2007. május 12., szombat

Kedd este fél tizenegykor megkaptuk a régen várt sms-t: „Elindultunk a kórházba”. Azonnal leültünk és elkeztünk imádkozni, hogy a barátnőnk minden baj nélkül jól tudja megszülni a babáját.

Éjjel egy óra körül már nagyon fáradt voltam, de úgy éreztem, hogy még nem lehet abbahagyni az imát, ezért hogy ne aludjak el, kimentem imádkozni a teraszra. Különösen szép, puha meleg nyári éjszaka volt. A sötétből nagy berregések közepette előbújt a macskánk és odaült mellém – a rózsafüzérhez általában társulni szokott.

Kértem, hogy noha nem beszéltük meg, a barátunk írjon egy sms-t, ha megvan a baba. Elkezdtem egy újabb rózsafüzért. Ahogy a vége felé értem, olyan jó érzésem lett, mintha már rendben lennének a dolgok. De mivel az érzések becsaphatnak, úgy gondoltam, hogy ha végzek ezzel a rózsafüzérrel, akkor bemegyek enni, hogy legyen erőm és utána folytatom az imádkozást.

Befejeztem a rózsafüzért, felálltam. Abban a pillanatban megjött az sms: Megszületett a lányunk, mindketten jól vannak.

Sürgősségi imaszolgálat

Az elmúlt időben többen is megkerestek meg minket olyanfajta kéréssel például, hogy holnap műtenek valaki, imádkozzunk érte.

Azért, hogy az ilyen hét közben felmerült egészségi, családi vagy munkahelyi problémákért jobban tudjunk imádkozni, létrehoztunk egy sürgősségi imaszolgálatot.

Aki a hét közben szeretne kérni, az megteheti a szokásos módon, ezen a lapon keresztül, vagy írhat nekem sms-t vagy felhívhat a 06-70-379-66-02 telefonszámon. Én ilyenkor a kérést sürgősen továbbítom azoknak a testvéreknek, akik vállalták, hogy ezekben az esetekben imádkoznak az illető kéréséért. Ezenkívül ezeket a kéréseket mindig felteszem a honlapra is, így ezek mindig szerepelnek az imaközösség heti imaszándékai között is.

Aki úgy érzi, hogy szívesen résztvenne a sürgősségi imaszolgálatban és van arra kapacitása, hogy ha értesítést kap, akkor még aznap legalább egy rövid imát elmondjon a kérésért, kérem, hogy külje el nekem a telefonszámát, hogy sms-t tudjak neki küldeni. Ha valaki minden nap nézi az e-mailjeit, kérem, hogy adja meg az e-mail címét is.

Szeretettel várjuk a kéréseiteket és a jelentkezéseiteket.

Kata

Teljesített kérések:

Azt tapasztaljuk, hogy Isten mindig válaszol. Gyakran megadja, amit kérünk, s ha az nem lenne jó nekünk, akkor is megerősít és megvigasztal. Ezért ne csak kéréseinket, hanem ezeket a válaszokat is osszuk meg egymással.

- Minden baj nélkül megszületett az a baba, akiért már hetek óta imádkoztunk.

- Hála Istennek, nem rákos az a barátnőnk, akiért az elmúlt hetekben imádkoztunk!

- Hálás köszönetem az imákért – az egyik tanfolyamvizsgám sikerült.

- Az a beteg barátunk, akiért az elmúlt héten imádkoztunk, meggyógyult.


Imaszándékok 2007. május 14 - 20.:

SOS kérés május 19.:
- Levelezek egy katolikus emberrel és szeretném kérni, hogy ne szakadjon meg a kapcsolat. Este megyek egy keresztény társaságba és szeretném jól érezni magam, nem görcsölni. Köszönöm.


- Imádkozzunk felnőtt gyermekeim kibéküléséért.
- Kérjük Szent Pio atyát: imáinkra figyelve, velünk együtt ő is járjon közbe nagy tisztelőjéért, Eszterért, hogy sokféle betegségének lehetséges szövődményei kerüljék el őt. És merjük kérni gyógyulását. „... mert Istennél semmi sem lehetetlen.” (Lk. 1,57)
- Még egy vizsgám lesz egy hónap múlva, kérlek ezért is imádkozzatok.
- Imádkozzatok értem, hogy imádság közben a figyelmem ne kalandozzon el Istentől másfelé. Köszönöm.
- Kérjük a Jóistent egy tej- és tojásérzékeny baba gyógyulásáért.
- Egy édesapáért és nagyfiáért, hogy megtalálják életük értelmét.
- Türelemért, legyen türelmem a beteg unokámhoz.
- Fiunk sikeres érettségi- és felvételi vizsgájáért.
- Fiunk teljes gyógyulásáért.
- Az ugróvárban meghalt kisfiúért.
- Anita megtéréséért.
- József fiam káros szenvedélyének elhagyásáért. Emberi életviteléért.
- Zoltán fiam test-lelki megújulásáért. Családjuk istenszerető lelkületének eléréséért.
- Unokáim értelmes, tartalmas életéért.
- Egy daganatos beteg testvérünkért és családjáért.
- Továbbra is szeretnék kérni minél több fegyelmet, kitartást és erőt, valamint, hogy át tudjam formálni a gondolkodásmódomat az új munkámhoz.
- Kérem a testvéreket, imádkozzanak értem, hogy a rendőrség gyors hajtásért ne vonja be a vezetői engedélyem. Köszönöm az imát mindenkinek.
-
Szeretnék imát kérni testvéremért, hogy lelkében békesség legyen, testileg lelkileg meggyógyuljon, és megtalálja a helyes utat, mely Istenhez vezet. Amen.
- Egy bajba jutott család: anya, apa és leányért.
-
Egy elhagyott feleség megtéréséért.
- A Városmisszió megrendezésében végzendő munkám sikerességéért.
-
Önmagamért és barátnőimért, hogy élhessünk keresztény családban.
- Egy súlyos beteg szomszédomért, hogy megtapasztalja Isten jóságát, szeretetét nehéz napjaiban. Köszönöm!
- Hogy egy barátnőnk kapjon védelmet és segítséget egy rosszakaratú kollégája bántásaival szemben.
- Hogy ne én legyek az életem középpontja, hanem Isten.
- Hogy ez az imaközösség sikerüljön és Isten minél több kegyelmet adjon ezen keresztül.
- Kérjük, hogy Isten segítse és védje meg Tonit a kellemetlenkedő szomszédaival szemben.
- Gabiért és a családjáért, testi-lelki gyógyulásukért, és hogy kapjanak munkát.
- Hogy összeszedetten és hatékonyan tudjak dolgozni és le tudjam adni a munkáimat határidőre.
- Hogy a macskánkat sikerüljön szobamacskává nevelni, hogy ne járjon ki és ne pusztítsa a kisállatokat.
- Hogy minden újonnan beszerzett növényünk megeredjen.
- Hogy egy barátunk beteg felesége megkapja a megfelelő kezelést, s hogy Isten mindkettőjüket erősítse és vigasztalja meg ebben a nehéz helyzetben.
- Hogy egy barátunk lánya a fogyasztói szemlélet helyett megtalálja az igazi értékeket.
- Egy barátnőnkért, hogy ne adja be a gyerekét kétévesen bölcsődébe, hanem maradjon még egy évet otthon vele, s hogy a munkahelyén az erre meggondolatlanul tett ígéretét minden baj nélkül vissza tudja vonni.
- Élő István testi-lelki gyógyulásáért.
- Az elsőáldozók lelki megújulásáért, s a Jézushoz való hűségükért.
- Hogy Petra jelentkezzen. Ne legyen vele semmi baj és hogy el tudjon szakadni a volt barátjától és új életet tudjon kezdeni.
- Több új szomszéd is jön a környékünkre. Kérjük, hogy jó szomszédokat kapjunk.
- László atya szívműtét utáni felépüléséért.
- Hogy Adám és egy másik testvérünk fel tudjon épülni a rákból.
- Egy testvérünk lelki gyógyulásáért.
- Egy család békéjéért.
- Egy imaközösség megújulásáért és megerősödéséért.
- A keddi bécsi utunkért.
- Hogy a most szült barátnőnk gyorsan felépüljön, a baba szépen fejlődjön és a család jól meg tudjon bírkózni a növekedésből származó nehézségekkel.
- Hogy sikerüljön a kertbe a megfelelő növényeket megtalálnom és megkapnom.

Nincsenek megjegyzések: