2007. március 9., péntek

Tegnap vettem egy-két növényt a kertbe és szokás szerint mindegyiknek utánanéztem az interneten. Eközben derült ki, hogy az a feltűnően szép bokor, amit tavaly láttam az egyik nagy budapesti kertészetben, egy ritka, drága és nehezen beszerezhető, kivételes tulajdonságokkal rendelkező hibrid - s pont az a növény, amire most szükségem lenne. Én meg nyolcszáz forintért otthagytam ősszel.

Fájt érte nagyon a szívem. Mindösszesen kettő volt belőle. Ha valami csoda folytán nem vették volna meg őket, télre összepakolták, tavaszra szétrakták a növényeket, szinte semmi esély sincs arra, hogy a sokezer növény között meglegyen a bokrom.

De azért azt csináltam, amit ilyenkor mindig - kértem.

Nem vették meg... Az eladók hajlandók voltak egy fél órán át keresni... Most már ott van a helyén a kert végében.

Teljesített kérések:

Azt tapasztaljuk, hogy Isten mindig válaszol. Gyakran megadja, amit kérünk, s ha az nem lenne jó nekünk, akkor is megerősít és megvigasztal. Ezért ne csak kéréseinket, hanem ezeket a válaszokat is osszuk meg egymással.

Imádkoztatok, hogy legyen munkám, és jött is egy megrendelés. (Nem állandó munkahelyen dolgozom, hanem bedolgozom, ezért bizonytalan. Hol van munkám hol nincs....)

Köszönöm az imákat! Gábor szóbeli nyelvvizsgája valószínű OK...

Ma egy imám meghallgatást nyert. Du 1-kor derült ki, hogy nem jól nyomták ki az újságot. Én adtam le rosszul, elszúrtam. Nagyon szomorú voltam, mert így kiesik még egy hét az aktualitások miatt. Rossz ez - gondoltam -, még egy héttel később kapják meg a hívek. Kértem Istent, hogy estére - ha úgy gondolja - mégis legyen újság. A művházban sokszorosítják, és azt mondták, kedden vigyem. Én pedig hazaértem és kijavítottam a hibát és utána elvittem rögtön. Nem kértem semmit. Ők is mondták újra, hogy majd jövő héten, majd szólnak. Erre 1 óra múlva telefonál József atya, szóltak, hogy kész az újság, mehetünk érte... Alleluja! Hála Istennek!

Van egy olyan betegségem, ami időnként rendkívül erős vérzéssel jár. Ha ez nem áll le magától, akkor csak súlyos műtéttel lehet megállítani. Most megindult ez a vérzés. Kértem többeket a templomban, hogy imádkozzanak értem. Másnapra már kicsit jobb volt és harmadnapra teljesen rendbejöttem. Köszönöm mindenkinek.

Imaszándékok 2007. március 12-18.:

- Gyógyulásomért, Mátéért hogy a neki legjobb helyre vegyék fel. Egy válófélben lévő családért, hogy rendbe jöjjenek a dolgaik és együtt maradjanak. Egy kábítószerfüggő lány gyógyulásáért. Munkáért.
- Egy állástalan diplomás családapának munkáért.
- Egyházközségünk egy nagybeteg tagjáért.
- Egy édesapáért és a nagyfiáért, hogy mindketten megtalálják helyüket az életben.
- A szándékok a következők: teljes gyógyulásért, teljes szabadulásért, családok békéjéért, Hivatás Istennek tetsző teljesítéséért, megyéspüspökért, közösségünk fejlődéséért.
- Kérjük az Urat, hogy gyermekeim a gondok közepette se veszítsék el a hitüket. Fontos legyen a számukra a szentmise és a szentláldozás és gyermekeiket is erre neveljék.
- Kérjük az Urat, hogy gyermekem megtalálja párját, akivel szeretetben, boldogságban él és maradjon meg hitében.
- Kérjük az Urat, hogy férjem rátaláljon az Istenhez vezető útra.
- Kedves Mindenki! Minden nap imádkozzunk a természetért, a vízért, minden életért, a békéért, azért hogy a Lélek mindenkiben tisztító munkát végezzen! Mert így minden embert egyre nagyobb és nagyobb szeretet tölt majd el! Mert ez az egyetlen, amely mindenkit gyógyítani képes!
- Egy házaspár megtéréséért és beteg feleség gyógyulásáért.
- A depressziótól és a szenvedélybetegségtől való szabadulásért.
- A depresssziótól és az alkohol-megkötözöttségtől való szabadulásért.
- Az allergiából és a mozgásszervi bajokból való gyógyulásért. A türelmetlenségtől és az indulatkitörésektől való megszabadulásért.
- A new age-től való megszabadulásért. A rákból való gyógyulásért.
- Az önbizalomhiányból és a megfeleléskényszerből való kigyógyulásért.
- Egy depressziós lányért.
- A depresszióból, a neurológiai problémákból való gyógyulásért. A new age hatásától való megszabadulásért.
- Az aggodalmaskodástól és halogatástól való megszabadulásért.
- Zoltán és Katalin egészségéért, megtérésükért.
- József káros szenvedélyeinek elhagyásáért.
- Szeretet és megbocsátás legyen a lelkünkben.
- Köszönöm az imákat! Gábor szóbeli nyelvvizsgája valószínű OK, az írásbeliért még kérek szépen imát, +önmagamért, élhetőbb életért, "életcél" megtalálásáért. Köszönöm!
- Sikeres munkahelyváltásért.
- Hogy ez az imaközösség sikerüljön és Isten minél több kegyelmet adjon ezen keresztül.
- Hogy egész nagyböjtben ne egyek húst, s hogy szerdán-pénteken tudjak este 6-ig csak kenyeret enni. S hogy megszabaduljak az ételtől való függőségemtől.
- Dóriért (iskolából kimaradt, otthonról kidobták, munkája nincs, a barátjának rendőrségi ügyei vannak), hogy jóra forduljon az élete és hogy megtérjen.
- Hogy egy barátnőm tönkrement házassága tartósan megjavuljon. Az egész család megszabaduljon azoktól betegségektől és káros szellemi behatásoktól, amelyeket a Waldorf iskolában kapott negatív szellemi hatások okoztak. Hogy megtérjenek.
- Hogy egy lány megszabaduljon a számítógépfüggőségétől, és meggyógyuljanak benne azok a sérülések, amelyek a függést okozzák. A megtéréséért.
- Hogy ne én legyek az életem középpontja, hanem Isten.
- Egy barátnőnk egy nehéz helyzetben az asztrológiához és a jósláshoz fordult. Kérjük, hogy Isten mentse meg a gonosznak mindattól a hatásától, amit ezzel behívott az életébe. S hogy ebbõl a nehéz helyzetből sikeresen kijusson, jóra forduljon az élete. Soha többet ne foglalkozzon mágiával, hanem térjen meg és tudja Istenre bízni az életét.
- Gabi találjon jó munkát magának.
- Hogy összeszedetten és hatékonyan tudjak dolgozni és le tudjam adni a munkáimat határidőre.

Nincsenek megjegyzések: