Figyelem! A lapunknak otthont adó Blogger fenntartói egy kicsit megváltoztatták a megjegyzés-küldés szabályait. Mi a változásokat átvezettük a legelső lapra, a „Használati útmutató”-ba, ott olvashatjátok a kis „Megjegyzés küldése”-mintaképernyőtől balra. Aki nem tudja az eddig megszokott módon elküldeni kéréseit, azt kérjük, olvassa el a változásokat - azok ismeretében, kipróbáltuk, már biztosan menni fog.
Most pénteken első péntek volt, s ez alkalommal új kilencedet is kezdtünk, ezért mindenképpen szerettünk volna időben odaérni a mise kezdetére.
El is kezdtünk időben készülődni, de valami szokás szerint közbejött, így mégis egy kicsit késve indultunk el. A mise mindig pontosan szokott kezdődni. Egyértelmű volt, hogy a elejét már semmiképpen nem érhetjük el.
Nagyon sajnáltuk a dolgot és útközben inkább vágyként kértük, hogy milyen jó lenne, ha valami csoda folytán mégis odaérnénk.
Néhány perccel a szokásos kezdés időpontja után érkeztünk meg. A pap még gyóntatott. Leültünk, várakoztunk a többiekkel. Még csöndben elmondtunk egy imát. Akkor elkezdődött a mise.
Valamelyik nap a postaládánkban egy szórólapot találtam, amely arról értesít mindenkit, hogy a faluban egy új „egészségközpont” nyílt. Itt az egészségünk megőrzése érdekében hetente egyszer egy hölgy szíves közreműködésével az angyaloktól kérhetünk tanácsot, s a többi napokon is hasonló szellemi erők mozgósítását vásárolhatjuk meg.
Ezek az angyalok ördögök és a többi úgymond szellemi gyógmód mögött is a gonosz lélek közvetlen működése áll. Az összes „gyógymód”, amelyet ez a cég – és a többi hozzá hasonló – kínál, mágián és okkultizmuson alapul.
Isten a legszigorúbban tiltja mindezt. A mi érdekünkben. Aki akár csak kíváncsiságból is résztvesz egy ilyen gyógymódban – még ha a testi betegségén látszólag segített is – kiszolgáltatja magát a gonosznak, és az örök üdvösségét veszélyezteti.
Kérlek mindannyiótokat, hogy semmilyen körülmények között se forduljatok ilyen „gyógyítókhoz”! S imádkozzatok, hogy Isten védelmezzen meg mindannyiunkat a gonosz ilyenfajta támadásától.
Sürgősségi imaszolgálat
Az elmúlt időben többen is megkerestek minket olyanfajta kéréssel például, hogy holnap műtenek valaki, imádkozzunk érte.
Azért, hogy az ilyen hét közben felmerült egészségi, családi vagy munkahelyi problémákért jobban tudjunk imádkozni, létrehoztunk egy sürgősségi imaszolgálatot.
Aki a hét közben szeretne kérni, az megteheti a szokásos módon, ezen a lapon keresztül, vagy írhat nekem sms-t vagy felhívhat a 06-70-379-66-02 telefonszámon. Én ilyenkor a kérést sürgősen továbbítom azoknak a testvéreknek, akik vállalták, hogy ezekben az esetekben imádkoznak az illető kéréséért. Ezenkívül ezeket a kéréseket mindig felteszem a honlapra is, így ezek mindig szerepelnek az imaközösség heti imaszándékai között is.
Aki úgy érzi, hogy szívesen résztvenne a sürgősségi imaszolgálatban és van arra kapacitása, hogy ha értesítést kap, akkor még aznap legalább egy rövid imát elmondjon a kérésért, kérem, hogy külje el nekem a telefonszámát, hogy sms-t tudjak neki küldeni. Ha valaki minden nap nézi az e-mailjeit, kérem, hogy adja meg az e-mail címét is.
Szeretettel várjuk a kéréseiteket és a jelentkezéseiteket.
Kata
Ima az Egyházért
Püspök atya nemrégen kérte az egész egyházmegyét, hogy az egyház megújulásáért, az egyházmegyéért, és ezen belül különösen saját egyházközségünkért, közösségünkért, plébánosunkért imádkozzunk, és csütörtökönként szentségimádást tartsunk.
Az egyházat hatalmas támadások érik, amelyek szétzilálásunkra és meggyengítésünkre törekszenek. Ezért, hogy a püspök atya kérésének minél inkább eleget tehessünk, egyházközségünk több tagjával összefogva rendszeres imát és böjtöt vállalunk az Egyház megerősödéséért, Jézus tanítása szerint, aki azt mondta, hogy a gonosz „csak imára és böjtre” távozik el (Mk 9,29).
Körünk tagjai minden nap elmondanak egy tized rózsafüzért, és ezt valamint a – Mária ismétlődő kérésére – megtartott szerdai böjtöt az Egyházért, s ezen belül különösen a saját egyházközségünkért, közösségünkért és plébánosunkért ajánljuk fel. Emellett akinek munkabeosztása lehetővé teszi, részt vesz templomunkban a hetenkénti csütörtöki szentségimádáson is.
Kérünk mindenkit, hogy amennyire ereje és egészségi állapota engedi, csatlakozzon hozzánk!
Teljesített kérések:
Azt tapasztaljuk, hogy Isten mindig válaszol. Gyakran megadja, amit kérünk, s ha az nem lenne jó nekünk, akkor is megerősít és megvigasztal. Ezért ne csak kéréseinket, hanem ezeket a válaszokat is osszuk meg egymással.
Hálás köszönet mindegyikért Istennek.
- Burkus, a kutyánk október elején megbetegedett, és azóta nem tudtuk sehogyan sem kigyógyítani. Múlt héten már egészen ijesztő állapotban volt. Szombaton feltettem a gyógyulását a kérések közé. Szerdán rájött az orvos, hogy milyen gyógyszert kell neki adni, csütörtökre meggyógyult. Nagyon köszönjük.
Imaszándékok december 10 - 16.:
SOS kérések december 15.:
- Most én is szeretnék sürgősségi imát kérni: Anyukám már 4 napja egy súlyos vírusos fertőzéssel küzd, kérlek titeket, imádkozzatok a gyógyulásáért! Nagyon köszönöm.
- Sürgős kérésem is lenne: Antal lelki üdvéért és családja lelki békéjéért kérek segítséget a Jóistentől.
- Ma jönnek a barátaink Autóval Olaszországból. Értük.
- Anita megtéréséért.
- Dédunokám gyógyulásáért és megkereszteléséért.
- Húgom magzatának életéért és egészségéért.
- Egy mozgássérült kislány kereszthordozásában segítségül.
- József atya testvérének teljes gyógyulásáért.
- Egy édesapáért és nagyfiáért, hogy rendeződjön az életük.
- Türelemért, legyen türelmem beteg unokámhoz.
- Kérem az Urat, adjon bölcsességet a munkahelyi problémák megoldására minden érintettnek. Szeretnék békét különössen az adventi időben
- Egy idős néniért, hogy a Gondviselő Mennyei Atya segítse ki az időskori magányból.
- Egy súlyos beteg kisfiú gyógyulásáért és családjáért.
- Egy örökbe fogadott kisfiúért, akit a vér szerinti szülei egy év után visszakértek a nevelőszüleitől. A Mennyei Atya tartsa meg őt az igaz úton.
- Hogy Andris akarjon dolgozni és találjon neki megfelelő munkát.
- Egy négygyermekes családért, hogy felismerjék a szentmisén való részvétel fontosságát.
- Két volt tanítványomért, hogy új munkahelyükön helyt tudjanak állni és örömmel végezzék feladataikat.
- Hogy férjem munkahelyén rendben menjenek a projektek, mindenki lelkiismeretes munkát végezzen, és biztonságos üzemet építsenek.
- Egy ismerősöm nagyon beteg édesanyjáért kérek szépen imát. Szűzanyánk segítse őt és családját a szenvedések elviselésében, váljék minden a lelkük javára.
- Egy kismamáért, hogy jól viselje eddig elég nehéz terhességét, és egészséges gyermeke szülessen.
- Kérlek Titeket, hogy imádkozzatok egy rákbeteg édesanya gyógyulásáért, aki egyedül neveli kisfiát. Köszönöm imáitokat!
- Egy házaspárért, hogy legyen gyermekük.
- Egy testvérpárért és feleségeikért kérek imát, hogy kibéküljenek és szeretettel legyenek egymás iránt.
- Hogy Eszter ne keményítse meg a szívét, hanem felismerje Jézust embertársaiban, és észrevegye, hogy a szeretet a legfontosabb.
- János bácsiért, hogy gyógyuljon meg betegségéből. Ám ha mégsem ez Isten akarata, akkor megpróbáltatásai vigyék őt és családját közelebb Jézushoz. Kérjük drága Szűzanyánkat, hogy ajánlja őt Szent Fia irgalmába. Köszönöm imáitokat!
- Zoltánért, hogy rendeződjenek az anyagi problémái.
- Egy ismerősömért, hogy a magánéletében is tudjon jól dönteni, és megtalálja a boldogságot.
- Zsuzsiért és Zsoltért, hogy életük rendeződjön, és megtalálják a helyes utat.
- Istvánért, hogy meggyógyuljon az alkoholizmusból.
- Egy nehezen kezelhető, problémás családból származó tanítványomért és magamért kérek szépen imát, hogy mindig szeretettel és türelemmel tudjak iránta lenni, és ezáltal is a lelki javát szolgáljam.
- Egy fiatal házaspárért, hogy sikeresen le tudják bonyolítani a lakásvásárlásukat, ne csapják be őket és ne fussanak bele semmilyen szélhámosságba.
- Tamásért és Márkért, hogy találjanak igaz társat és boldog családban élhessenek.
- Hogy facsemetéink és a frissen elültetett tujáink szépen beálljanak és egészségesen fejlődjenek.
- Beáért, hogy figyelme ne csak a földi dolgokra irányuljon, és nyitottabb legyen a hitre.
- Hogy egy homoszexuális pár tagjai szakítani tudjannak ezzel a bűnnel és ehhez kapjanak megfelelő lelki támogatást
- Hogy egy barátunk a rossz szellemi hatások ellenére se térjen le Isten útjáról és ha lehet, kerülje el a rossz befolyást.
- Hogy ez az imaközösség sikerüljön és Isten minél több kegyelmet adjon rajta keresztül.
- Gabiért és a családjáért, hogy folytatódjon a testi-lelki gyógyulásuk és az életük rendeződése.
- Hogy a macskánk továbbra is jól viselje, hogy nem engedjük ki.
- Több új szomszéd is jön a környékünkre. Kérjük, hogy jó szomszédokat kapjunk.
- József megtéréséért.
- Hogy Krisztina súlyos betegsége ellenére teljesíteni tudja a hivatását.
- Megerősítésért, összeszedettségért és világosságért.
- Hogy a függőben lévő CD-kiadványainkat határidőre el tudjuk készíteni.
- Hogy egy kereső testvérünk meglássa, milyen hatalmas erő van a szentségekben és éljen azokkal.
- Isten ezután is szorítsa vissza az egyre erősödő zajszennyezést (motorozás, hangos zene, másokra tekintettel nem lévő bulizás, stb.) itt nálunk és Toniéknál is.
- Egy súlyos beteg barátunkért, hogy a hátralévő idejében át tudja adni életét Istennek és mindenkivel megbékélve, szeretetben tudjon meghalni.
- Egy nehéz életszakaszban lévő barátnőnknek kérünk segítséget.
- Kingának, aki külföldön vállalt munkát, kérünk minden védelmet és segítséget.
- Tamás megtéréséért.
- Hogy világosan lássam, hogy most mi Isten akarata az életemben és megtegyem azt.
- Egy barátnőnkért, hogy ne szakadjon el Istentől, hanem visszatérjen Hozzá és Rá bízza az életét.
- Hogy sokkal figyelmesebb legyek a misén.
- Hogy a megbetegedett magnóliáink és virágaink ne pusztuljanak el, hanem meggyógyuljanak.
- Juliért, hogy ne adja fel, hanem meg tudja valósítani a nagy céljait és, hogy Isten adjon neki hozzá illő társat.
- Jácint atyának, akit afganisztáni szolgálatra küldtek, kérünk minden védelmet, segítséget és áldást.
- Hogy egy barátunk megszabaduljon az alkoholizmusától és megtérjen.
- Hogy Isten adja meg, hogy elengedjem, amit kell és összeszedődjek.
- Hogy Isten védelmezzen meg minket a nálunk is egyre erősebben terjedő ezoterika, new age, keresztényellenes szellemi áramlatok hatásaitól és szorítsa vissza a gonosz működését.
* * *
Most pénteken első péntek volt, s ez alkalommal új kilencedet is kezdtünk, ezért mindenképpen szerettünk volna időben odaérni a mise kezdetére.
El is kezdtünk időben készülődni, de valami szokás szerint közbejött, így mégis egy kicsit késve indultunk el. A mise mindig pontosan szokott kezdődni. Egyértelmű volt, hogy a elejét már semmiképpen nem érhetjük el.
Nagyon sajnáltuk a dolgot és útközben inkább vágyként kértük, hogy milyen jó lenne, ha valami csoda folytán mégis odaérnénk.
Néhány perccel a szokásos kezdés időpontja után érkeztünk meg. A pap még gyóntatott. Leültünk, várakoztunk a többiekkel. Még csöndben elmondtunk egy imát. Akkor elkezdődött a mise.
Valamelyik nap a postaládánkban egy szórólapot találtam, amely arról értesít mindenkit, hogy a faluban egy új „egészségközpont” nyílt. Itt az egészségünk megőrzése érdekében hetente egyszer egy hölgy szíves közreműködésével az angyaloktól kérhetünk tanácsot, s a többi napokon is hasonló szellemi erők mozgósítását vásárolhatjuk meg.
Ezek az angyalok ördögök és a többi úgymond szellemi gyógmód mögött is a gonosz lélek közvetlen működése áll. Az összes „gyógymód”, amelyet ez a cég – és a többi hozzá hasonló – kínál, mágián és okkultizmuson alapul.
Isten a legszigorúbban tiltja mindezt. A mi érdekünkben. Aki akár csak kíváncsiságból is résztvesz egy ilyen gyógymódban – még ha a testi betegségén látszólag segített is – kiszolgáltatja magát a gonosznak, és az örök üdvösségét veszélyezteti.
Kérlek mindannyiótokat, hogy semmilyen körülmények között se forduljatok ilyen „gyógyítókhoz”! S imádkozzatok, hogy Isten védelmezzen meg mindannyiunkat a gonosz ilyenfajta támadásától.
Sürgősségi imaszolgálat
Az elmúlt időben többen is megkerestek minket olyanfajta kéréssel például, hogy holnap műtenek valaki, imádkozzunk érte.
Azért, hogy az ilyen hét közben felmerült egészségi, családi vagy munkahelyi problémákért jobban tudjunk imádkozni, létrehoztunk egy sürgősségi imaszolgálatot.
Aki a hét közben szeretne kérni, az megteheti a szokásos módon, ezen a lapon keresztül, vagy írhat nekem sms-t vagy felhívhat a 06-70-379-66-02 telefonszámon. Én ilyenkor a kérést sürgősen továbbítom azoknak a testvéreknek, akik vállalták, hogy ezekben az esetekben imádkoznak az illető kéréséért. Ezenkívül ezeket a kéréseket mindig felteszem a honlapra is, így ezek mindig szerepelnek az imaközösség heti imaszándékai között is.
Aki úgy érzi, hogy szívesen résztvenne a sürgősségi imaszolgálatban és van arra kapacitása, hogy ha értesítést kap, akkor még aznap legalább egy rövid imát elmondjon a kérésért, kérem, hogy külje el nekem a telefonszámát, hogy sms-t tudjak neki küldeni. Ha valaki minden nap nézi az e-mailjeit, kérem, hogy adja meg az e-mail címét is.
Szeretettel várjuk a kéréseiteket és a jelentkezéseiteket.
Kata
Ima az Egyházért
Püspök atya nemrégen kérte az egész egyházmegyét, hogy az egyház megújulásáért, az egyházmegyéért, és ezen belül különösen saját egyházközségünkért, közösségünkért, plébánosunkért imádkozzunk, és csütörtökönként szentségimádást tartsunk.
Az egyházat hatalmas támadások érik, amelyek szétzilálásunkra és meggyengítésünkre törekszenek. Ezért, hogy a püspök atya kérésének minél inkább eleget tehessünk, egyházközségünk több tagjával összefogva rendszeres imát és böjtöt vállalunk az Egyház megerősödéséért, Jézus tanítása szerint, aki azt mondta, hogy a gonosz „csak imára és böjtre” távozik el (Mk 9,29).
Körünk tagjai minden nap elmondanak egy tized rózsafüzért, és ezt valamint a – Mária ismétlődő kérésére – megtartott szerdai böjtöt az Egyházért, s ezen belül különösen a saját egyházközségünkért, közösségünkért és plébánosunkért ajánljuk fel. Emellett akinek munkabeosztása lehetővé teszi, részt vesz templomunkban a hetenkénti csütörtöki szentségimádáson is.
Kérünk mindenkit, hogy amennyire ereje és egészségi állapota engedi, csatlakozzon hozzánk!
Teljesített kérések:
Azt tapasztaljuk, hogy Isten mindig válaszol. Gyakran megadja, amit kérünk, s ha az nem lenne jó nekünk, akkor is megerősít és megvigasztal. Ezért ne csak kéréseinket, hanem ezeket a válaszokat is osszuk meg egymással.
Hálás köszönet mindegyikért Istennek.
- Burkus, a kutyánk október elején megbetegedett, és azóta nem tudtuk sehogyan sem kigyógyítani. Múlt héten már egészen ijesztő állapotban volt. Szombaton feltettem a gyógyulását a kérések közé. Szerdán rájött az orvos, hogy milyen gyógyszert kell neki adni, csütörtökre meggyógyult. Nagyon köszönjük.
Imaszándékok december 10 - 16.:
SOS kérések december 15.:
- Most én is szeretnék sürgősségi imát kérni: Anyukám már 4 napja egy súlyos vírusos fertőzéssel küzd, kérlek titeket, imádkozzatok a gyógyulásáért! Nagyon köszönöm.
- Sürgős kérésem is lenne: Antal lelki üdvéért és családja lelki békéjéért kérek segítséget a Jóistentől.
- Ma jönnek a barátaink Autóval Olaszországból. Értük.
- Anita megtéréséért.
- Dédunokám gyógyulásáért és megkereszteléséért.
- Húgom magzatának életéért és egészségéért.
- Egy mozgássérült kislány kereszthordozásában segítségül.
- József atya testvérének teljes gyógyulásáért.
- Egy édesapáért és nagyfiáért, hogy rendeződjön az életük.
- Türelemért, legyen türelmem beteg unokámhoz.
- Kérem az Urat, adjon bölcsességet a munkahelyi problémák megoldására minden érintettnek. Szeretnék békét különössen az adventi időben
- Egy idős néniért, hogy a Gondviselő Mennyei Atya segítse ki az időskori magányból.
- Egy súlyos beteg kisfiú gyógyulásáért és családjáért.
- Egy örökbe fogadott kisfiúért, akit a vér szerinti szülei egy év után visszakértek a nevelőszüleitől. A Mennyei Atya tartsa meg őt az igaz úton.
- Hogy Andris akarjon dolgozni és találjon neki megfelelő munkát.
- Egy négygyermekes családért, hogy felismerjék a szentmisén való részvétel fontosságát.
- Két volt tanítványomért, hogy új munkahelyükön helyt tudjanak állni és örömmel végezzék feladataikat.
- Hogy férjem munkahelyén rendben menjenek a projektek, mindenki lelkiismeretes munkát végezzen, és biztonságos üzemet építsenek.
- Egy ismerősöm nagyon beteg édesanyjáért kérek szépen imát. Szűzanyánk segítse őt és családját a szenvedések elviselésében, váljék minden a lelkük javára.
- Egy kismamáért, hogy jól viselje eddig elég nehéz terhességét, és egészséges gyermeke szülessen.
- Kérlek Titeket, hogy imádkozzatok egy rákbeteg édesanya gyógyulásáért, aki egyedül neveli kisfiát. Köszönöm imáitokat!
- Egy házaspárért, hogy legyen gyermekük.
- Egy testvérpárért és feleségeikért kérek imát, hogy kibéküljenek és szeretettel legyenek egymás iránt.
- Hogy Eszter ne keményítse meg a szívét, hanem felismerje Jézust embertársaiban, és észrevegye, hogy a szeretet a legfontosabb.
- János bácsiért, hogy gyógyuljon meg betegségéből. Ám ha mégsem ez Isten akarata, akkor megpróbáltatásai vigyék őt és családját közelebb Jézushoz. Kérjük drága Szűzanyánkat, hogy ajánlja őt Szent Fia irgalmába. Köszönöm imáitokat!
- Zoltánért, hogy rendeződjenek az anyagi problémái.
- Egy ismerősömért, hogy a magánéletében is tudjon jól dönteni, és megtalálja a boldogságot.
- Zsuzsiért és Zsoltért, hogy életük rendeződjön, és megtalálják a helyes utat.
- Istvánért, hogy meggyógyuljon az alkoholizmusból.
- Egy nehezen kezelhető, problémás családból származó tanítványomért és magamért kérek szépen imát, hogy mindig szeretettel és türelemmel tudjak iránta lenni, és ezáltal is a lelki javát szolgáljam.
- Egy fiatal házaspárért, hogy sikeresen le tudják bonyolítani a lakásvásárlásukat, ne csapják be őket és ne fussanak bele semmilyen szélhámosságba.
- Tamásért és Márkért, hogy találjanak igaz társat és boldog családban élhessenek.
- Hogy facsemetéink és a frissen elültetett tujáink szépen beálljanak és egészségesen fejlődjenek.
- Beáért, hogy figyelme ne csak a földi dolgokra irányuljon, és nyitottabb legyen a hitre.
- Hogy egy homoszexuális pár tagjai szakítani tudjannak ezzel a bűnnel és ehhez kapjanak megfelelő lelki támogatást
- Hogy egy barátunk a rossz szellemi hatások ellenére se térjen le Isten útjáról és ha lehet, kerülje el a rossz befolyást.
- Hogy ez az imaközösség sikerüljön és Isten minél több kegyelmet adjon rajta keresztül.
- Gabiért és a családjáért, hogy folytatódjon a testi-lelki gyógyulásuk és az életük rendeződése.
- Hogy a macskánk továbbra is jól viselje, hogy nem engedjük ki.
- Több új szomszéd is jön a környékünkre. Kérjük, hogy jó szomszédokat kapjunk.
- József megtéréséért.
- Hogy Krisztina súlyos betegsége ellenére teljesíteni tudja a hivatását.
- Megerősítésért, összeszedettségért és világosságért.
- Hogy a függőben lévő CD-kiadványainkat határidőre el tudjuk készíteni.
- Hogy egy kereső testvérünk meglássa, milyen hatalmas erő van a szentségekben és éljen azokkal.
- Isten ezután is szorítsa vissza az egyre erősödő zajszennyezést (motorozás, hangos zene, másokra tekintettel nem lévő bulizás, stb.) itt nálunk és Toniéknál is.
- Egy súlyos beteg barátunkért, hogy a hátralévő idejében át tudja adni életét Istennek és mindenkivel megbékélve, szeretetben tudjon meghalni.
- Egy nehéz életszakaszban lévő barátnőnknek kérünk segítséget.
- Kingának, aki külföldön vállalt munkát, kérünk minden védelmet és segítséget.
- Tamás megtéréséért.
- Hogy világosan lássam, hogy most mi Isten akarata az életemben és megtegyem azt.
- Egy barátnőnkért, hogy ne szakadjon el Istentől, hanem visszatérjen Hozzá és Rá bízza az életét.
- Hogy sokkal figyelmesebb legyek a misén.
- Hogy a megbetegedett magnóliáink és virágaink ne pusztuljanak el, hanem meggyógyuljanak.
- Juliért, hogy ne adja fel, hanem meg tudja valósítani a nagy céljait és, hogy Isten adjon neki hozzá illő társat.
- Jácint atyának, akit afganisztáni szolgálatra küldtek, kérünk minden védelmet, segítséget és áldást.
- Hogy egy barátunk megszabaduljon az alkoholizmusától és megtérjen.
- Hogy Isten adja meg, hogy elengedjem, amit kell és összeszedődjek.
- Hogy Isten védelmezzen meg minket a nálunk is egyre erősebben terjedő ezoterika, new age, keresztényellenes szellemi áramlatok hatásaitól és szorítsa vissza a gonosz működését.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése