2007. június 9., szombat

Ez egy különösen nehéz hét volt. Annyi rossz történt és annyi nehézségünk volt, hogy alig bírtuk.

Egyfolytában erőért és segítségért imádkoztunk.

Ilyenkor gyakran Isten nem egyszerűen megsegít, hanem mindenféle extra vigasztalásokat és vidámításokat is ad.

A szokottnál hamarébb megérkezett a Garden című újság, megjöttek Hong Kongból a régen várt teáink és a végén még az Orient Expresszt is láttuk élőben.

Sürgősségi imaszolgálat

Az elmúlt időben többen is megkerestek meg minket olyanfajta kéréssel például, hogy holnap műtenek valaki, imádkozzunk érte.

Azért, hogy az ilyen hét közben felmerült egészségi, családi vagy munkahelyi problémákért jobban tudjunk imádkozni, létrehoztunk egy sürgősségi imaszolgálatot.

Aki a hét közben szeretne kérni, az megteheti a szokásos módon, ezen a lapon keresztül, vagy írhat nekem sms-t vagy felhívhat a 06-70-379-66-02 telefonszámon. Én ilyenkor a kérést sürgősen továbbítom azoknak a testvéreknek, akik vállalták, hogy ezekben az esetekben imádkoznak az illető kéréséért. Ezenkívül ezeket a kéréseket mindig felteszem a honlapra is, így ezek mindig szerepelnek az imaközösség heti imaszándékai között is.

Aki úgy érzi, hogy szívesen résztvenne a sürgősségi imaszolgálatban és van arra kapacitása, hogy ha értesítést kap, akkor még aznap legalább egy rövid imát elmondjon a kérésért, kérem, hogy külje el nekem a telefonszámát, hogy sms-t tudjak neki küldeni. Ha valaki minden nap nézi az e-mailjeit, kérem, hogy adja meg az e-mail címét is.

Szeretettel várjuk a kéréseiteket és a jelentkezéseiteket.

Kata


Ima az Egyházért

Püspök atya nemrégen kérte az egész egyházmegyét, hogy az egyház megújulásáért, az egyházmegyéért, és ezen belül különösen saját egyházközségünkért, közösségünkért, plébánosunkért imádkozzunk, és csütörtökönként szentségimádást tartsunk.

Az egyházat hatalmas támadások érik, amelyek szétzilálásunkra és meggyengítésünkre törekszenek. Ezért, hogy a püspök atya kérésének minél inkább eleget tehessünk, egyházközségünk több tagjával összefogva rendszeres imát és böjtöt vállalunk az Egyház megerősödéséért, Jézus tanítása szerint, aki azt mondta, hogy a gonosz „csak imára és böjtre” távozik el (Mk 9,29).

Körünk tagjai minden nap elmondanak egy tized rózsafüzért, és ezt valamint a – Mária ismétlődő kérésére – megtartott szerdai böjtöt az Egyházért, s ezen belül különösen a saját egyházközségünkért, közösségünkért és plébánosunkért ajánljuk fel. Emellett akinek munkabeosztása lehetővé teszi, részt vesz templomunkban a hetenkénti csütörtöki szentségimádáson is.

Kérünk mindenkit, hogy amennyire ereje és egészségi állapota engedi, csatlakozzon hozzánk!


Teljesített kérések:

Azt tapasztaljuk, hogy Isten mindig válaszol. Gyakran megadja, amit kérünk, s ha az nem lenne jó nekünk, akkor is megerősít és megvigasztal. Ezért ne csak kéréseinket, hanem ezeket a válaszokat is osszuk meg egymással.

- Most van "szerencsém" írni jó híreket! A héten megkerült Csaba iratainak nagy része és ő is köszöni az imát + megtapasztalta Isten gondviselését, miközben a szintén ellopott telefonjának sim kártyáját próbálta megkerestetni. Többszöri sorbanállás és ügyintézés ... után egyszercsak olyan ember elé került,aki egy fél pillanat alatt megoldotta gondját-baját mindenféle papírok, szerződések nélkül ... Nagyot csodálkozott! Köszönjük az imákat!!

- Készen lett az autónk és annyi pénzt kértek érte, hogy ki tudtuk fizetni és még maradt annyi, hogy elég legyen addig, amíg megjött a következő bevétel.

- Egyik reggel arra ébredtem, hogy a hortenzia nem fog megmaradni ott ahova tettem és ezzel együtt az is eszembe jutott, hogy hova kell átültetnem.

Imaszándékok 2007. június 11 - 17.:

SOS kérés június 11.:

- Egy fiatal ferences pap holnap megy vizsgálatra, mert lehet, hogy rákos. Imádkozzunk érte.


- Hogy fiunknak sikerüljön a felvételije és teljes gyógyulásáért.
- Imádkozzunk az érettségizőkért!
- Imádkozzunk felnőtt gyermekeim kibéküléséért.
- Kérjük Szent Pio atyát: imáinkra figyelve, velünk együtt ő is járjon közbe nagy tisztelőjéért, Eszterért, hogy sokféle betegségének lehetséges szövődményei kerüljék el őt. És merjük kérni gyógyulását. „... mert Istennél semmi sem lehetetlen.” (Lk. 1,57) Köszönöm.
- Egy édesapáért és nagyfiáért, hogy megtalálják életük értelmét.
- Türelemért, legyen türelmem a beteg unokámhoz. Köszönöm.
- Felnőtt lányom közelgő vizsgájának sikeréért.
- Szentségi házasságért.
- Munkáért.
- A férjem megtéréséért.
- Anita megtéréséért.
- Egy kisgyermek megkereszteléséért.
- Ida testvér gyógyulásáért.
- István testi-lelki gyógyulásáért.
- József fiam káros szenvedélyének elhagyásáért. Emberi életviteléért.
- Zoltán fiam test-lelki megújulásáért. Családjuk istenszerető lelkületének eléréséért.
- Unokáim értelmes, tartalmas életéért.
- József megtéréséért.
- Kérek szépen imát meghalt szomszéd bácsi lelkiüdvéért és az itt maradt családtagoknak lelkierőért.
- Két kórházban lévő beteg gyógyulásáért!
- Csabáért, hogy továbbra is tapasztalja meg Isten gonviselő szeretetét és tudjon bízni benne.
- Ági és Bence kapcsolatának rendeződéséért.
- Barátnőimért és önmagamért élhessünk keresztény családban. Köszönöm.
- Hogy egy barátnőnk kapjon védelmet és segítséget egy rosszakaratú kollégája bántásaival szemben.
- Hogy ne én legyek az életem középpontja, hanem Isten.
- Hogy ez az imaközösség sikerüljön és Isten minél több kegyelmet adjon ezen keresztül.
- Kérjük, hogy Isten segítse és védje meg Tonit a kellemetlenkedő szomszédaival szemben.
- Gabiért és a családjáért, testi-lelki gyógyulásukért, és hogy rendeződjön az életük.
- Hogy összeszedetten és hatékonyan tudjak dolgozni és le tudjam adni a munkáimat határidőre.
- Hogy a macskánk ne pusztítsa a kisállatokat.
- Hogy Petrával ne legyen semmi baj, el tudjon szakadni a volt barátjától és új életet tudjon kezdeni.
- Több új szomszéd is jön a környékünkre. Kérjük, hogy jó szomszédokat kapjunk.
- Börtönbe került barátunkért.
- Hogy a most szült barátnőnk gyorsan felépüljön, a baba szépen fejlődjön és a család jól meg tudjon birkózni a növekedésből származó nehézségekkel.
- Hogy a tönkrement lépcsőnk minden baj nélkül kitartson addig, amíg az újat meg nem tudjuk csináltatni.
- Hogy Krisztina súlyos betegsége ellenére teljesíteni tudja a hivatását.
- Megerősítésért, összeszedettségért és világosságért.
- John barátunk teljes gyógyulásáért.
- Megbocsátásért.

Nincsenek megjegyzések: