Vegyünk egy példát.
A képen látható, ahogy ma elmegy mellettünk az a hidegfront, amely egy hete Észak-Európából megindult Közép- és Nyugat-Európa felé.
Az idén egyáltalán nem volt tél. A mi kertünkben télen gyakran előfordul, hogy hetekig -25 fok alatti hőmérséklet van. Most alig néhány napig volt -5 foknál hidegebb. A növények már úgy rügyeznek, mintha április eleje lenne.
A múlt hét közepén azonban a meterológusok bejelentették, hogy az a hatalmas kiterjedésű sarkvidéki hidegfront, amely az elmúlt időszakban Skandináviában és Oroszországban -20-30 fokos hidegeket okozott, végig fog vonulni egész Európán.
Abbahagytam a rózsák metszését, innentől már nem én döntöm el, hol akarom alakítani a rózsát, hanem ott kell majd metszni, ahol valamit meghagyott a fagy. Végig sem mertem gondolni. Az biztos, hogy gyümölcs sehol sem lesz az idén...
Mindazonáltal azonnal elkezdtünk imádkozni, hogy Isten mentse meg Európát ettől a csapástól. – S úgy gondolom, nem csak mi.
Minden nap megnéztem az időjárásjelentést. A következő nap az óceán felől megjelent egy hatalmas kiterjedésű enyhe léghullám Nyugat-Európa partjainál. Az előjelzésekben a sarkvidéki hideg ideérkezése csütörtökről péntekre, majd péntekről szombatra tolódott. Minden nap imádkoztunk. A hidegfront elkezdte megváltoztatni az irányát, kelet felé mozdult el. De még nem egyértelműen. A meterológusok napokig azt gondolták, hogy fölöttünk valamilyen mértékben át fog vonulni, s még mindig -10 körüli minimum-hőmérsékletet vártak.
Tovább imádkoztunk. Tegnapra már látni lehetett, hogy a keleti irány stabilizálódik, s minket csak a frontnak a pereme fog súrolni. A tegnapi időjárásjelentések már csak 0 és -4-5 közötti hideget jósoltak.
Ma a sarkvidéki hideg a Kárpátoktól keletre elvonul mellettünk, Nyugat-Európát egyáltalán nem érinti, s nálunk a keleti megyékben is csak kis mértékű lehűlést okoz.
Ez most sikerült.
Sokszor sikerül.
Tamás és én tizenöt éve minden reggel imádkozunk az aznapi kéréseinkért. Mindig egy csomó kérésünk van. Tamás karácsonyra begyulladt foga kibírja, míg újévre kinyit a fogorvos. Az összes aktuális munkáját meg tudja csinálni határidőre – ehhez gyakran kisebb csoda szükséges. Megértsük, hogy pontosan mit is jelent megbocsátani. Kapjak erőt az erőmet messze meghaladó kerti munkához. Úrrá tudjunk lenni az ingerültségünkön. Jól sikerüljön a kolbász. Ne szorongjak az anyagi helyzetünk miatt. Találjak Teresa életéhez jó szakirodalmat.
S mivel számos családtagunk, barátunk, ismerősünk, kutyánk és macskánk van, értük ugyanezt tesszük. A mama műtéte sikerüljön. Si Went felvegyék az iskolába. Burkusnak a hasmenése, amivel az állatorvos nem tud mit kezdeni, elmúljon végre. Zsuzsi baj nélkül hazavezessen Firenzébe. Kati jó állást, Mari férje munkát kapjon. Emi kiszabaduljon a new age befolyása alól. Ana ne adja fel a nagy terveit.
Nem csak az élet mindennapi helyzeteiben számíthatunk Istenre, hanem a nagy bajok idején is. Az elmúlt évek során legalább tíz olyan eset történt, amikor az imáink eredményeképpen olyan emberek kapták vissza az életüket, akik már haldokoltak, s olyanok gyógyultak meg, akiknek semmi esélyük sem volt a gyógyulásra. Isten a reménytelen helyzetek specialistája. Engem különösen csodálattal tölt el, hogy milyen káprázatos leleményességgel oldja meg a megoldhatatlan problémákat.
Ha az ember Istenre bízza a gondjait, abban nem csak az a jó, hogy megoldódnak, hogy nincs olyan kicsi kérés, ami érdektelen lenne Számára, s nincs olyan nagy baj, amellyel szemben Ő tehetetlen lenne. Gyönyörű azt is látni, hogy Isten milyen fantasztikus kreativitással, humorral, nagyvonalúsággal és megbízhatósággal gondoskodik mindenben rólunk – minden körülmények között, mindig.
A képen látható, ahogy ma elmegy mellettünk az a hidegfront, amely egy hete Észak-Európából megindult Közép- és Nyugat-Európa felé.Az idén egyáltalán nem volt tél. A mi kertünkben télen gyakran előfordul, hogy hetekig -25 fok alatti hőmérséklet van. Most alig néhány napig volt -5 foknál hidegebb. A növények már úgy rügyeznek, mintha április eleje lenne.
A múlt hét közepén azonban a meterológusok bejelentették, hogy az a hatalmas kiterjedésű sarkvidéki hidegfront, amely az elmúlt időszakban Skandináviában és Oroszországban -20-30 fokos hidegeket okozott, végig fog vonulni egész Európán.
Abbahagytam a rózsák metszését, innentől már nem én döntöm el, hol akarom alakítani a rózsát, hanem ott kell majd metszni, ahol valamit meghagyott a fagy. Végig sem mertem gondolni. Az biztos, hogy gyümölcs sehol sem lesz az idén...
Mindazonáltal azonnal elkezdtünk imádkozni, hogy Isten mentse meg Európát ettől a csapástól. – S úgy gondolom, nem csak mi.
Minden nap megnéztem az időjárásjelentést. A következő nap az óceán felől megjelent egy hatalmas kiterjedésű enyhe léghullám Nyugat-Európa partjainál. Az előjelzésekben a sarkvidéki hideg ideérkezése csütörtökről péntekre, majd péntekről szombatra tolódott. Minden nap imádkoztunk. A hidegfront elkezdte megváltoztatni az irányát, kelet felé mozdult el. De még nem egyértelműen. A meterológusok napokig azt gondolták, hogy fölöttünk valamilyen mértékben át fog vonulni, s még mindig -10 körüli minimum-hőmérsékletet vártak.
Tovább imádkoztunk. Tegnapra már látni lehetett, hogy a keleti irány stabilizálódik, s minket csak a frontnak a pereme fog súrolni. A tegnapi időjárásjelentések már csak 0 és -4-5 közötti hideget jósoltak.
Ma a sarkvidéki hideg a Kárpátoktól keletre elvonul mellettünk, Nyugat-Európát egyáltalán nem érinti, s nálunk a keleti megyékben is csak kis mértékű lehűlést okoz.
Ez most sikerült.
Sokszor sikerül.
Tamás és én tizenöt éve minden reggel imádkozunk az aznapi kéréseinkért. Mindig egy csomó kérésünk van. Tamás karácsonyra begyulladt foga kibírja, míg újévre kinyit a fogorvos. Az összes aktuális munkáját meg tudja csinálni határidőre – ehhez gyakran kisebb csoda szükséges. Megértsük, hogy pontosan mit is jelent megbocsátani. Kapjak erőt az erőmet messze meghaladó kerti munkához. Úrrá tudjunk lenni az ingerültségünkön. Jól sikerüljön a kolbász. Ne szorongjak az anyagi helyzetünk miatt. Találjak Teresa életéhez jó szakirodalmat.
S mivel számos családtagunk, barátunk, ismerősünk, kutyánk és macskánk van, értük ugyanezt tesszük. A mama műtéte sikerüljön. Si Went felvegyék az iskolába. Burkusnak a hasmenése, amivel az állatorvos nem tud mit kezdeni, elmúljon végre. Zsuzsi baj nélkül hazavezessen Firenzébe. Kati jó állást, Mari férje munkát kapjon. Emi kiszabaduljon a new age befolyása alól. Ana ne adja fel a nagy terveit.
Nem csak az élet mindennapi helyzeteiben számíthatunk Istenre, hanem a nagy bajok idején is. Az elmúlt évek során legalább tíz olyan eset történt, amikor az imáink eredményeképpen olyan emberek kapták vissza az életüket, akik már haldokoltak, s olyanok gyógyultak meg, akiknek semmi esélyük sem volt a gyógyulásra. Isten a reménytelen helyzetek specialistája. Engem különösen csodálattal tölt el, hogy milyen káprázatos leleményességgel oldja meg a megoldhatatlan problémákat.
Ha az ember Istenre bízza a gondjait, abban nem csak az a jó, hogy megoldódnak, hogy nincs olyan kicsi kérés, ami érdektelen lenne Számára, s nincs olyan nagy baj, amellyel szemben Ő tehetetlen lenne. Gyönyörű azt is látni, hogy Isten milyen fantasztikus kreativitással, humorral, nagyvonalúsággal és megbízhatósággal gondoskodik mindenben rólunk – minden körülmények között, mindig.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése