2007. augusztus 11., szombat

A nagy melegek tanulságait levonva némi átrendezést csináltam a kertben. Azok a növények, amelyek nálunk nem mennek, az egyik szomszédasszonyunknál mindig be szoktak válni.

Reggel korán átvittem, hogy gyorsan be tudja ültetni őket. Nem találtam senkit otthon, így beraktam az összeset egy árnyékos sarokba.

Délután szokásom ellenére átmentem megnézni, hogy mi van a növényekkel. Abban a pillanatban amikor odaértem, éppen jött a testvére és ekkor derült ki, hogy reggel elutaztak nyaralni.

Magambam megköszöntem, hogy pont abban a kétpercben jött rám a szomszédolhatnék, amikor itt volt a testvére. De azért eléggé el voltam keseredve, mert világos volt, hogy ezek a növények - így kiszedve - nem érik meg a nyaralás végét, és senkit nem tudtam, akinek odaadhattam volna őket.

Világos volt, hogy nincs mit tennem, ki kell dobjam őket. De rettentően sajnáltam őket és azért egyelőre tettem alájuk egy kis vizet. Hátha történik valami csoda.

Másnap gondoltam, hogy nem kínzom tovább, hanem leviszem őket a komposztra. Essünk túl a dolgon. Fogtam egy zsákba az egészet és levittem őket a komposzt - mellé.

Az emberek a bennük lévő feszültséget gyakran rendrakással szokták elvezetni. Most én is ehhez folyamodtam. Hirtelen nagyon zavarónak tűntek a szomszédasszony kölcsönládái. Gondoltam, visszaviszem azokat a kapujuk elé, hogy ha a testvére arra jár, be tudja rakni. Ez a zsák meg addig elálldogál itt. Ezeknek a növényeknek már úgyis mindegy.

Felballagtam. Nyitva volt a kapu és láthatóan valaki tevékenykedett a házban. Becsöngettem. A szomszédasszony édesanyja. Eljött, hogy egy-két dolgot megcsináljon amíg a gyerekek nyaralnak. Egy kicsit elbeszélgettem vele. Pont olyan növényekre volt szüksége, mint amilyenek nekem voltak.

Sürgősségi imaszolgálat

Az elmúlt időben többen is megkerestek minket olyanfajta kéréssel például, hogy holnap műtenek valaki, imádkozzunk érte.

Azért, hogy az ilyen hét közben felmerült egészségi, családi vagy munkahelyi problémákért jobban tudjunk imádkozni, létrehoztunk egy sürgősségi imaszolgálatot.

Aki a hét közben szeretne kérni, az megteheti a szokásos módon, ezen a lapon keresztül, vagy írhat nekem sms-t vagy felhívhat a 06-70-379-66-02 telefonszámon. Én ilyenkor a kérést sürgősen továbbítom azoknak a testvéreknek, akik vállalták, hogy ezekben az esetekben imádkoznak az illető kéréséért. Ezenkívül ezeket a kéréseket mindig felteszem a honlapra is, így ezek mindig szerepelnek az imaközösség heti imaszándékai között is.

Aki úgy érzi, hogy szívesen résztvenne a sürgősségi imaszolgálatban és van arra kapacitása, hogy ha értesítést kap, akkor még aznap legalább egy rövid imát elmondjon a kérésért, kérem, hogy külje el nekem a telefonszámát, hogy sms-t tudjak neki küldeni. Ha valaki minden nap nézi az e-mailjeit, kérem, hogy adja meg az e-mail címét is.

Szeretettel várjuk a kéréseiteket és a jelentkezéseiteket.

Kata


Ima az Egyházért

Püspök atya nemrégen kérte az egész egyházmegyét, hogy az egyház megújulásáért, az egyházmegyéért, és ezen belül különösen saját egyházközségünkért, közösségünkért, plébánosunkért imádkozzunk, és csütörtökönként szentségimádást tartsunk.

Az egyházat hatalmas támadások érik, amelyek szétzilálásunkra és meggyengítésünkre törekszenek. Ezért, hogy a püspök atya kérésének minél inkább eleget tehessünk, egyházközségünk több tagjával összefogva rendszeres imát és böjtöt vállalunk az Egyház megerősödéséért, Jézus tanítása szerint, aki azt mondta, hogy a gonosz „csak imára és böjtre” távozik el (Mk 9,29).

Körünk tagjai minden nap elmondanak egy tized rózsafüzért, és ezt valamint a – Mária ismétlődő kérésére – megtartott szerdai böjtöt az Egyházért, s ezen belül különösen a saját egyházközségünkért, közösségünkért és plébánosunkért ajánljuk fel. Emellett akinek munkabeosztása lehetővé teszi, részt vesz templomunkban a hetenkénti csütörtöki szentségimádáson is.

Kérünk mindenkit, hogy amennyire ereje és egészségi állapota engedi, csatlakozzon hozzánk!

Teljesített kérések:

Azt tapasztaljuk, hogy Isten mindig válaszol. Gyakran megadja, amit kérünk, s ha az nem lenne jó nekünk, akkor is megerősít és megvigasztal. Ezért ne csak kéréseinket, hanem ezeket a válaszokat is osszuk meg egymással.

- Úgy tűnik, hogy a sikertelen felvételi után Kinga nem omlott össze, hanem konstruktívan akarja újra rendezni az életét.

- Ami rajtunk múlott az építkezés utáni helyreállításban azt elég jól meg tudtuk csinálni.


Imaszándékok augusztus 13 -19.:

SOS kérés
augusztus 14.:
- Kérek szépen imát egy egyéves kislányért. Ma megy CT vizsgálatra, ne találjanak komolyabb bajt. És beteg nagymamája gyógyulásáért. Köszönöm!


- Szüleim megtéréséért.
- Kérjük Isten segítségét lányainkért, hogy megtalálhassák útjukat.
- Egy lelkipásztorért és volt közösségéért.
- Györgyinek sikerüljön a pótfelvételi.
- Egy leukémiás kisfiúért és családjáért.
- Máté fel tudjon készülni az elszakadásra és a kollégiumi életre.
- Munkáért.
- Adj erőt Uram, hogy el tudjam végezni a jövő héten is a munkáimat!
- Kényszeres-szorongásos betegségemtől és a memóriazavaromtól való szabadulásért kérek imát.
- Egy drogos lány gyógyulásáért és csaladjáért.
- Ezen a héten foglaljuk imáinkba két időskori betegségben szenvedő rokonomat: Imrét és Kázmért. Köszönöm.
- A hároméves gyomorrákos Lacikáért és családjáért.
- Egy édesapáért és nagyfiáért, hogy megtalálják életük értelmét.
- Türelemért, legyen türelmem a beteg unokámhoz. Köszönöm.
- Ágiért, hogy térjen észhez és ne menjen férjhez Indiába.
- Anita megtéréséért.
- Kérjük Szent Pio atyát: imáinkra figyelve, velünk együtt ő is járjon közbe nagy tisztelőjéért, Eszterért, hogy sokféle betegségének lehetséges szövődményei kerüljék el őt. És merjük kérni gyógyulását. „... mert Istennél semmi sem lehetetlen.” (Lk. 1,57) Köszönöm.
- Kérek szépen imát bátyám és három barátom testi-lelki gyógyulásáért.
- Egy családért, hogy megszünjön a széthúzás.
- Barátnőimért és önmagamért élhessünk keresztény családban.
- Hogy ez az imaközösség sikerüljön és Isten minél több kegyelmet adjon ezen keresztül.
- Gabiért és a családjáért, hogy folytatódjon a testi-lelki gyógyulásuk és az életük rendeződése.
- Hogy összeszedetten és hatékonyan tudjak dolgozni és le tudjam adni a munkáimat határidőre.
- Hogy a macskánk hozzá tudjon szokni, hogy nem engedjük ki.
- Több új szomszéd is jön a környékünkre. Kérjük, hogy jó szomszédokat kapjunk.
- József megtéréséért.
- Hogy Krisztina súlyos betegsége ellenére teljesíteni tudja a hivatását.
- Megerősítésért, összeszedettségért és világosságért.
- John barátunk teljes gyógyulásáért. Súlyos beteg édesapjáért.
- Hogy a függőben lévő CD-kiadványainkat határidőre el tudjuk készíteni.
- Megbocsátásért.
- Hogy egy kereső testvérünk meglássa, hogy milyen hatalmas erő van a szentségekben és éljen azokkal.
- Isten szorítsa vissza az egyre erősödő zajszennyezést (motorozás, hangos zene, másokra tekintettel nem lévő bulizás, stb.) itt nálunk és Toniéknál is.
- Hogy a kertépítést le tudjam zárni és neki tudjak fogni a többi munkámnak.
- István testi-lelki gyógyulásáért.
- Egy rossz lelkiállapotban lévő barátnőnkért.
- Hogy Toniékat jól vendégül tudjuk látni.

Nincsenek megjegyzések: