2010. január 17., vasárnap

A héten küldte valaki ezt a tanúságtételt.(Elnézést, hogy csak ma rakom fel, de pénteken megfáztam és tegnap 39 fokos lázam volt.) Nagyon pontosan leírja benne azt a fajta megerősítést, amit Isten mindig megad, ha Hozzá fordulunk - és ha elfogadjuk Tőle.

"Régebben sokszor imádkoztam a közösséggel együtt, de az utóbbi pár hétben, ahogy depresszióm súlyosbodott, egyre inkább bezárkóztam.
Mikor ma mégis feljöttem honlapra, megdöbbenve láttam, milyen sok depresszió elleni kérés érkezett az elmúlt hetekben, és egy öngyilkossági kísérlet is megtörtént.

Napok óta kérem Istent, hogy szabadítson meg a betegségemtől. Nagyjából három napja teljesen véletlenül Tóbiás 3:7-nél nyitottam ki a több mint 1300 oldalas Bibliámat. Korábban sosem olvastam Tóbiás könyvét, és egészen megdöbbenve olvastam el Sára depresszióját és öngyilkossági kísérltetét.

Kezdetben nem tudtam vele mit kezdeni, hiába olvastam, Sára imájának "haszna" csak ma derült ki a számomra.

Először is le szeretném írni, hogy amikor minden este többször is elolvastam, milyen gondolatok jutottak eszembe.

Sára (nem az ősanya, egy másik Sára) közvetlenül egymás után hét férjét vesztette el,még a nászéjszaka előtt (3:14). Arra gondoltam, hogy az első férjét leszámítva (ahol még lehetett hosszú jegyesség, halála után viszont a sógorházasság intézménye lépett életbe, tehát minél hamarabb az elhunyt legközelebbi szabad rokonának feleségül kellett vennie az özvegyet), valószínűleg nem volt túl mély vagy belsőséges kapcsolata a férjeivel. Sárát nem is a szeretett személyek elvesztésének ténye késztette öngyilkosságra, hanem egy cselédlány vádaskodása. Szerinte Sára a hibás mindenért, ő öli meg a férjeket és "ha meghaltak is [Sára férjei], ez még nem ok arra, hogy minket büntess. Halj meg te is utánuk, ne lássunk tőled soha életben se fiút, se leányt (3:9)".

Tehát Sára a hibás,közvetlen környezete kiveti, nem képes ellátni a szerepét a társadalomban (jó házasság lsd. Példabeszédek: A derék asszony, illetve gyerekek szülése). Sára egész egyszerűen "elromlott" (az őt megszálló démon neve Rózsa Huba kommentárja szerint Elrontót jelent), nem jó semmire. Vádlója szerint mostmár arra sem, hogyha végre mégis sikerülne neki a dolog ("ne lássunk tőled soha az életben se fiút, se lányt"). Senki sem hisz benne, sem "gyógyulásában" (a Tóbiással töltött nászéjszaka közben az apja megássa Tóbiás sírját is). Sárát ez a vádaskodás, kivetés illetve a gondolat kergeti depresszióba, ezért megy felakasztani magát.

A történet végét hamar rövidre zártam magamban (3:10-3:16): Sára apja iránti szeretetből mégsem akasztja fel magát, imádkozik, egy angyal pedig megmenti, majd jön Tóbiás a tökéletes férj, akivel elköltözik (megszabadul ezzel a sok pletykától), Tóbiás családja szeretettel befogadja. Őszintén szólva, hiába olvastam el tucatszor ezt a befejezést, nem voltam megelégedve. Igen, kicsit megkönnyebbültem, hogy a Biblia is ismeri ezt az állapotot, azonban rögtön gyártottam a kifogásokat: én nem szeretem annyira az apámat, anyósom konkrétan utál engem, Sára mégis csak kiválasztott volt, hiszen Rafael jött érte, nekem ilyesmit remélni hülyeség stb...

A befejezés igazi értelmét a tegnapi mélypontom adta meg.

Egy nyilvános megszégyenítéssel felérő vizsga után (ami az összes résztvevőnek az volt, dehát én eleve depressziós voltam, így nekem okozta a legnagyobbb bajt), ott álltam az emeleten, és azon gondolkoztam, hogy leugrom, mert nincs értelme az életemnek. Persze nem mertem, mert féltem, arra gondoltam hogy lehet, hogy túlélném és nyomorék lennék, stb... Imádkozni kezdtem, azonban alig kezdtem el, rájöttem, hogy ez nincs rendben: NEM ŐSZINTE az a kérésem, hogy Isten mentsen meg. Igazából ÉN nem tudom mit akarok. Lehet, hogy meghalni. Sőt, jelenleg _inkább_ meghalni. AkaroK meghalni azért, hogy megleckéztessem a tanárt, hogy nekem könnyebb legyen, holnap ne kelljen újra nehézségekkel szembe néznem, stb... És egy csomó más dolog miatt. Isten megadta nekünk az akarat szabadságát bármilyen bűn elkövetésére, nem csoda, ha nem hallgat meg, hiszen valójában ÉN NEM AKAROK ÉLNI.

Ekkor eszembe jutott Sára imája. Sára is így érezhette, ezért imádkozott így, ŐSZINTÉN: "Uram, ...szólíts el erről a földről...!...DE HA MÉGSEM AKAROD elvenni a az életemet, tekints rám, és szánj meg". Isten kezébe helyezte magát. Elmondtam ezt én is, és mivel úgy emlékeztem, hogy Sára kérte, hogy Isten egy angyalt küldjön érte, ezért azt is hozzátettem. Természetesen csak arra gondoltam, hogy egy segítő ember, egy barátnő stb... fog megjelenni, aki majd segít, hogy itthagyjam a gangot. De senki nem jött. Azonban alighogy elmondtam, hogy azt szeretném, amit Isten akar velem, csodálatos módon valami történ bennem: határozottan erősebbnek éreztem magam. Ki tudtam húzni magam, mintha "megerősítették volna a gerincemet" (nem tudom máshogy körülírni).

Hamarosan rájöttem, hogy fázom, és mélabúsan hazaindultam a hideg és kihalt lakásomba. Ekkor találkoztam egy rég nem látott ismerőssel(!), aki érdeklődve meghallgatta a vizsgámat (megértett, és megkönnyebbültem, hogy valakinek elmondhattam), majd meghívott egy kávéra. Mire hazaértem tökéletesen megnyugodtam, és régen éreztem már magam ilyen kiegyensúlyozottnak mint most.

Remélem, hogy talán valakinek segítek ezzel.
"

Sürgősségi imaszolgálat

Ez a szolgálat nem csak az imaközösség tagjainak, hanem bárkinek rendelkezésére áll, aki sürgős bajban imát szeretne kérni.

Aki valamilyen hirtelen felmerült bajban imát szeretne kérni, az írjon nekem sms-t a 06-70-379-66-02 telefonszámra. Én ilyenkor a kérést sürgősen továbbítom annak a kb. húsz embernek, akik vállalták, hogy ezekben az esetekben elmondanak egy imát az illető kéréséért.

Aki úgy érzi, hogy van arra kapacitása, hogy ha ilyen sürgős esetben értesítést kap, akkor legalább egy rövid imát elmondjon a kérésért, kérem, küldje el nekem a telefonszámát, hogy sms-t tudjak neki küldeni.

Szeretettel várjuk a kéréseiteket és a jelentkezéseiteket.

Kata

Visszajelzett kérés:

Azt tapasztaljuk, hogy Isten mindig válaszol. Gyakran megadja, amit kérünk, s ha az nem lenne jó nekünk, akkor is megerősít és megvigasztal. Ezért ne csak kéréseinket, hanem ezeket a válaszokat is osszuk meg egymással.

- Hálát adok Istennek Balázs mai sikeres PhD védéséért. Köszönöm a szeretetet és gondviselést.
Köszönöm mindenkinek, hogy hónapokon hordozta ezt a kérést a szívében és imádkozott érte.

- Niki vérnyomása 120, kezd visszatérni a halálközeli állapotból. Dicsőség Istennek! Kérem imádkozzunk érte tovább.

- Nagyon kell imádkozni Nikiért. Most kaptam az újabb hírt, hogy a vérnyomása és az oxigénfelvétele valóban javult, de a belső szervei erősen károsodhattak.

- A közös vállalkozás nehézségei - Istennek legyen hála - megerősítették Bandiék kapcsolatát. Nemrégiben megházasodtak. Köszönöm az imáitokat értük. Kérem, hogy imádkozzatok még értük, hogy eljussanak oda, hogy szentségi házasságot is kössenek.

- Úgy tűnik, hogy Eminek sikerült egy tartós és szerető kapcsolatra szert tennie. Nagyon köszönöm Isten segítségét. Mindenkinek köszönöm az imát.

Imaszándékok 2010. január 18 - 24.:

Sos kérés
január 18.
:
- Mariannért kérek szépen imát, mert rosszul van, kórházba kell vinni. Nagyon köszönöm.
január 19.:
- Niki újra kómában van, könyörögjünk az Úrhoz!

- Kérek szépen imát, hogy a vejem ne veszítse el az állását! Köszönöm!
- Múljon el depressziós hangulatom, Isten gyógyítsa meg a bélrendszerem, hasnyálmirigyem és erősítse meg az idegrendszerem. Adjon türelmet a gyermekeimhez, szeretetet, alázatos szívet.
- Hogy mielőbb összetalálkozzak a férfival, akit nagyon szeretetek és családom lehessen.
- Hogy a városba való visszaköltözésünk sikerrel járjon- a család életét segítse és jobbítsa. Ehhez sikerüljön felújítani a lakást amit vettünk és el tudjunk adni egy másik lakást, ami mindehhez még szükséges lenne.
- Dodóért, aki most ősszel kezdte a középiskolás életét, hogy megtalálja helyét az iskolában, és hogy segítséget kapjon az iskolában is, hogy megbékélhessen magával és megtalálja a saját értékeit, és jól érezze magát a bőrében. És Dodó testvéreiért is, hogy erőt és kitartást kapjanak erre a tanévre az egyetemen, az érettségi előtt állva, és kamasz fiúként a középiskolában.
- Tányáékért hogy végig tudják gondolni és el tudják tervezni az életüket, hogy a három gyerekük is egészségesebb és nyugodtabb legyen.
- Két szenvedélybeteg családtag teljes gyógyulásáért.
- Endréért, aki kiment Angliába dolgozni, hogy továbbra is minden rendben legyen és beváljanak a számításai.
- Ilonkáért, hogy a lelki problémáiban segítse meg őt Isten.
Hogy a leányom Anna depressziója és étkezési zavara meggyógyuljon.Hogy a szemem látási zavara rendeződjön, és a volt férjemmel újra egy családban élhessünk.
- Timi gyógyuljon meg a depresszióból.
- Férjem megtéréséért és a házasságunkért.
- Gábor és Éva házasságáért.
- Erzsébetért és Katalinért.
- Apámért és anyósomért.
-Szeretnék imát kérni, hogy gyógyuljak fel a depresszióból, erősödjek meg hitben és lélekben és megtaláljam az igazi hivatásomat, lássam meg, milyen életfeladatot ad Isten.
- Kérem a jó Istent segítsen, hogy feleségem visszalépjen válási szándékától! Köszönöm!
-Kérek szépen imát kolléganőmért T.-ért, aki ártó befolyás alatt tartja a munkatársakat. Kérem az Úr szabadítását az életemre a családtagjaimra, otthonomra és minden munkánkra. Oltalmazza meg a fejeket és szíveket hogy ilyen erő tért ne nyerhessen itt.
- Kérem imáitokat Panniért valamint Enikőért és családtagjaiért akik ráakaszkodtak az életünkre, családunkra, otthonunkra. Az Úr szabadító kegyelmét kérjük a teljes életünkre és minden dolgunkra, az Úr angyalai oltalmazzanak meg minket minden mesterkedésüktől is.
- Editért hogy Isten kegyelméből belássa a karrierjét nem mások kárára és gerinctelenül lehet csak építeni. Az én dolgaimat oltalmazza meg az Úr ettől a befolyástól. Kérjük az Urat hogy küldjön világosságot erre a munkahelyre.
- Fiamért, hogy megbékéljen és elégedett lehessen a saját körülményeivel, Isten vezérelje Őt hogy helyes úton járjon és helyes döntéseket hozzon minden rövid- és hosszú távú dolgában. Hogy megkaphassa a hit ajándékát.
- Kislányomért hogy oltalmat nyerjen a fülbetegségekkel szemben és a sok antibiotikum mellékhatása maradéktalanul elmúljon.
- Autoimmun beteg testvérem ismét kórházban van, kérek szépen imát érte, valamint az inkontinens fiatal lányért.
- A tumoros vak anyukáért.
- A pajzsmirigybetegségben szenvedő kislányaimért, hogy tudjanak második kisbabát vállalni. Köszönöm.
- Hogy sikerüljenek jól a hátralévő vizsgáim és fogalmazásaim.
- Egy többször elvetélt lányért kérek szépen imát, hogy ezt a babáját egészségben ki tudja hordani és világra hozni.
- Hogy kisbabám egészséges maradjon, testileg és lelkileg is mindent meg tudjunk neki adni, amire szüksége van.
- Hogy kisbabám hasfájása csillapodjon és elégedett, boldog baba legyen.
- Hogy kitartsak a nehéz órákban és minél többet tudjak pihenni, amikor lehetőségem van rá.
- Hogy jól döntsek a tanulmányaim folytatását illetően. Jól tudjam az időmet beosztani és ne stresszeljek annyit.
- Hogy férjem egészséges és boldog legyen és a munkájában is sikereket érjen el.
- Hogy az anyagi nehézségekből mielőbb kilábaljunk.
- Hogy édesanyám egészséges maradjon és találja meg a lelki nyugalmat.
- Kérem Isten áldását az egész családunkra, ne történjen semmi nagy baj a családban.
- Egy barátom rákbeteg édesanyjáért kérek szépen imát.
- Kérem imáitokat, hogy az allergén növények / anyagok ne legyenek rám hatással és izületi fájdalmaim elmúljanak.
- Kérem imáitokat, hogy párom szorgalmas és becsületes munkája meghozza az eredményt és lehetővé tegye számunkra, hogy saját házat vásároljunk. Nagyon köszönöm.
- Kérem imáitokat, hogy pajzsmirigy problémám gyorsan, tünetmentesen meggyógyuljon és tökéletesen egészséges legyek.
- Kérem imáitokat, hogy új munkahelyemen helyt tudjak állni, a főnököm és minden érintett megelégedésére.
- Kérem imáitokat, hogy megtaláljuk a számunkra legmegfelelőbb ingatlant a legmegfelelőbb áron és az adásvételt minden érintett elősegítse, hogy az problémamentesen, gyorsan lezajlódjon. Nagyon köszönöm.
- Egy idős néniért kérek imát, hogy izületi és hasi fájdalmai csökkenjenek. Nagyon köszönöm.
- Kérem imáitokat Árminért, egy lélegeztetőgépre kapcsolt kisfiú gyógyulásáért. Köszönöm
- Kérem imáitokat, hogy Répáshután felépüljön a katolikus templom. Köszönöm.
- Kérem imáitokat, hogy kolléganőm rátaláljon a párjára, összeházasodjanak és családot alapítsanak. Köszönöm.
- Kérem imáitokat, hogy Édesanyám nyitottabb legyen, többet mozogjon és érdeklődőbb legyen. Köszönöm.
- Egy egyedül élő idős néniért kérek szépen imát, akinek meghalt a férje és a fia. Rokonai ne éljenek vissza a helyzetével; tudjon jól dönteni.
- Hogy Andris és Ricsi megtérjenek, és értelmes életet tudjanak élni.
- Négy gyermekes sógoromékért, hogy megtérjenek, s gyermekeiket ne csak a műveltség kedvéért írassák be hittanra. Imádkozzunk, hogy ébredjen fel bennük az élő hit, szakítani tudjanak a homeopátiával és ne kerüljenek a New Age befolyása alá!
- A baráti körünkben többi fiatal házaspár is van, akik gyermeket szeretnének, egyelőre sikertelenül. Imádkozzunk értük, hogy legyenek gyermekeik. Köszönöm!
- Egy testvérpárért és feleségeikért kérek imát, hogy kibéküljenek és szeretettel legyenek egymás iránt.
- Hogy Eszter és Robi szakítani tudjanak elanyagiasodott életükkel, s észrevegyék az élet igazi értékeit.
- Zsoltért, hogy élete rendeződjön, és megtalálja a helyes utat.
- Zsuzsiért, hogy tovább tudja építeni az új életét, és boldog legyen.
- Tanítványaimért, hogy ne csak tudásukat gyarapítsam, hanem lelki javukat is szolgáljam.
- Márkért, hogy megtalálja a társát.
- Hogy a kertünkben lévő dísz- és haszonnövények egészségesen fejlődjenek.
- Beáért, hogy figyelme ne csak a földi dolgokra irányuljon, nyitottabb legyen a hitre, és rendeződjön a párkapcsolata, múljanak el a félelmei. Minden a lelki javát szolgálja.
- Hogy családomban mindenki egészséges maradjon.
- Egy amerikai házaspárért szeretnék imát kérni, hogy minden problémájuk ellenére megtalálják az Istenhez, és ezzel az igazi boldogsághoz vezető utat.
- Hogy mindennapi feladataimat jól el tudjam végezni, mindenben Istent szolgáljam.
- Tamásért, hogy mostoha anyja ne tegye tönkre az életét. Találjon társat és boldog családban éljen.
- Férjem bátyjáért és családjáért, hogy ne gyűlölködjenek, hanem megtérjenek, és észrevegyék végre az életükben Isten végtelen szeretetét.
- Hogy világosan lássam, hogy Isten mire hív: szükséges-e munkát változtatnom.
- Egyik rokonomért, hogy olyan állást kapjon, amilyet szeretne. Találja meg a társát is.
- Dóráért, hogy megtalálja a társát.
- Hogy ki tudjunk menni külföldre dolgozni, ha ez mindenféle szempontból családunk javát szolgálná.
- Hogy gyerekeinket meg tudjuk óvni a rájuk leselkedő veszélyektől; testi és lelki biztonságban fel tudjuk őket nevelni.
- Hogy legyen elég tanítványom.
- Családunk lelki békéjéért, aggodalmaktól mentes nyugalmáért.
- Egyedül élő apósomért, hogy jól döntsön az életét érintő fontosabb kérdésekben.
- Nagyobb türelemért; optimizmusért.
- Keresztmamám boldog időskoráért.
- Hogy mindig jó szívvel teljesíteni tudjam azt a szolgálatot, amit vállaltam.
- Hogy örökmozgó pici gyerekeim testi épségére jobban tudjak figyelni, ne fáradjak el, és mindig „résen legyek”.
- Egy idős házaspár lelki nyugalmáért.
- Zsoltért, Péterért és Dénesért, hogy ne zárkózzanak el a gyermekáldás elől.
- Szomszédaim testi-lelki gyógyulásáért kérek szépen imát.
- Szilvi ezotériától való szabadulásáért.
- Egy idős, beteg, egyedül élő néniért.
- Hogy anyukám lábára és kezére ne térjen vissza a bőrbetegség. Ha időközönként mégis visszatér, hamar gyógyuljon meg.
- Egy erdélyi testvérpár boldogulásáért, nyugodt és boldog életéért.
- Testvéremért, hogy a veséi jól működjenek, az arca gyógyuljon meg, és elkerüljék őt a súlyos betegségek.
- Hogy kislányomnak legyenek hozzá illő barátai.
- Timiért, hogy megtalálja a társát.
- Hogy elkerüljék családomat a súlyos téli betegségek és járványok. Ha mégis megbetegszünk, akkor gyógyuljunk meg szövődmények nélkül.
- Egy fiatal édesapáért, aki egy hónapos kóma után emlékezetkiesésben szenved. Gyógyulásáért és családjáért kérek szépen imát.
- Hogy el tudjam engedni azokat a dolgokat, amelyeken nem lehet változtatni.
- Férjemért és magamért kérek szépen imát, hogy a családunkat érintő legfontosabb kérdésekben tudjunk jól dönteni.
- Három elhunyt ismerősöm lelki üdvéért és családjaikért kérek szépen imát.
- Hogy sikerüljön egy minőségi munkát végző, tisztességes ácsot találnunk.
- Saciékért és Helgáékért, hogy legyenek gyermekeik.
- Hogy a férjem teljesen megszabaduljon az alkoholtól való függésétől.
- Hogy ez az imaközösség sikerüljön és Isten minél több kegyelmet adjon rajta keresztül.
- Több új szomszéd is jön a környékünkre. Kérjük, hogy jó szomszédokat kapjunk.
- József megtéréséért.
- Gábor megtéréséért.
- Miklós megtéréséért.
- Egy súlyos beteg barátunkért, hogy a hátralévő idejében át tudja adni életét Istennek és mindenkivel megbékélve, szeretetben tudjon meghalni.
- Egy barátnőnkért, hogy szembe tudjon az élében lévő rosszakkal nézni és Isten adjon erőt és bátorságot neki ahhoz, hogy tudjon a férjének segíteni.
- Két barátnőnkért, hogy ne szakadjanak el Istentől, hanem visszatérjenek Hozzá és Rá bízzák az életüket.
- Hogy sokkal figyelmesebb legyek a misén.
- Hogy egy barátnőnk és a családja megszabaduljon minden olyan negatív szellemi hatástól, amit az okozhatott, hogy otthon szült, olyan emberek közreműködésével, akik new age elkötelezettségűek.
- Hogy Mama a hátralévő idejében megtalálja Istent.
- Hogy a mamám enyhülést kapjon a betegségeiben és hogy megszabaduljon a gonosz minden befolyása alól és megtérjen. S addig is amíg meg nem tér, korlátozza őt Isten a rosszban.
- Hogy időben időben le tudjunk feküdni és időben fel tudjunk kelni.
- Hogy sikerüljön eljutni a az összeszedettségre és megőrizni azt.
- Hogy Gyurinak sikerüljön megszereznie a diplomáját.
- Hogy Péternek rendeződjenek a magánéleti és munkahelyi problémái.
- Hogy anyagilag egyenesbe kerüljünk.
- Hogy apám megtérjen mielőtt meghal.
- Hogy a Kálvária erdő sorsa jól rendeződjön.
- Hogy le tudjak fogyni.
- Hogy Bandiék el tudják érni, hogy nyereséges legyen a vállalkozásuk és Isten mentse meg őket minden bajtól, ami a vállalkozáson keresztül érhetné őket.
- Hogy Isten erősítsen meg minket a hitben és minden nehézség ellenére tudjunk Benne bízni és rá merjük teljesen bízni magunkat.
- Hogy utol tudjuk érni magunkat a munkáinkban.
- Hogy Mária és Beáta megtérjenek és addig is amíg ez meg nem történik, Isten korlátozza őket a rosszban.
- Tibornak - aki rákos - kérünk a betegségében minden segítséget és ha Isten magához akarja venni, azt hogy jól fel tudjon készülni a halálra és jól haljon meg.
- Hogy Emi élete rendeződjön.
- Hogy a növényeink legyőzzék a verticillium fertőzést.
- Hogy a macskák ne tudjanak kárt tenni a kertünkben lévő mókusokban.
- Hogy a kiadó minél gyorsabban kifizesse Tamásnak a még hátralévő tartozását.
- Nóráért és Andrásért, hogy igazán megtalálják Istent és az Ő szeretetével meg tudják újítani a kapcsolatukat.
- Hogy Misi meggyónjon és visszatérjen az Egyházba.
- Hogy az autónknak, ne legyen semmi baja, amíg meg nem tudjuk javíttatni a hibáját.
- Hogy Balázs megtérjen mielőtt meghal.
- Hogy Musza macskánknak, akit kiengedtünk, ne legyen semmi baja és ő se csináljon semmi bajt.
- Hogy Kati meg tudjon bocsátani az anyjának és meg tudja csinálni a saját önálló életét.
- Hogy Juli ne jöjjön haza felelőtlenül, hanem megcsinálja kint a diplomáját és ott keressen magának állást is. Hogy találjon egy hozzá való fiút, aki szereti és nem visszahúzza, hanem emeli. Köszönöm.
- Hogy az átültetett növények- különösen a két Sorbus - meggyökeresedjenek és szép, erős növényekké fejlődjenek.
- Hogy Kingáék ki tudjanak menni Angliába és addig is jól viseljék annak a nehézségeit, hogy külön van a család.
- Hogy Lacit mindenkor segítse és védelmezze meg Isten abban a nehéz feladatban, amit vállalt.
- Hogy Isten segítse meg Ágit, akit a második babájukat várva elhagyott a férje.
- Hogy a kiadó minden baj nélkül, gyorsan meg tudja csinálni a program váltást és a tervezett CD-ket ki tudja gyorsan adni.
- Julia unokahúgáért, hogy neurológiai problémája ne legyen súlyos, és sikerüljön meggyógyítani.
- Kérünk Pálnak - aki súlyos beteg - és a családtagjainak minden áldást és segítséget.
- Hogy a szorongásaim ne ziláljanak szét, hanem a szorongások ellenére tudjak dolgozni.
- Mariért, hogy béke legyen benne és békét tudjon teremteni a családban.
- Editért, hogy meg tudjon bocsátani az anyósának és együtt tudjanak maradni.
- Hogy Ana ki tudjon kerülni a depresszióból és örömben, szeretetben éljen.
- Hogy az elromlott winchesterről meg tudjuk kapni az anyagokat.
- Hogy sikerüljön megoldani a számítógépes anyagok biztonságos tárolását.
- Hogy gyorsan és jól meg tudjak tanulni latinul.
- Hogy jól megerősödjön a spanyol nyelvtudásom.
- Hogy a tanulmányaimban utol tudjam érni magam.
- Hogy tudjunk böjtölni.
- Hogy Feriék házassága stabilizálódjon és megújuljon, és Isten szabadítsa meg őket a gonosz minden esetleges behatásától és minden támadásától.
- Hogy barátaink életét Isten szabadítsa meg minden démoni hatástól.
- Hogy barátaink házassági krízise gyorsan és jól oldódjon meg.
- Hogy Klára megszabaduljon a gonosz minden behatásától, megtérjen és találjon magának megfelelő társat.
- Hogy T és K kapcsolata megerősödjön és szeressék egymást.
- Pál lelkiüdvéért.
- Hogy meggyógyuljak. Ha lehet, gyorsan. Hogy ne szorongjak a betegségtől.
- Hogy Tamás meggyógyuljon, ha lehet, gyorsan.
- Hogy addig is amíg meg nem gyógyulunk el tudjuk látni magunkat és az állatainkat és tudjunk fűteni.
- Hogy Antal elmenjen gyónni és járjon misére és áldozzon.

Nincsenek megjegyzések: