A teljes búcsú
elnyeréséhez el kell végezni a búcsúval ellátott cselekményt, és
teljesíteni kell három föltételt: szentgyónás, szentáldozás és imádság a
Szentatya szándékára. Ezenfelül szükséges, hogy ki legyen zárva minden
bűnös ragaszkodás, beleértve a bocsánatos bűnöket is. "
(Indulgentiarum Doctrina)
November
2-án a "búcsúval ellátot cselekmény" egy templom vagy kápolna
meglátogatása és ott egy Miatyánk és egy Hiszekegy elimádkozása,
november 1. és 8. között pedig egy temető meglátogatása. (De másodikán
csak egy búcsú nyerhető.) Tehát ha ezt megtesszük és teljesítjük még a
fenti három feltételt (egy gyónás húsz napig érvényes ebből a
szempontból), teljes búcsút nyerhetünk.
2-án
kizárólag a halottak javára 1. és 8. között talán a saját javunkra is,
de a halottak javára biztosan, amelyet felajánlhatunk konkrét
meghaltak számára is, de rábízhatjuk Istenre is, hogy a tisztítótűzben
szenvedő lelkek közül kinek a javára használja az általunk szerzett
búcsút.
Ha az ember most
minden búcsúnyerési lehetőséggel él, akkor összesen 8 búcsút szerezhet
és ajánlhat fel a tisztítótűzben szenvedő lelkek javára.
Mivel
ilyen csekélységgel hatalmas segítséget tudunk adni a szenvedő Egyház
tagjai számára, kérek minden katolikus olvasót, hogy éljen
ezzel a lehetőséggel, szerezzen minél több búcsút és ajánlja fel a
környezetében meghaltak vagy általában a tisztítótűzben szenvedők
javára.
Ha valaki többet szeretne tudni a búcsúról:
VI. Pál pápa Indulgentiarum Doctrina kezdetû apostoli konstitúciója, a búcsú ma érvényes szabályzata.
Ezenkívül nagyon jó összefoglalást lehet találni a Wikipédiában is a búcsúról.
Valamint: Puskás Attila a Pázmány Péter Katolikus Egyetem dogmatikaprofesszora XVI. Benedek pápa Spe salvi enciklikája kapcsán összefoglalja az Egyház erre vonatkozó tanítását.
2015. november 1., vasárnap
Feliratkozás:
Megjegyzések küldése (Atom)
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése