2007. december 15., szombat

Figyelem! A lapunknak otthont adó Blogger fenntartói egy kicsit megváltoztatták a megjegyzés-küldés szabályait. Mi a változásokat átvezettük a legelső lapra, a „Használati útmutató”-ba, ott olvashatjátok a kis „Megjegyzés küldése”-mintaképernyőtől balra. Aki nem tudja az eddig megszokott módon elküldeni kéréseit, azt kérjük, olvassa el a változásokat - azok ismeretében, kipróbáltuk, már biztosan menni fog.

* * *

Mielőtt bejön a tél, szerettem volna még a kertben néhány magról agresszívan szaporodó füvet visszavágni és betakarni a hortenziákat. Annyi egyéb dolgom volt azonban, hogy nem tudtam ezt megcsinálni. Bánatosan gondoltam arra, hogy milyen rossz lesz majd gyomlálni a sok magoncot. Azért persze imádkoztam is.

Mire eljutottam oda, hogy tudtam volna ezzel is foglalkozni, a meterológia esőt ígért. Újra imádkoztam a dologért, és titokban reménykedtem, hogy nem fog esni. Esett. Másnap is. Harmadnap is.

Nagyon sajnáltam, de gondoltam, hogy Isten tudja mi a jó. Tettem a dolgaimat. Már naplemente előtt jártunk, amikor láttam, hogy elállt az eső. Rohantam ki a kertbe. Sötétedésig mindent meg tudtam csinálni.

Sürgősségi imaszolgálat

Az elmúlt időben többen is megkerestek minket olyanfajta kéréssel például, hogy holnap műtenek valaki, imádkozzunk érte.

Azért, hogy az ilyen hét közben felmerült egészségi, családi vagy munkahelyi problémákért jobban tudjunk imádkozni, létrehoztunk egy sürgősségi imaszolgálatot.

Aki a hét közben szeretne kérni, az megteheti a szokásos módon, ezen a lapon keresztül, vagy írhat nekem sms-t vagy felhívhat a 06-70-379-66-02 telefonszámon. Én ilyenkor a kérést sürgősen továbbítom azoknak a testvéreknek, akik vállalták, hogy ezekben az esetekben imádkoznak az illető kéréséért. Ezenkívül ezeket a kéréseket mindig felteszem a honlapra is, így ezek mindig szerepelnek az imaközösség heti imaszándékai között is.

Aki úgy érzi, hogy szívesen résztvenne a sürgősségi imaszolgálatban és van arra kapacitása, hogy ha értesítést kap, akkor még aznap legalább egy rövid imát elmondjon a kérésért, kérem, hogy külje el nekem a telefonszámát, hogy sms-t tudjak neki küldeni. Ha valaki minden nap nézi az e-mailjeit, kérem, hogy adja meg az e-mail címét is.

Szeretettel várjuk a kéréseiteket és a jelentkezéseiteket.

Kata


Ima az Egyházért

Püspök atya nemrégen kérte az egész egyházmegyét, hogy az egyház megújulásáért, az egyházmegyéért, és ezen belül különösen saját egyházközségünkért, közösségünkért, plébánosunkért imádkozzunk, és csütörtökönként szentségimádást tartsunk.

Az egyházat hatalmas támadások érik, amelyek szétzilálásunkra és meggyengítésünkre törekszenek. Ezért, hogy a püspök atya kérésének minél inkább eleget tehessünk, egyházközségünk több tagjával összefogva rendszeres imát és böjtöt vállalunk az Egyház megerősödéséért, Jézus tanítása szerint, aki azt mondta, hogy a gonosz „csak imára és böjtre” távozik el (Mk 9,29).

Körünk tagjai minden nap elmondanak egy tized rózsafüzért, és ezt valamint a – Mária ismétlődő kérésére – megtartott szerdai böjtöt az Egyházért, s ezen belül különösen a saját egyházközségünkért, közösségünkért és plébánosunkért ajánljuk fel. Emellett akinek munkabeosztása lehetővé teszi, részt vesz templomunkban a hetenkénti csütörtöki szentségimádáson is.

Kérünk mindenkit, hogy amennyire ereje és egészségi állapota engedi, csatlakozzon hozzánk!

Teljesített kérések:

Azt tapasztaljuk, hogy Isten mindig válaszol. Gyakran megadja, amit kérünk, s ha az nem lenne jó nekünk, akkor is megerősít és megvigasztal. Ezért ne csak kéréseinket, hanem ezeket a válaszokat is osszuk meg egymással.

Hálás köszönet mindegyikért Istennek.

- Egy ismerődöm haldokló édesanyjáért kértem imát. Nemrégen kaptam a hírt, hogy szentségekkel megerősítve, lelki békében távozott el az örök hazába. Köszönöm imáitokat és kérlek Titeket, hogy gondoljatok rá imádságban, hogy a Mennyei Atya befogadja őt Országába.

Imaszándékok december 17 - 23.:

SOS kérések:
december 16.:
- Bálint hírtelen rosszul lett, most jött ki a mentő, imádkozzatok érte.
- Bálint kórházban van, imádkozzatok, hogy a kő kijöjjön.

december 17.:
- Szeretnék most én is kérni. Édesanyám, menyasszonyom és én is ma vizsgázunk. A vizsgák sikerességéért szeretnék imát kérni.
december 18.:
- Két kórházba került súlyos betegért.

- Húgom magzatának életéért és egészségéért.
- Egy mozgássérült kislány kereszthordozásában segítségül.
- Jó bűnbánatért és jó szentgyónásért.
- Egy idős néniért, hogy a Gondviselő Mennyei Atya segítse ki az időskori magányból.
- Egy súlyos beteg kisfiú gyógyulásáért és családjáért.
- Egy örökbe fogadott kisfiúért, akit a vér szerinti szülei egy év után visszakértek a nevelőszüleitől. A Mennyei Atya tartsa meg őt az igaz úton.
- Hogy Andris akarjon dolgozni és találjon neki megfelelő munkát.
- Egy négygyermekes családért, hogy felismerjék a szentmisén való részvétel fontosságát.
- Két volt tanítványomért, hogy új munkahelyükön helyt tudjanak állni és örömmel végezzék feladataikat.
- Hogy férjem munkahelyén rendben menjenek a projektek, mindenki lelkiismeretes munkát végezzen, és biztonságos üzemet építsenek.
- Egy kismamáért, hogy jól viselje eddig elég nehéz terhességét, és egészséges gyermeke szülessen.
- Kérlek Titeket, hogy imádkozzatok egy rákbeteg édesanya gyógyulásáért, aki egyedül neveli kisfiát. Köszönöm imáitokat!
- Egy házaspárért, hogy legyen gyermekük.
- Egy testvérpárért és feleségeikért kérek imát, hogy kibéküljenek és szeretettel legyenek egymás iránt.
- Hogy Eszter ne keményítse meg a szívét, hanem felismerje Jézust embertársaiban, és észrevegye, hogy a szeretet a legfontosabb.
- János bácsiért, hogy gyógyuljon meg betegségéből. Ám ha mégsem ez Isten akarata, akkor megpróbáltatásai vigyék őt és családját közelebb Jézushoz. Kérjük drága Szűzanyánkat, hogy ajánlja őt Szent Fia irgalmába. Köszönöm imáitokat!
- Zoltánért, hogy rendeződjenek az anyagi problémái.
- Egy ismerősömért, hogy a magánéletében is tudjon jól dönteni, és megtalálja a boldogságot.
- Zsuzsiért és Zsoltért, hogy életük rendeződjön, és megtalálják a helyes utat.
- Istvánért, hogy meggyógyuljon az alkoholizmusból.
- Egy nehezen kezelhető, problémás családból származó tanítványomért és magamért kérek szépen imát, hogy mindig szeretettel és türelemmel tudjak iránta lenni, és ezáltal is a lelki javát szolgáljam.
- Egy fiatal házaspárért, hogy sikeresen le tudják bonyolítani a lakásvásárlásukat, ne csapják be őket és ne fussanak bele semmilyen szélhámosságba.
- Tamásért és Márkért, hogy találjanak igaz társat és boldog családban élhessenek.
- Hogy facsemetéink és a frissen elültetett tujáink szépen beálljanak és egészségesen fejlődjenek.
- Beáért, hogy figyelme ne csak a földi dolgokra irányuljon, és nyitottabb legyen a hitre.
- Hogy egy homoszexuális pár tagjai szakítani tudjannak ezzel a bűnnel és ehhez kapjanak megfelelő lelki támogatást
- Hogy egy barátunk a rossz szellemi hatások ellenére se térjen le Isten útjáról és ha lehet, kerülje el a rossz befolyást.
- Hogy ez az imaközösség sikerüljön és Isten minél több kegyelmet adjon rajta keresztül.
- Gabiért és a családjáért, hogy folytatódjon a testi-lelki gyógyulásuk és az életük rendeződése.
- Hogy a macskánk továbbra is jól viselje, hogy nem engedjük ki.
- Több új szomszéd is jön a környékünkre. Kérjük, hogy jó szomszédokat kapjunk.
- József megtéréséért.
- Hogy Krisztina súlyos betegsége ellenére teljesíteni tudja a hivatását.
- Megerősítésért, összeszedettségért és világosságért.
- Hogy a függőben lévő CD-kiadványainkat határidőre el tudjuk készíteni.
- Hogy egy kereső testvérünk meglássa, milyen hatalmas erő van a szentségekben és éljen azokkal.
- Isten ezután is szorítsa vissza az egyre erősödő zajszennyezést (motorozás, hangos zene, másokra tekintettel nem lévő bulizás, stb.) itt nálunk és Toniéknál is.
- Egy súlyos beteg barátunkért, hogy a hátralévő idejében át tudja adni életét Istennek és mindenkivel megbékélve, szeretetben tudjon meghalni.
- Egy nehéz életszakaszban lévő barátnőnknek kérünk segítséget.
- Kingának, aki külföldön vállalt munkát, kérünk minden védelmet és segítséget.
- Tamás megtéréséért.
- Hogy világosan lássam, hogy most mi Isten akarata az életemben és megtegyem azt.
- Egy barátnőnkért, hogy ne szakadjon el Istentől, hanem visszatérjen Hozzá és Rá bízza az életét.
- Hogy sokkal figyelmesebb legyek a misén.
- Hogy a megbetegedett magnóliáink és virágaink ne pusztuljanak el, hanem meggyógyuljanak.
- Juliért, hogy ne adja fel, hanem meg tudja valósítani a nagy céljait és, hogy Isten adjon neki hozzá illő társat.
- Jácint atyának, akit afganisztáni szolgálatra küldtek, kérünk minden védelmet, segítséget és áldást.
- Hogy egy barátunk megszabaduljon az alkoholizmusától és megtérjen.
- Hogy Isten adja meg, hogy elengedjem, amit kell, és összeszedődjek.
- Hogy Isten védelmezzen meg minket az egyre erősebben terjedő ezoterika, new age, keresztényellenes szellemi áramlatok hatásaitól és szorítsa vissza a gonosz működését.

Nincsenek megjegyzések: