2007. május 19., szombat

Amióta tagjai vagyunk az Európai Uniónak, a lehetőséggel élve minden évben rendelünk Nyugat-Európából valamilyen növényt. Ezek a növények egyáltalán nem feltétlenül drágábbak, mintha az itthoni kertészeti árudák valamelyikében venném meg őket, viszont biztosan fajtaazonosak és így olyan növényekhez is hozzá lehet jutni, amelyeket hozzánk legközelebb ezer kilométerre termesztenek.

Először nagyon aggódtam, hogy vissza fognak élni azzal, hogy ha becsapnak, kelet-európaiak lévén úgyse tudunk tenni semmit. De aztán csupa jó tapasztalataim voltak. Volt olyan német kertészet, amelyik először elküldte a növényeket és utána postán a számlát. Napokig repkedtem örömömben, hogy íme, van még olyan hely, ahol egy kereskedő magától értetődőnek tekinti, hogy az emberek becsületesek.

Most tavasszal volt először, hogy egy kertészet becsapott: az előre kifizetett növényeknek csak egy részét küldte el, s azok is meglehetősen rossz állapotúaknak mutatkoztak. Az ilyen távolról hozott növények mindig nehezebben maradnak meg, mint az itthoniak, de most a felének sem adtam semmi esélyt arra, hogy megmaradjon.

Ez márciusban történt. Azóta a növényeinkért is imádkozunk. Nagyon szép volt azóta nézni, hogy a halottnak látszó növények hogyan élednek meg egymás után. Most a hét elején az utolsó növény is magához tért és életerős hajtásokat hozott.


Sürgősségi imaszolgálat

Az elmúlt időben többen is megkerestek meg minket olyanfajta kéréssel például, hogy holnap műtenek valaki, imádkozzunk érte.

Azért, hogy az ilyen hét közben felmerült egészségi, családi vagy munkahelyi problémákért jobban tudjunk imádkozni, létrehoztunk egy sürgősségi imaszolgálatot.

Aki a hét közben szeretne kérni, az megteheti a szokásos módon, ezen a lapon keresztül, vagy írhat nekem sms-t vagy felhívhat a 06-70-379-66-02 telefonszámon. Én ilyenkor a kérést sürgősen továbbítom azoknak a testvéreknek, akik vállalták, hogy ezekben az esetekben imádkoznak az illető kéréséért. Ezenkívül ezeket a kéréseket mindig felteszem a honlapra is, így ezek mindig szerepelnek az imaközösség heti imaszándékai között is.

Aki úgy érzi, hogy szívesen résztvenne a sürgősségi imaszolgálatban és van arra kapacitása, hogy ha értesítést kap, akkor még aznap legalább egy rövid imát elmondjon a kérésért, kérem, hogy külje el nekem a telefonszámát, hogy sms-t tudjak neki küldeni. Ha valaki minden nap nézi az e-mailjeit, kérem, hogy adja meg az e-mail címét is.

Szeretettel várjuk a kéréseiteket és a jelentkezéseiteket.

Kata


Ima az Egyházért

Püspök atya nemrégen kérte az egész egyházmegyét, hogy az egyház megújulásáért, az egyházmegyéért, és ezen belül különösen saját egyházközségünkért, közösségünkért, plébánosunkért imádkozzunk, és csütörtökönként szentségimádást tartsunk.

Az egyházat hatalmas támadások érik, amelyek szétzilálásunkra és meggyengítésünkre törekszenek. Ezért, hogy a püspök atya kérésének minél inkább eleget tehessünk, egyházközségünk több tagjával összefogva rendszeres imát és böjtöt vállalunk az Egyház megerősödéséért, Jézus tanítása szerint, aki azt mondta, hogy a gonosz „csak imára és böjtre” távozik el (Mk 9,29).

Körünk tagjai minden nap elmondanak egy tized rózsafüzért, és ezt valamint a – Mária ismétlődő kérésére – megtartott szerdai böjtöt az Egyházért, s ezen belül különösen a saját egyházközségünkért, közösségünkért és plébánosunkért ajánljuk fel. Emellett akinek munkabeosztása lehetővé teszi, részt vesz templomunkban a hetenkénti csütörtöki szentségimádáson is.

Kérünk mindenkit, hogy amennyire ereje és egészségi állapota engedi, csatlakozzon hozzánk!


Teljesített kérések:

Azt tapasztaljuk, hogy Isten mindig válaszol. Gyakran megadja, amit kérünk, s ha az nem lenne jó nekünk, akkor is megerősít és megvigasztal. Ezért ne csak kéréseinket, hanem ezeket a válaszokat is osszuk meg egymással.

- Petra jelentkezett, nem történt vele baj.
- Gabiék vállalkozása, ami már nem nagyon működött, most nagyon szépen beindult. Gabi jár a csoportba – amelyért imádkoztunk, hogy vegyék fel –, és ezen keresztül nagyon sok segítséget kap az egész család a lelki gyógyuláshoz.
- Nagyon jól sikerült a keddi bécsi út.
- Sikerült a megfelelő növényeket megkapnom, sőt a kertészetben még egy olyan növényt is találtam a kert egy száraz és árnyékos helyére, amelyet nem is ismertem.


Imaszándékok 2007. május 21 - 27.:

- Szeretett férjem és a gyerekeim apja jövő héten tudja meg, hogy a tüdejében lévő daganat rossz- vagy jóindulatú-e, ehhez kérlek benneteket, hogy imádkozzatok értünk!
- Kérek imát azért, hogy végre rendesen beinduljon az új munkahelyem, és hogy legyen kitartásom és erőm végezni ezt a munkát.
- Kérjük Urunkat, hogy gyermekeim a gondok közepette is hűségesek maradjanak Istenhez. Fontos legyen számukra a szentmise és a gyakori szentáldozás. Gyermekeiket is erre neveljék.
- Kérjük Urunkat, hogy férjem rátaláljon az Istenhez vezető útra.
- Kérjük Urunkat, hogy fiam megtalálja párját, akivel boldogságban, szeretetben él, és az Istenhez vezető útról le ne térjenek.
- Imádkozzunk felnőtt gyermekeim kibéküléséért.
- Kérjük Szent Pio atyát: imáinkra figyelve, velünk együtt ő is járjon közbe nagy tisztelőjéért, Eszterért, hogy sokféle betegségének lehetséges szövődményei kerüljék el őt. És merjük kérni gyógyulását. „... mert Istennél semmi sem lehetetlen.” (Lk. 1,57)
- Egy édesapáért és nagyfiáért, hogy megtalálják életük értelmét.
- Türelemért, legyen türelmem a beteg unokámhoz.
- Fiunk sikeres érettségi- és felvételi vizsgájáért.
- Fiunk teljes gyógyulásáért.
- Anita megtéréséért.
- A dédi megkeresztelkedéséért.
- István testi-lelki gyógyulásáért.
- József fiam káros szenvedélyének elhagyásáért. Emberi életviteléért.
- Zoltán fiam test-lelki megújulásáért. Családjuk istenszerető lelkületének eléréséért.
- Unokáim értelmes, tartalmas életéért.
- Kérem a testvéreket, imádkozzanak értem, hogy a rendőrség gyors hajtásért ne vonja be a vezetői engedélyem. Köszönöm az imát mindenkinek.
- Szeretnék imát kérni testvéremért, hogy lelkében békesség legyen, testileg lelkileg meggyógyuljon, és megtalálja a helyes utat, mely Istenhez vezet. Amen.
- Egy bajba jutott család: anya, apa és leányért.
- Egy elhagyott feleség megtéréséért.
- A Városmisszió megrendezésében végzendő munkám sikerességéért.
- Kérnék szépen imát súlyos beteg szomszédomért, hogy türelemmel viselje a szenvedéseit. Barátnőimért és önmagamért, élhessünk keresztény családban! Köszönöm szépen!
- József megtéréséért.
- Hogy egy barátnőnk kapjon védelmet és segítséget egy rosszakaratú kollégája bántásaival szemben.
- Hogy ne én legyek az életem középpontja, hanem Isten.
- Hogy ez az imaközösség sikerüljön és Isten minél több kegyelmet adjon ezen keresztül.
- Kérjük, hogy Isten segítse és védje meg Tonit a kellemetlenkedő szomszédaival szemben.
- Gabiért és a családjáért, testi-lelki gyógyulásukért, és hogy rendeződjön az életük.
- Hogy összeszedetten és hatékonyan tudjak dolgozni és le tudjam adni a munkáimat határidőre.
- Hogy a macskánkat sikerüljön szobamacskává nevelni, hogy ne járjon ki és ne pusztítsa a kisállatokat.
- Hogy egy barátunk beteg felesége megkapja a megfelelő kezelést, s hogy Isten mindkettőjüket erősítse és vigasztalja meg ebben a nehéz helyzetben.
- Hogy egy barátunk lánya a fogyasztói szemlélet helyett megtalálja az igazi értékeket.
- Egy barátnőnkért, hogy ne adja be a gyerekét kétévesen bölcsődébe, hanem maradjon még egy évet otthon vele, s hogy a munkahelyén az erre meggondolatlanul tett ígéretét minden baj nélkül vissza tudja vonni.
- Hogy Petrával ne legyen semmi baj, el tudjon szakadni a volt barátjától és új életet tudjon kezdeni.
- Több új szomszéd is jön a környékünkre. Kérjük, hogy jó szomszédokat kapjunk.
- Börtönbe került barátunkért.
- Hogy öreg autónkat valóban meg tudják csinálni, és ki is tudjuk fizetni.
- Barátunkért, akinek 24-én súlyos koponyaműtétje lesz.
- Hogy a most szült barátnőnk gyorsan felépüljön, a baba szépen fejlődjön és a család jól meg tudjon birkózni a növekedésből származó nehézségekkel.

Nincsenek megjegyzések: