk érte.
Azért, hogy az ilyen hét közben felmerült egészségi, családi vagy munkahelyi problémákért jobban tudjunk imádkozni, létrehoztunk egy sürgősségi imaszolgálatot.
Aki a hét közben szeretne kérni, az megteheti a szokásos módon, ezen a lapon keresztül, vagy írhat nekem sms-t vagy felhívhat a 06-70-379-66-02 telefonszámon. Én ilyenkor a kérést sürgősen továbbítom azoknak a testvéreknek, akik vállalták, hogy ezekben az esetekben imádkoznak az illető kéréséért. Ezenkívül ezeket a kéréseket mindig felteszem a honlapra is, így ezek mindig szerepelnek az imaközösség heti imaszándékai között is.
Aki úgy érzi, hogy szívesen résztvenne a sürgősségi imaszolgálatban és van arra kapacitása, hogy ha értesítést kap, akkor még aznap legalább egy rövid imát elmondjon a kérésért, kérem, hogy külje el nekem a telefonszámát, hogy sms-t tudjak neki küldeni. Ha valaki minden nap nézi az e-mailjeit, kérem, hogy adja meg az e-mail címét is.
Szeretettel várjuk a kéréseiteket és a jelentkezéseiteket.
Kata
Ima az Egyházért
Püspök atya nemrégen kérte az egész egyházmegyét, hogy az egyház megújulásáért, az egyházmegyéért, és ezen belül különösen saját egyházközségünkért, közösségünkért, plébánosunkért imádkozzunk, és csütörtökönként szentségimádást tartsunk.
Az egyházat hatalmas támadások érik, amelyek szétzilálásunkra és meggyengítésünkre törekszenek. Ezért, hogy a püspök atya kérésének minél inkább eleget tehessünk, egyházközségünk több tagjával összefogva rendszeres imát és böjtöt vállalunk az Egyház megerősödéséért, Jézus tanítása szerint, aki azt mondta, hogy a gonosz „csak imára és böjtre” távozik el (Mk 9,29).
Körünk tagjai minden nap elmondanak egy tized rózsafüzért, és ezt valamint a – Mária ismétlődő kérésére – megtartott szerdai böjtöt az Egyházért, s ezen belül különösen a saját egyházközségünkért, közösségünkért és plébánosunkért ajánljuk fel. Emellett akinek munkabeosztása lehetővé teszi, részt vesz templomunkban a hetenkénti csütörtöki szentségimádáson is.
Kérünk mindenkit, hogy amennyire ereje és egészségi állapota engedi, csatlakozzon hozzánk!
Teljesített kérések:
Azt tapasztaljuk, hogy Isten mindig válaszol. Gyakran megadja, amit kérünk, s ha az nem lenne jó nekünk, akkor is megerősít és megvigasztal. Ezért ne csak kéréseinket, hanem ezeket a válaszokat is osszuk meg egymással.
- A nemrég szült barátnőnk jól van és úgy látszik, hogy az új családtag befogadása minden baj nélkül sikerült.
Imaszándékok 2007. június 18-24.:
SOS kérés június 22:
- Valakinek javítják a háza tetejét, ezért ma leszedték a cserepet róla. Azt kéri, hogy imádkozzunk, hogy az estére igért viharban ne ázzon tönkre a háza.
- Imádkozzunk felnőtt gyermekeim kibéküléséért.
- Kérjük Szent Pio atyát: imáinkra figyelve, velünk együtt ő is járjon közbe nagy tisztelőjéért, Eszterért, hogy sokféle betegségének lehetséges szövődményei kerüljék el őt. És merjük kérni gyógyulását. „... mert Istennél semmi sem lehetetlen.” (Lk. 1,57) Köszönöm.
- Egy édesapáért és nagyfiáért, hogy megtalálják életük értelmét.
- Türelemért, legyen türelmem a beteg unokámhoz. Köszönöm.
- Ágiért, hogy térjen észhez és ne akarjon egy hinduhoz férjhez menni.
- Legyen munkám, ami az időbeosztásomnak is megfelelő.
- Máté fiunk lelkileg fel tudjon készülni a kollégiumi életre, az elszakadásra.
- Szentkúti lelkigyakorlatunkért (a felkészülésért, az ott töltött napokért).
- A gyerekek ne számítógépezzenek annyit és elfogadják az alternatív lehetőségket.
- Anita megtéréséért.
- Egy kisgyermek megkereszteléséért.
- Ida gyógyulásáért.
- István testi-lelki gyógyulásáért.
- József fiam káros szenvedélyének elhagyásáért. Emberi életviteléért.
- Zoltán fiam test-lelki megújulásáért. Családjuk istenszerető lelkületének eléréséért.
- Unokáim értelmes, tartalmas életéért.
- Zolika fejsérüléséből minden testi és szellemi károsodás nélkül gyógyuljon fel.
- Vera gyógyulásáért.
- József megtéréséért.
- Kérek szépen imát Gábor sikeres érettségi-felvételi vizsgájáért.
- Két kórházban lévő beteg gyógyulásáért.
- Két ismerősőmnek munkáért.
- Barátnőimért és önmagamért, élhessünk keresztény családban.
- A háznál lévő nagy munkáért, ne legyen nagyobb probléma, sikerüljön a tetőcsere. Köszönöm
- - Hogy ne én legyek az életem középpontja, hanem Isten.
- Hogy ez az imaközösség sikerüljön és Isten minél több kegyelmet adjon ezen keresztül.
- Kérjük, hogy Isten segítse és védje meg Tonit a kellemetlenkedő szomszédaival szemben.
- Gabiért és a családjáért, testi-lelki gyógyulásukért, és hogy rendeződjön az életük.
- Hogy összeszedetten és hatékonyan tudjak dolgozni és le tudjam adni a munkáimat határidőre.
- Hogy a macskánk ne pusztítsa a kisállatokat.
- Hogy Petrával ne legyen semmi baj, el tudjon szakadni a volt barátjától és új életet tudjon kezdeni.
- Több új szomszéd is jön a környékünkre. Kérjük, hogy jó szomszédokat kapjunk.
- Börtönbe került barátunkért.
- Hogy Juliban talált csomó ne legyen rosszindulatú daganat.
- Hogy a tönkrement lépcsőnk minden baj nélkül kitartson addig, amíg az újat meg nem tudjuk csináltatni.
- Hogy Krisztina súlyos betegsége ellenére teljesíteni tudja a hivatását.
- Megerősítésért, összeszedettségért és világosságért.
- John barátunk teljes gyógyulásáért.
- Megbocsátásért.
- Annak a fiatal ferences papnak, akiért a múlt héten SOS kérés jött, a vizsgálati eredménye pozitív lett, ami azt jelenti, hogy valószínüleg rákos. Imádkozzunk érte!
Urunk, áldd meg és mentsd meg vergődő embertestvéreinket, akik éppen azért állnak közel szívedhez, mert szenvednek szegénységet és betegséget, hideget és éhséget, elhagyatottságot és magányt. Akik sírnak, mert testi bajaik vannak, vagy a szívük tele szomorúságga, vagy a lelkük sivár.
Szeretnének hinni, de nem tudnak, szeretnének imádkozni, de nem képesek rá, szeretnének Téged szeretni, de a szívük hideg.
Adj világosságot a bűnösöknek, a Téged keresőknek, Egyházad ellenségeinek, a tanácstalanoknak, a közönyöseknek, a lanyháknak ...
Irgalmazz mindnyájunknak, Urunk!
(Basilius Senger imája)
Sürgősségi imaszolgálat
Az elmúlt időben többen is megkerestek meg minket olyanfajta kéréssel például, hogy holnap műtenek valaki, imádkozzunk érte.
Azért, hogy az ilyen hét közben felmerült egészségi, családi vagy munkahelyi problémákért jobban tudjunk imádkozni, létrehoztunk egy sürgősségi imaszolgálatot.
Aki a hét közben szeretne kérni, az megteheti a szokásos módon, ezen a lapon keresztül, vagy írhat nekem sms-t vagy felhívhat a 06-70-379-66-02 telefonszámon. Én ilyenkor a kérést sürgősen továbbítom azoknak a testvéreknek, akik vállalták, hogy ezekben az esetekben imádkoznak az illető kéréséért. Ezenkívül ezeket a kéréseket mindig felteszem a honlapra is, így ezek mindig szerepelnek az imaközösség heti imaszándékai között is.
Aki úgy érzi, hogy szívesen résztvenne a sürgősségi imaszolgálatban és van arra kapacitása, hogy ha értesítést kap, akkor még aznap legalább egy rövid imát elmondjon a kérésért, kérem, hogy külje el nekem a telefonszámát, hogy sms-t tudjak neki küldeni. Ha valaki minden nap nézi az e-mailjeit, kérem, hogy adja meg az e-mail címét is.
Szeretettel várjuk a kéréseiteket és a jelentkezéseiteket.
Kata
Ima az Egyházért
Püspök atya nemrégen kérte az egész egyházmegyét, hogy az egyház megújulásáért, az egyházmegyéért, és ezen belül különösen saját egyházközségünkért, közösségünkért, plébánosunkért imádkozzunk, és csütörtökönként szentségimádást tartsunk.
Az egyházat hatalmas támadások érik, amelyek szétzilálásunkra és meggyengítésünkre törekszenek. Ezért, hogy a püspök atya kérésének minél inkább eleget tehessünk, egyházközségünk több tagjával összefogva rendszeres imát és böjtöt vállalunk az Egyház megerősödéséért, Jézus tanítása szerint, aki azt mondta, hogy a gonosz „csak imára és böjtre” távozik el (Mk 9,29).
Körünk tagjai minden nap elmondanak egy tized rózsafüzért, és ezt valamint a – Mária ismétlődő kérésére – megtartott szerdai böjtöt az Egyházért, s ezen belül különösen a saját egyházközségünkért, közösségünkért és plébánosunkért ajánljuk fel. Emellett akinek munkabeosztása lehetővé teszi, részt vesz templomunkban a hetenkénti csütörtöki szentségimádáson is.
Kérünk mindenkit, hogy amennyire ereje és egészségi állapota engedi, csatlakozzon hozzánk!
Teljesített kérések:
Azt tapasztaljuk, hogy Isten mindig válaszol. Gyakran megadja, amit kérünk, s ha az nem lenne jó nekünk, akkor is megerősít és megvigasztal. Ezért ne csak kéréseinket, hanem ezeket a válaszokat is osszuk meg egymással.
- A nemrég szült barátnőnk jól van és úgy látszik, hogy az új családtag befogadása minden baj nélkül sikerült.
Imaszándékok 2007. június 18-24.:
SOS kérés június 22:
- Valakinek javítják a háza tetejét, ezért ma leszedték a cserepet róla. Azt kéri, hogy imádkozzunk, hogy az estére igért viharban ne ázzon tönkre a háza.
- Imádkozzunk felnőtt gyermekeim kibéküléséért.
- Kérjük Szent Pio atyát: imáinkra figyelve, velünk együtt ő is járjon közbe nagy tisztelőjéért, Eszterért, hogy sokféle betegségének lehetséges szövődményei kerüljék el őt. És merjük kérni gyógyulását. „... mert Istennél semmi sem lehetetlen.” (Lk. 1,57) Köszönöm.
- Egy édesapáért és nagyfiáért, hogy megtalálják életük értelmét.
- Türelemért, legyen türelmem a beteg unokámhoz. Köszönöm.
- Ágiért, hogy térjen észhez és ne akarjon egy hinduhoz férjhez menni.
- Legyen munkám, ami az időbeosztásomnak is megfelelő.
- Máté fiunk lelkileg fel tudjon készülni a kollégiumi életre, az elszakadásra.
- Szentkúti lelkigyakorlatunkért (a felkészülésért, az ott töltött napokért).
- A gyerekek ne számítógépezzenek annyit és elfogadják az alternatív lehetőségket.
- Anita megtéréséért.
- Egy kisgyermek megkereszteléséért.
- Ida gyógyulásáért.
- István testi-lelki gyógyulásáért.
- József fiam káros szenvedélyének elhagyásáért. Emberi életviteléért.
- Zoltán fiam test-lelki megújulásáért. Családjuk istenszerető lelkületének eléréséért.
- Unokáim értelmes, tartalmas életéért.
- Zolika fejsérüléséből minden testi és szellemi károsodás nélkül gyógyuljon fel.
- Vera gyógyulásáért.
- József megtéréséért.
- Kérek szépen imát Gábor sikeres érettségi-felvételi vizsgájáért.
- Két kórházban lévő beteg gyógyulásáért.
- Két ismerősőmnek munkáért.
- Barátnőimért és önmagamért, élhessünk keresztény családban.
- A háznál lévő nagy munkáért, ne legyen nagyobb probléma, sikerüljön a tetőcsere. Köszönöm
- - Hogy ne én legyek az életem középpontja, hanem Isten.
- Hogy ez az imaközösség sikerüljön és Isten minél több kegyelmet adjon ezen keresztül.
- Kérjük, hogy Isten segítse és védje meg Tonit a kellemetlenkedő szomszédaival szemben.
- Gabiért és a családjáért, testi-lelki gyógyulásukért, és hogy rendeződjön az életük.
- Hogy összeszedetten és hatékonyan tudjak dolgozni és le tudjam adni a munkáimat határidőre.
- Hogy a macskánk ne pusztítsa a kisállatokat.
- Hogy Petrával ne legyen semmi baj, el tudjon szakadni a volt barátjától és új életet tudjon kezdeni.
- Több új szomszéd is jön a környékünkre. Kérjük, hogy jó szomszédokat kapjunk.
- Börtönbe került barátunkért.
- Hogy Juliban talált csomó ne legyen rosszindulatú daganat.
- Hogy a tönkrement lépcsőnk minden baj nélkül kitartson addig, amíg az újat meg nem tudjuk csináltatni.
- Hogy Krisztina súlyos betegsége ellenére teljesíteni tudja a hivatását.
- Megerősítésért, összeszedettségért és világosságért.
- John barátunk teljes gyógyulásáért.
- Megbocsátásért.
- Annak a fiatal ferences papnak, akiért a múlt héten SOS kérés jött, a vizsgálati eredménye pozitív lett, ami azt jelenti, hogy valószínüleg rákos. Imádkozzunk érte!
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése