Az elkészült új lépcsőnk mellett nagy halomban állnak a régi maradványai. Sajnos a többségük már csak tűzifának használható.
Azon gondolkodtam, hogy hova tesszük majd ezt a temérdek fát, amikor eszembe jutott, hogy milyen különös:
Amikor megvettük a kandallót, a készítő megesküdött, hogy az jobban fűt mint egy cserépkályha. Ezt persze nem hittük el. De igaza volt. A fűtési szezon elején és végén önmaga befűti a házat a nagy hidegben pedig kisegítő fűtésként lehet használni.
Először a ház építésénél használt fákkal fűtöttünk. Azok azonban gyorsan elfogytak.
Vettünk tűzifát. Hamarosan kiderült azonban, hogy tűzifával fűteni olyan drága, hogy azt nem engedhetjük meg rendszeresen magunkat.
Mielőtt elfogyott volna a fánk, valaki lebontotta az ólat a kertjében és a már semmire nem használható rossz fát nekünk adta. Ez elég volt egy darabig.
Mielőtt az elfogyott volna, valaki lebontotta a rossz kerítését.
Mielőtt az elfogyott volna, valaki meg akart szabadulni a kivágott fájától...
Soha senkitől nem kértünk fát.
Tíz éve, mielőtt elfogy a fánk, mindig megkapjuk a következő adagot.
Sürgősségi imaszolgálat
Az elmúlt időben többen is megkerestek minket olyanfajta kéréssel például, hogy holnap műtenek valaki, imádkozzunk érte.
Azért, hogy az ilyen hét közben felmerült egészségi, családi vagy munkahelyi problémákért jobban tudjunk imádkozni, létrehoztunk egy sürgősségi imaszolgálatot.
Aki a hét közben szeretne kérni, az megteheti a szokásos módon, ezen a lapon keresztül, vagy írhat nekem sms-t vagy felhívhat a 06-70-379-66-02 telefonszámon. Én ilyenkor a kérést sürgősen továbbítom azoknak a testvéreknek, akik vállalták, hogy ezekben az esetekben imádkoznak az illető kéréséért. Ezenkívül ezeket a kéréseket mindig felteszem a honlapra is, így ezek mindig szerepelnek az imaközösség heti imaszándékai között is.
Aki úgy érzi, hogy szívesen résztvenne a sürgősségi imaszolgálatban és van arra kapacitása, hogy ha értesítést kap, akkor még aznap legalább egy rövid imát elmondjon a kérésért, kérem, hogy külje el nekem a telefonszámát, hogy sms-t tudjak neki küldeni. Ha valaki minden nap nézi az e-mailjeit, kérem, hogy adja meg az e-mail címét is.
Szeretettel várjuk a kéréseiteket és a jelentkezéseiteket.
Kata
Ima az Egyházért
Püspök atya nemrégen kérte az egész egyházmegyét, hogy az egyház megújulásáért, az egyházmegyéért, és ezen belül különösen saját egyházközségünkért, közösségünkért, plébánosunkért imádkozzunk, és csütörtökönként szentségimádást tartsunk.
Az egyházat hatalmas támadások érik, amelyek szétzilálásunkra és meggyengítésünkre törekszenek. Ezért, hogy a püspök atya kérésének minél inkább eleget tehessünk, egyházközségünk több tagjával összefogva rendszeres imát és böjtöt vállalunk az Egyház megerősödéséért, Jézus tanítása szerint, aki azt mondta, hogy a gonosz „csak imára és böjtre” távozik el (Mk 9,29).
Körünk tagjai minden nap elmondanak egy tized rózsafüzért, és ezt valamint a – Mária ismétlődő kérésére – megtartott szerdai böjtöt az Egyházért, s ezen belül különösen a saját egyházközségünkért, közösségünkért és plébánosunkért ajánljuk fel. Emellett akinek munkabeosztása lehetővé teszi, részt vesz templomunkban a hetenkénti csütörtöki szentségimádáson is.
Kérünk mindenkit, hogy amennyire ereje és egészségi állapota engedi, csatlakozzon hozzánk!
Teljesített kérések:
Azt tapasztaljuk, hogy Isten mindig válaszol. Gyakran megadja, amit kérünk, s ha az nem lenne jó nekünk, akkor is megerősít és megvigasztal. Ezért ne csak kéréseinket, hanem ezeket a válaszokat is osszuk meg egymással.
- A régi lépcsőnk olyan rossz volt, hogy bontáskor több fa is egyszerűen szétporlott az ácsok kezében. A bontás után ők maguk mondták, hogy ezt a lépcsőt tényleg semmi más nem tartotta már, csak az imádság és csoda, hogy nem dőlt össze és nem lett semmi baj.
- Minden nagyobb baj nélkül kivágtuk a házunkat veszélyeztető negyven méteres fákat. Ez hatalmas nagy dolog, mivel ezek a fák tizenöt méterre álltak a házunktól, és a ház és a felé a kerítésünk felé dőltek, amelyik a fölöttünk lévő dombot tartja.
- Azt a munkatársat, aki terrorizálta a többieket, olyan munkakörbe helyezték, hogy ezt már jóval kevésbé tudja megtenni.
- A műtött kisbaba a visszaesés után újra jobban van.
- Nem kellett az autónkat drága speciális szervizbe vinni, hanem végül is meg tudták a normál szervizben javítani.
Imaszándékok augusztus 6 -12.:
SOS kérés augusztus 10.:
- Egy elvonáson lévő drogos lányért és családjáért.
- Egy családapa gyógyulásáért.
- Egy házaspárt minél hamarabb áldjon meg gyermekkel az Úr.
- Jó munkahelyi légkörért és a széthúzás megszünéséért.
- Adj erőt Uram, hogy el tudjam végezni a jövő héten is a munkáimat!
- Kérek szépen imát bátyám és három barátom testi-lelki gyógyulásáért.
- Barátnőimért és önmagamért élhessünk keresztény családban. Köszönöm!
- József fiam káros szenvedélyének elhagyásáért. Emberi életviteléért.
- Zoltán fiam test-lelki megújulásáért. Családjuk istenszerető lelkületének eléréséért.
- Zoltán térdének teljes gyógyulásáért.
- Kati néni lelki békéjéért.
- Unokák Istennek tetsző életéért.
- A műtött kisbaba maradéktalan, mielőbbi gyógyulásáért.
- Egy leukémiás kisfiúért és családjáért.
- A 24 órás szentségimádásért.
- Munkáért.
- Kocsis Csaba gyógyulásáért.
- Egy kisbaba gyógyulásáért.
- Egy édesapáért és nagyfiáért, hogy megtalálják életük értelmét.
- Türelemért, legyen türelmem a beteg unokámhoz. Köszönöm.
- Ágiért, hogy térjen észhez és ne menjen férjhez Indiába.
- Anita megtéréséért.
- Kérjük Szent Pio atyát: imáinkra figyelve, velünk együtt ő is járjon közbe nagy tisztelőjéért, Eszterért, hogy sokféle betegségének lehetséges szövődményei kerüljék el őt. És merjük kérni gyógyulását. „... mert Istennél semmi sem lehetetlen.” (Lk. 1,57) Köszönöm.
- Hogy ez az imaközösség sikerüljön és Isten minél több kegyelmet adjon ezen keresztül.
- Gabiért és a családjáért, hogy folytatódjon a testi-lelki gyógyulásuk és az életük rendeződése.
- Hogy összeszedetten és hatékonyan tudjak dolgozni és le tudjam adni a munkáimat határidőre.
- Hogy a macskánk hozzá tudjon szokni, hogy nem engedjük ki.
- Több új szomszéd is jön a környékünkre. Kérjük, hogy jó szomszédokat kapjunk.
- József megtéréséért.
- Hogy Krisztina súlyos betegsége ellenére teljesíteni tudja a hivatását.
- Megerősítésért, összeszedettségért és világosságért.
- John barátunk teljes gyógyulásáért. Súlyos beteg édesapjáért.
- Hogy a függőben lévő CD-kiadványainkat határidőre el tudjuk készíteni.
- Megbocsátásért.
- Hogy egy kereső testvérünk meglássa, hogy milyen hatalmas erő van a szentségekben és éljen azokkal.
- Isten szorítsa vissza az egyre erősödő zajszennyezést (motorozás, hangos zene, másokra tekintettel nem lévő bulizás, stb.) itt nálunk és Toniéknál is.
- Hogy Juli ne a könnyebik megoldást válassza, ne adja fel a nagy terveit hanem tudjon küzdeni értük.
- Kingát nem vették fel az egyetemre. Kérjük, hogy Isten erősítse és vigasztalja meg és hogy újra tudja gondolni és rendezni az életét.
- Hogy a kertépítést le tudjam zárni és neki tudjak fogni a többi munkámnak.
- István testi-lelki gyógyulásáért.
- Egy rossz lelkiállapotban lévő barátnőnkért.
- Hogy az építkezés utáni rendrakást és helyreállítást gyorsan és jól meg tudjuk csinálni.
Azon gondolkodtam, hogy hova tesszük majd ezt a temérdek fát, amikor eszembe jutott, hogy milyen különös:
Amikor megvettük a kandallót, a készítő megesküdött, hogy az jobban fűt mint egy cserépkályha. Ezt persze nem hittük el. De igaza volt. A fűtési szezon elején és végén önmaga befűti a házat a nagy hidegben pedig kisegítő fűtésként lehet használni.
Először a ház építésénél használt fákkal fűtöttünk. Azok azonban gyorsan elfogytak.
Vettünk tűzifát. Hamarosan kiderült azonban, hogy tűzifával fűteni olyan drága, hogy azt nem engedhetjük meg rendszeresen magunkat.
Mielőtt elfogyott volna a fánk, valaki lebontotta az ólat a kertjében és a már semmire nem használható rossz fát nekünk adta. Ez elég volt egy darabig.
Mielőtt az elfogyott volna, valaki lebontotta a rossz kerítését.
Mielőtt az elfogyott volna, valaki meg akart szabadulni a kivágott fájától...
Soha senkitől nem kértünk fát.
Tíz éve, mielőtt elfogy a fánk, mindig megkapjuk a következő adagot.
Sürgősségi imaszolgálat
Az elmúlt időben többen is megkerestek minket olyanfajta kéréssel például, hogy holnap műtenek valaki, imádkozzunk érte.
Azért, hogy az ilyen hét közben felmerült egészségi, családi vagy munkahelyi problémákért jobban tudjunk imádkozni, létrehoztunk egy sürgősségi imaszolgálatot.
Aki a hét közben szeretne kérni, az megteheti a szokásos módon, ezen a lapon keresztül, vagy írhat nekem sms-t vagy felhívhat a 06-70-379-66-02 telefonszámon. Én ilyenkor a kérést sürgősen továbbítom azoknak a testvéreknek, akik vállalták, hogy ezekben az esetekben imádkoznak az illető kéréséért. Ezenkívül ezeket a kéréseket mindig felteszem a honlapra is, így ezek mindig szerepelnek az imaközösség heti imaszándékai között is.
Aki úgy érzi, hogy szívesen résztvenne a sürgősségi imaszolgálatban és van arra kapacitása, hogy ha értesítést kap, akkor még aznap legalább egy rövid imát elmondjon a kérésért, kérem, hogy külje el nekem a telefonszámát, hogy sms-t tudjak neki küldeni. Ha valaki minden nap nézi az e-mailjeit, kérem, hogy adja meg az e-mail címét is.
Szeretettel várjuk a kéréseiteket és a jelentkezéseiteket.
Kata
Ima az Egyházért
Püspök atya nemrégen kérte az egész egyházmegyét, hogy az egyház megújulásáért, az egyházmegyéért, és ezen belül különösen saját egyházközségünkért, közösségünkért, plébánosunkért imádkozzunk, és csütörtökönként szentségimádást tartsunk.
Az egyházat hatalmas támadások érik, amelyek szétzilálásunkra és meggyengítésünkre törekszenek. Ezért, hogy a püspök atya kérésének minél inkább eleget tehessünk, egyházközségünk több tagjával összefogva rendszeres imát és böjtöt vállalunk az Egyház megerősödéséért, Jézus tanítása szerint, aki azt mondta, hogy a gonosz „csak imára és böjtre” távozik el (Mk 9,29).
Körünk tagjai minden nap elmondanak egy tized rózsafüzért, és ezt valamint a – Mária ismétlődő kérésére – megtartott szerdai böjtöt az Egyházért, s ezen belül különösen a saját egyházközségünkért, közösségünkért és plébánosunkért ajánljuk fel. Emellett akinek munkabeosztása lehetővé teszi, részt vesz templomunkban a hetenkénti csütörtöki szentségimádáson is.
Kérünk mindenkit, hogy amennyire ereje és egészségi állapota engedi, csatlakozzon hozzánk!
Teljesített kérések:
Azt tapasztaljuk, hogy Isten mindig válaszol. Gyakran megadja, amit kérünk, s ha az nem lenne jó nekünk, akkor is megerősít és megvigasztal. Ezért ne csak kéréseinket, hanem ezeket a válaszokat is osszuk meg egymással.
- A régi lépcsőnk olyan rossz volt, hogy bontáskor több fa is egyszerűen szétporlott az ácsok kezében. A bontás után ők maguk mondták, hogy ezt a lépcsőt tényleg semmi más nem tartotta már, csak az imádság és csoda, hogy nem dőlt össze és nem lett semmi baj.
- Minden nagyobb baj nélkül kivágtuk a házunkat veszélyeztető negyven méteres fákat. Ez hatalmas nagy dolog, mivel ezek a fák tizenöt méterre álltak a házunktól, és a ház és a felé a kerítésünk felé dőltek, amelyik a fölöttünk lévő dombot tartja.
- Azt a munkatársat, aki terrorizálta a többieket, olyan munkakörbe helyezték, hogy ezt már jóval kevésbé tudja megtenni.
- A műtött kisbaba a visszaesés után újra jobban van.
- Nem kellett az autónkat drága speciális szervizbe vinni, hanem végül is meg tudták a normál szervizben javítani.
Imaszándékok augusztus 6 -12.:
SOS kérés augusztus 10.:
- Egy elvonáson lévő drogos lányért és családjáért.
- Egy családapa gyógyulásáért.
- Egy házaspárt minél hamarabb áldjon meg gyermekkel az Úr.
- Jó munkahelyi légkörért és a széthúzás megszünéséért.
- Adj erőt Uram, hogy el tudjam végezni a jövő héten is a munkáimat!
- Kérek szépen imát bátyám és három barátom testi-lelki gyógyulásáért.
- Barátnőimért és önmagamért élhessünk keresztény családban. Köszönöm!
- József fiam káros szenvedélyének elhagyásáért. Emberi életviteléért.
- Zoltán fiam test-lelki megújulásáért. Családjuk istenszerető lelkületének eléréséért.
- Zoltán térdének teljes gyógyulásáért.
- Kati néni lelki békéjéért.
- Unokák Istennek tetsző életéért.
- A műtött kisbaba maradéktalan, mielőbbi gyógyulásáért.
- Egy leukémiás kisfiúért és családjáért.
- A 24 órás szentségimádásért.
- Munkáért.
- Kocsis Csaba gyógyulásáért.
- Egy kisbaba gyógyulásáért.
- Egy édesapáért és nagyfiáért, hogy megtalálják életük értelmét.
- Türelemért, legyen türelmem a beteg unokámhoz. Köszönöm.
- Ágiért, hogy térjen észhez és ne menjen férjhez Indiába.
- Anita megtéréséért.
- Kérjük Szent Pio atyát: imáinkra figyelve, velünk együtt ő is járjon közbe nagy tisztelőjéért, Eszterért, hogy sokféle betegségének lehetséges szövődményei kerüljék el őt. És merjük kérni gyógyulását. „... mert Istennél semmi sem lehetetlen.” (Lk. 1,57) Köszönöm.
- Hogy ez az imaközösség sikerüljön és Isten minél több kegyelmet adjon ezen keresztül.
- Gabiért és a családjáért, hogy folytatódjon a testi-lelki gyógyulásuk és az életük rendeződése.
- Hogy összeszedetten és hatékonyan tudjak dolgozni és le tudjam adni a munkáimat határidőre.
- Hogy a macskánk hozzá tudjon szokni, hogy nem engedjük ki.
- Több új szomszéd is jön a környékünkre. Kérjük, hogy jó szomszédokat kapjunk.
- József megtéréséért.
- Hogy Krisztina súlyos betegsége ellenére teljesíteni tudja a hivatását.
- Megerősítésért, összeszedettségért és világosságért.
- John barátunk teljes gyógyulásáért. Súlyos beteg édesapjáért.
- Hogy a függőben lévő CD-kiadványainkat határidőre el tudjuk készíteni.
- Megbocsátásért.
- Hogy egy kereső testvérünk meglássa, hogy milyen hatalmas erő van a szentségekben és éljen azokkal.
- Isten szorítsa vissza az egyre erősödő zajszennyezést (motorozás, hangos zene, másokra tekintettel nem lévő bulizás, stb.) itt nálunk és Toniéknál is.
- Hogy Juli ne a könnyebik megoldást válassza, ne adja fel a nagy terveit hanem tudjon küzdeni értük.
- Kingát nem vették fel az egyetemre. Kérjük, hogy Isten erősítse és vigasztalja meg és hogy újra tudja gondolni és rendezni az életét.
- Hogy a kertépítést le tudjam zárni és neki tudjak fogni a többi munkámnak.
- István testi-lelki gyógyulásáért.
- Egy rossz lelkiállapotban lévő barátnőnkért.
- Hogy az építkezés utáni rendrakást és helyreállítást gyorsan és jól meg tudjuk csinálni.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése