Körlevélben kaptuk:
Imakilenced a békés ünnepért
Egyre nagyobb a feszültség a március 15-i ünnep körül. Láthatólag vannak olyanok, akik érdekeltek a feszültség növelésében – és itt már rég nem politikáról van szó. A rendőrség fegyvereket foglal le, miközben mások „baráti összejöveteleken” egyeztetik stratégiájukat. Azonban nekünk is van fegyverünk – békés meggyőződésünkön túl –, és ez az ima.
Hogy először néhány hírt idézzünk: „Öt férfi ellen indított büntetőeljárást a rendőrség, akik a gyanú szerint rendőröket és állami intézményeket akartak megtámadni március 15-én”, jelentette az MTV. (A gyanúsítottak már beismerő vallomást is tettek, és szabadlábon védekezhetnek.)
A fővárosi és vidéki helyszíneken egy időben megtartott házkutatások során légfegyvereket, bokszereket és a Molotov-koktél használatáról szóló leírásokat is lefoglaltak. A gyanúsítottak között van az az álarcos férfi is, aki videón is nyilatkozott. Ott hangzott el először az is, hogy a zavargók számszeríjakkal fegyverkeznek fel, mivel az „két-három rendőrt is átvisz”.
A hétvégén szélsőjobboldali fiatalok egy csoportja rátámadt négy szegedi egyetemistára. Az incidens szombatról vasárnapra virradó éjszaka történt, az egyetemistát látszólag minden ok nélkül támadta meg a zsidókat emlegető tíz-tizenkét fős társaság.
Lehetne sorolni még – de nem érdemes. Ami nyilvánvaló, hogy nekünk is „fegyverkeznünk” kell – de a mi fegyvereink „lelkiek, amelyek valók erősségek lerontására” (Pál apostol). És ez a fegyver az ima! Szeretnék kérni és biztatni mindenkit, hogy kezdjünk egy imakilencedet – így annak utolsó napja épp március 15-re esik –, azaz kilenc napon keresztül imádkozzunk a békés márciusi ünnepekért!
A viszály és megosztottság szelleme mélyen beépült kultúránkba. De ez nem szükségszerű, hogy így legyen! „Ez a fajta nem megy ki másként, csak imádság és böjt hatására” – felelte Jézus. (Mk 9,29) Ez azt is jelenti, ha imádkozunk – kitartóan, kilenc napon keresztül –, és böjtölünk – hiszen amúgy is nagyböjt van –, akkor kimegy!
A Nemzeti Imanapon megtapasztalhattuk, hogy Isten képes lecsillapítani a vihart. Most azt kérjük, hogy csillapítsa le ezt a vihart is! Nincs kétségem, hogy Istennek van hatalma erre, és azt is hiszem, hogy meghallgatja imáinkat.
Imakilenced a békés ünnepért
Egyre nagyobb a feszültség a március 15-i ünnep körül. Láthatólag vannak olyanok, akik érdekeltek a feszültség növelésében – és itt már rég nem politikáról van szó. A rendőrség fegyvereket foglal le, miközben mások „baráti összejöveteleken” egyeztetik stratégiájukat. Azonban nekünk is van fegyverünk – békés meggyőződésünkön túl –, és ez az ima.
Hogy először néhány hírt idézzünk: „Öt férfi ellen indított büntetőeljárást a rendőrség, akik a gyanú szerint rendőröket és állami intézményeket akartak megtámadni március 15-én”, jelentette az MTV. (A gyanúsítottak már beismerő vallomást is tettek, és szabadlábon védekezhetnek.)
A fővárosi és vidéki helyszíneken egy időben megtartott házkutatások során légfegyvereket, bokszereket és a Molotov-koktél használatáról szóló leírásokat is lefoglaltak. A gyanúsítottak között van az az álarcos férfi is, aki videón is nyilatkozott. Ott hangzott el először az is, hogy a zavargók számszeríjakkal fegyverkeznek fel, mivel az „két-három rendőrt is átvisz”.
A hétvégén szélsőjobboldali fiatalok egy csoportja rátámadt négy szegedi egyetemistára. Az incidens szombatról vasárnapra virradó éjszaka történt, az egyetemistát látszólag minden ok nélkül támadta meg a zsidókat emlegető tíz-tizenkét fős társaság.
Lehetne sorolni még – de nem érdemes. Ami nyilvánvaló, hogy nekünk is „fegyverkeznünk” kell – de a mi fegyvereink „lelkiek, amelyek valók erősségek lerontására” (Pál apostol). És ez a fegyver az ima! Szeretnék kérni és biztatni mindenkit, hogy kezdjünk egy imakilencedet – így annak utolsó napja épp március 15-re esik –, azaz kilenc napon keresztül imádkozzunk a békés márciusi ünnepekért!
A viszály és megosztottság szelleme mélyen beépült kultúránkba. De ez nem szükségszerű, hogy így legyen! „Ez a fajta nem megy ki másként, csak imádság és böjt hatására” – felelte Jézus. (Mk 9,29) Ez azt is jelenti, ha imádkozunk – kitartóan, kilenc napon keresztül –, és böjtölünk – hiszen amúgy is nagyböjt van –, akkor kimegy!
A Nemzeti Imanapon megtapasztalhattuk, hogy Isten képes lecsillapítani a vihart. Most azt kérjük, hogy csillapítsa le ezt a vihart is! Nincs kétségem, hogy Istennek van hatalma erre, és azt is hiszem, hogy meghallgatja imáinkat.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése