Csütörtök délután bementem a városba. Ilyenkor mindig több ügyet is intézek egyszerre. Most is egy sor teendő várt rám.
A buszon szokásom szerint imádkoztam. Egyszercsak azt vettem észre, hogy az előttünk lévő keresztutcából egy volvós - anélkül, hogy körbenézne - kikanyarodik elénk. Olyan közel volt hozzánk, hogy a buszvezető nem tudott tenni semmit. Megpróbálta kikerülni, de az már nem sikerült.
Többször baleseteztem már. Ilyenkor különös módon felfüggesztődik az idő. Az ember a másodpercnek egy töredéke alatt látja, hogy meg fog történni a baleset és ezzel együtt egy csomó érzés és gondolat fut át rajta, kérdést tesz fel és esetleg válasz is kap. (Amikor egyszer Ausztriában egy autópálya-hídon előzés közben százhúsz kilométeres sebességgel ráfutottunk a tükörjégre, az volt az első kérdésem, hogy most meghalunk-e. Azonnal jött rá a megnyugtató válasz, hogy nem. A hajunk szála sem görbült meg. A kocsiban alvó kisgyerek fel sem ébredt.)
Most először tagolatlanul – minden különösebb gondolat és érzés nélkül – belsőleg segítségkérően fordultam Istenhez. Utána jöttek a gondolatok: vajon összetöröm-e magam az ütközéskor; vajon a többieknek lesz-e bajuk, milyen jó lenne, ha nem lenne; milyen kár, hogy most, amikor így sietek, a baleset utáni intézkedésekkel kell majd tölteni az időmet, esetleg semmit sem tudok elintézni, mert kórházba kerülök. Mindeközben – a különös módon felfüggesztett időben – láttam a sofőr tehetetlenségét.
A következő pillanatban a busz megállt. Mindenki – a baleset rémületében – körbenézett, hogy felmérje a károkat. S akkor mindenki látta, hogy nem csak neki, de senki másnak sem történt baja. Az emberek nagyot sóhajtottak. A Volvó sértetlenül elkanyarodott előlünk.
Sürgősségi imaszolgálat
Az elmúlt időben többen is megkerestek minket olyanfajta kéréssel például, hogy holnap műtenek valaki, imádkozzunk érte.
Azért, hogy az ilyen hét közben felmerült egészségi, családi vagy munkahelyi problémákért jobban tudjunk imádkozni, létrehoztunk egy sürgősségi imaszolgálatot.
Aki a hét közben szeretne kérni, az megteheti a szokásos módon, ezen a lapon keresztül, vagy írhat nekem sms-t vagy felhívhat a 06-70-379-66-02 telefonszámon. Én ilyenkor a kérést sürgősen továbbítom azoknak a testvéreknek, akik vállalták, hogy ezekben az esetekben imádkoznak az illető kéréséért. Ezenkívül ezeket a kéréseket mindig felteszem a honlapra is, így ezek mindig szerepelnek az imaközösség heti imaszándékai között is.
Aki úgy érzi, hogy szívesen résztvenne a sürgősségi imaszolgálatban és van arra kapacitása, hogy ha értesítést kap, akkor még aznap legalább egy rövid imát elmondjon a kérésért, kérem, hogy külje el nekem a telefonszámát, hogy sms-t tudjak neki küldeni. Ha valaki minden nap nézi az e-mailjeit, kérem, hogy adja meg az e-mail címét is.
Szeretettel várjuk a kéréseiteket és a jelentkezéseiteket.
Kata
Ima az Egyházért
Püspök atya nemrégen kérte az egész egyházmegyét, hogy az egyház megújulásáért, az egyházmegyéért, és ezen belül különösen saját egyházközségünkért, közösségünkért, plébánosunkért imádkozzunk, és csütörtökönként szentségimádást tartsunk.
Az egyházat hatalmas támadások érik, amelyek szétzilálásunkra és meggyengítésünkre törekszenek. Ezért, hogy a püspök atya kérésének minél inkább eleget tehessünk, egyházközségünk több tagjával összefogva rendszeres imát és böjtöt vállalunk az Egyház megerősödéséért, Jézus tanítása szerint, aki azt mondta, hogy a gonosz „csak imára és böjtre” távozik el (Mk 9,29).
Körünk tagjai minden nap elmondanak egy tized rózsafüzért, és ezt valamint a – Mária ismétlődő kérésére – megtartott szerdai böjtöt az Egyházért, s ezen belül különösen a saját egyházközségünkért, közösségünkért és plébánosunkért ajánljuk fel. Emellett akinek munkabeosztása lehetővé teszi, részt vesz templomunkban a hetenkénti csütörtöki szentségimádáson is.
Kérünk mindenkit, hogy amennyire ereje és egészségi állapota engedi, csatlakozzon hozzánk!
Teljesített kérések:
Azt tapasztaljuk, hogy Isten mindig válaszol. Gyakran megadja, amit kérünk, s ha az nem lenne jó nekünk, akkor is megerősít és megvigasztal. Ezért ne csak kéréseinket, hanem ezeket a válaszokat is osszuk meg egymással.
Hálás köszönet mindegyikért Istennek.
- Fiunkat felvették a főiskolára.
- Köszönöm az imákat a két hajléktalan emberért. Az egyik elfogadta az orvosi segitséget és bevitték a kórházba, a másik is gondolkodik, hogy elmegy egy általa már ismert hajléktalanszállóra.
- Komoly részeredményről tudok beszámolni. Tavaly májusban volt egy vetélése a húgomnak. Nem volt "vészes", mert gyakorlatilag el sem kezdett fejlődni: a terhességet kimutatták, de nem lett szívhangja a magzatnak. Akárhogy is, egy anyát, pláne, ha nagyon szeretné a gyermekáldást, megviseli ez is. Nyár elején aztán jött a jó hír: ismét áldott állapotban van a húgom. Sajnos elég hamar jött az újabb hír: vérzik. Nagyon megijedtünk, megijedtem én is. Gyakorlati tapasztalataim révén én sokkal aggodalmaskodóbb vagyok e téren. Amikor azonban a pánikom elképesztő méreteket kezdett ölteni és sehogyan sem voltam képes megnyugtatni magam, jött a megvilágosodás. Már régen terveztem, hogy csatlakozom az imakörhöz, de valahogy nem tudtam igazán önzetlen lenni, és komoly rászorultság nélkül, „csak” másoknak segíteni. Ezt így utólag már nagyon szégyellem. De most nagyon nagy segítség volt ehhez a „megoldáshoz” folyamodni. Sürgős imát kértem és azóta is folyamatosan imádkoztok értük.Bár a megszületéséig még elég sok idő van hátra, de örömmel számolhatok be arról, hogy a magzatvízből vett minta alapján unokaöcsém fog születni (ez különösen nagy áldás – a nagypapa első lánya megszületése óta várja a trónörököst) és a DNS viszgálat alapján genetikai problémája nincs. Nagyon köszönöm Mindannyiótoknak és a Jóisten áldását kérem Rátok.
Kőműves- és ácsmunkához értő segítség kellene egy kétgyerekes édasanyának, mert fizetni nem tud, de nagyon szüksége lenne a munkára. Aki valami segítséget tudna ajánlani, hívja fel a következő telefonszámot: 06-20-4615688
Imaszándékok október 8-14.:
- Kérjük Szent Pio atyát: imáinkra figyelve, velünk együtt ő is járjon közbe nagy tisztelőjéért, Eszterért, hogy sokféle betegségének lehetséges szövődményei kerüljék el őt. És merjük kérni gyógyulását. „... mert Istennél semmi sem lehetetlen.” (Lk. 1,57) Köszönöm.
- Egy édesapáért és nagyfiáért, hogy megtalálják életük értelmét.
- Türelemért, legyen türelmem a beteg unokámhoz. Köszönöm.
- Ágiért, hogy térjen észhez és ne menjen férjhez Indiába.
- Imádkozzunk fiunk teljes gyógyulásáért.
- Űzd el lelkemből a kételkedést, add hogy társam szava mind igaz legyen és tudjak újra hinni benne.
- Barátnőm súlyos gondjai minél előbb megoldódjanak.
- Azért kérek imát, hogy kapjak állást.
- Anita megtéréséért.
- Egy kisgyermek megkereszteléséért.
- Szüleim, testvérem és családja megtéréséért.
- Szomszédaim megtéréséért.
- Munkáért.
- Máté megszokja a kollégiumot.
- Lelkipásztori munkatársak egységéért.
- Kérjük Urunkat, hogy gyermekeimnek mindig fontos legyen a szentmise és az Oltáriszentség gyakori vétele. Unokáimat is erre neveljék.
- Kérjük Urunkat, hogy férjem rá találjon az Istenhez vezető útra.
- Kérjük Urunkat, hogy fiam megtalálja párját, akivel szeretetben és boldogságban él és az Istenhez vezető útról soha le ne térjenek.
- Hogy egy homoszexuális pár tagjai szakítani tudjannak ezzel a bűnnel és ehhez kapjanak megfelelő lelki támogatást
- Hogy egy barátunk a rossz szellemi hatások ellenére se térjen le Isten útjáról és ha lehet, kerülje el a rossz befolyást.
- Mária testvérünk sikeres szívműtétéért.
- Joci fiam káros szenvedélyeitől való megszabadulásáért, emberi életviteléért.
- Zoltán fiam megtéréséért, családjában istenszerető lelkületért.
- Zoltán térdének teljes gyógyulásáért.
- Zolika elsőáldozásáért.
- Kati néni lelki békéjéért, szentségek felvételéért.
- Hogy az Istentől kapott javakért és segítségekért hálát tudjunk adni Neki.
- Azért a hajléktalanért még kérek imát, aki vissza akar menni a szállóra, hogy visszafogadják őt oda. Segitse őt és a másik hajléktalant is az Úr az Ő szándéka szerint. Köszönöm!
- Kérek szépen imát bátyám és három barátom testi-lelki gyógyulásáért.
- Tanitványaimért és önmagamért, hogy tudjunk együttmüködni, és a végveszélyben lévőket óvja meg az Úr!
- Helgának segitségért a házátalakitásához.
- Barátnőimért és önmagamért, hogy élhessünk keresztény családban! Köszönöm
- Hogy Andris megtalálja életének az értelmét, és rá tudjon lépni a helyes útra.
- Kérünk imát családunk testi-lelki egészségéért, megerősödéséért.
- Imát kérek tőletek, hogy sikerüljön tető alá hoznom néhány nagyon fontos megállapodást!
- A húgom magzatának életéért és egészségéért. Köszönöm.
- Balesetem miatt édesanyám, édesapám, testvéreim, nagyszüleim, menyasszonyom és minden ismerősöm már egy éve lelki gondokkal küszködik, és nehezebb minden napjuk. Adj erőt Uram nekik, és kérlek titeket, hogy imádkozzatok értük, hogy legyen erejük átlépni ezen a rossz szakaszon és lelkük végre nyugalmat nyerjen. Valamint szeretném kérni a Jó Istent, hogy a szép régi családi eggyetértést és családi nyugalmat költöztesse vissza családom rohanó életébe.
- Munkahelyi békességért.
- Egy idős néniért, hogy a Gondviselő Mennyei Atya segítse ki az időskori magányból.
- Egy súlyos beteg kisfiú gyógyulásáért és családjáért.
- Egy örökbe fogadott kisfiúért, akit a vér szerinti szülei egy év után visszakértek a nevelőszüleitől. A Mennyei Atya tartsa meg őt az igaz úton.
- Hogy ez az imaközösség sikerüljön és Isten minél több kegyelmet adjon rajta keresztül.
- Gabiért és a családjáért, hogy folytatódjon a testi-lelki gyógyulásuk és az életük rendeződése.
- Hogy összeszedetten és hatékonyan tudjak dolgozni és le tudjam adni a munkáimat határidőre.
- Hogy a macskánk hozzá tudjon szokni, hogy nem engedjük ki.
- Több új szomszéd is jön a környékünkre. Kérjük, hogy jó szomszédokat kapjunk.
- József megtéréséért.
- Hogy Krisztina súlyos betegsége ellenére teljesíteni tudja a hivatását.
- Megerősítésért, összeszedettségért és világosságért.
- Hogy a függőben lévő CD-kiadványainkat határidőre el tudjuk készíteni.
- Hogy egy kereső testvérünk meglássa, hogy milyen hatalmas erő van a szentségekben és éljen azokkal.
- Isten ezután is szorítsa vissza az egyre erősödő zajszennyezést (motorozás, hangos zene, másokra tekintettel nem lévő bulizás, stb.) itt nálunk és Toniéknál is.
- Hogy a kertépítést le tudjam zárni és neki tudjak fogni a többi munkámnak.
- István testi-lelki gyógyulásáért.
- Egy rossz lelkiállapotban lévő barátnőnkért.
- Tamás megtéréséért.
- Hogy jól sikerüljön az őszre tervezett utunk.
- Hogy világosan lássam, hogy most mi Isten akarata az életemben és megtegyem azt.
- Hogy meg tudjam jól írni azt, amin most dolgozom.
- Hogy ne vállaljam túl magam.
- Hogy lássuk, mi a dolgunk Istvánnal.
- Egy barátnőnkért, hogy ne szakadjon el Istentől, hanem visszatérjen Hozzá és Rá bízza az életét.
- Hogy sokkal figyelmesebb legyek a misén.
- Hogy a megbetegedett magnóliáink és virágaink ne pusztuljanak el, hanem meggyógyuljanak.
- Juliért, hogy ne adja fel, hanem meg tudja valósítani a nagy céljait és, hogy Isten adjon neki hozzá illő társat.
- Jácint atyának, akit afganisztáni szolgálatra küldtek, kérünk minden segítséget és áldást.
A buszon szokásom szerint imádkoztam. Egyszercsak azt vettem észre, hogy az előttünk lévő keresztutcából egy volvós - anélkül, hogy körbenézne - kikanyarodik elénk. Olyan közel volt hozzánk, hogy a buszvezető nem tudott tenni semmit. Megpróbálta kikerülni, de az már nem sikerült.
Többször baleseteztem már. Ilyenkor különös módon felfüggesztődik az idő. Az ember a másodpercnek egy töredéke alatt látja, hogy meg fog történni a baleset és ezzel együtt egy csomó érzés és gondolat fut át rajta, kérdést tesz fel és esetleg válasz is kap. (Amikor egyszer Ausztriában egy autópálya-hídon előzés közben százhúsz kilométeres sebességgel ráfutottunk a tükörjégre, az volt az első kérdésem, hogy most meghalunk-e. Azonnal jött rá a megnyugtató válasz, hogy nem. A hajunk szála sem görbült meg. A kocsiban alvó kisgyerek fel sem ébredt.)
Most először tagolatlanul – minden különösebb gondolat és érzés nélkül – belsőleg segítségkérően fordultam Istenhez. Utána jöttek a gondolatok: vajon összetöröm-e magam az ütközéskor; vajon a többieknek lesz-e bajuk, milyen jó lenne, ha nem lenne; milyen kár, hogy most, amikor így sietek, a baleset utáni intézkedésekkel kell majd tölteni az időmet, esetleg semmit sem tudok elintézni, mert kórházba kerülök. Mindeközben – a különös módon felfüggesztett időben – láttam a sofőr tehetetlenségét.
A következő pillanatban a busz megállt. Mindenki – a baleset rémületében – körbenézett, hogy felmérje a károkat. S akkor mindenki látta, hogy nem csak neki, de senki másnak sem történt baja. Az emberek nagyot sóhajtottak. A Volvó sértetlenül elkanyarodott előlünk.
Sürgősségi imaszolgálat
Az elmúlt időben többen is megkerestek minket olyanfajta kéréssel például, hogy holnap műtenek valaki, imádkozzunk érte.
Azért, hogy az ilyen hét közben felmerült egészségi, családi vagy munkahelyi problémákért jobban tudjunk imádkozni, létrehoztunk egy sürgősségi imaszolgálatot.
Aki a hét közben szeretne kérni, az megteheti a szokásos módon, ezen a lapon keresztül, vagy írhat nekem sms-t vagy felhívhat a 06-70-379-66-02 telefonszámon. Én ilyenkor a kérést sürgősen továbbítom azoknak a testvéreknek, akik vállalták, hogy ezekben az esetekben imádkoznak az illető kéréséért. Ezenkívül ezeket a kéréseket mindig felteszem a honlapra is, így ezek mindig szerepelnek az imaközösség heti imaszándékai között is.
Aki úgy érzi, hogy szívesen résztvenne a sürgősségi imaszolgálatban és van arra kapacitása, hogy ha értesítést kap, akkor még aznap legalább egy rövid imát elmondjon a kérésért, kérem, hogy külje el nekem a telefonszámát, hogy sms-t tudjak neki küldeni. Ha valaki minden nap nézi az e-mailjeit, kérem, hogy adja meg az e-mail címét is.
Szeretettel várjuk a kéréseiteket és a jelentkezéseiteket.
Kata
Ima az Egyházért
Püspök atya nemrégen kérte az egész egyházmegyét, hogy az egyház megújulásáért, az egyházmegyéért, és ezen belül különösen saját egyházközségünkért, közösségünkért, plébánosunkért imádkozzunk, és csütörtökönként szentségimádást tartsunk.
Az egyházat hatalmas támadások érik, amelyek szétzilálásunkra és meggyengítésünkre törekszenek. Ezért, hogy a püspök atya kérésének minél inkább eleget tehessünk, egyházközségünk több tagjával összefogva rendszeres imát és böjtöt vállalunk az Egyház megerősödéséért, Jézus tanítása szerint, aki azt mondta, hogy a gonosz „csak imára és böjtre” távozik el (Mk 9,29).
Körünk tagjai minden nap elmondanak egy tized rózsafüzért, és ezt valamint a – Mária ismétlődő kérésére – megtartott szerdai böjtöt az Egyházért, s ezen belül különösen a saját egyházközségünkért, közösségünkért és plébánosunkért ajánljuk fel. Emellett akinek munkabeosztása lehetővé teszi, részt vesz templomunkban a hetenkénti csütörtöki szentségimádáson is.
Kérünk mindenkit, hogy amennyire ereje és egészségi állapota engedi, csatlakozzon hozzánk!
Teljesített kérések:
Azt tapasztaljuk, hogy Isten mindig válaszol. Gyakran megadja, amit kérünk, s ha az nem lenne jó nekünk, akkor is megerősít és megvigasztal. Ezért ne csak kéréseinket, hanem ezeket a válaszokat is osszuk meg egymással.
Hálás köszönet mindegyikért Istennek.
- Fiunkat felvették a főiskolára.
- Köszönöm az imákat a két hajléktalan emberért. Az egyik elfogadta az orvosi segitséget és bevitték a kórházba, a másik is gondolkodik, hogy elmegy egy általa már ismert hajléktalanszállóra.
- Komoly részeredményről tudok beszámolni. Tavaly májusban volt egy vetélése a húgomnak. Nem volt "vészes", mert gyakorlatilag el sem kezdett fejlődni: a terhességet kimutatták, de nem lett szívhangja a magzatnak. Akárhogy is, egy anyát, pláne, ha nagyon szeretné a gyermekáldást, megviseli ez is. Nyár elején aztán jött a jó hír: ismét áldott állapotban van a húgom. Sajnos elég hamar jött az újabb hír: vérzik. Nagyon megijedtünk, megijedtem én is. Gyakorlati tapasztalataim révén én sokkal aggodalmaskodóbb vagyok e téren. Amikor azonban a pánikom elképesztő méreteket kezdett ölteni és sehogyan sem voltam képes megnyugtatni magam, jött a megvilágosodás. Már régen terveztem, hogy csatlakozom az imakörhöz, de valahogy nem tudtam igazán önzetlen lenni, és komoly rászorultság nélkül, „csak” másoknak segíteni. Ezt így utólag már nagyon szégyellem. De most nagyon nagy segítség volt ehhez a „megoldáshoz” folyamodni. Sürgős imát kértem és azóta is folyamatosan imádkoztok értük.Bár a megszületéséig még elég sok idő van hátra, de örömmel számolhatok be arról, hogy a magzatvízből vett minta alapján unokaöcsém fog születni (ez különösen nagy áldás – a nagypapa első lánya megszületése óta várja a trónörököst) és a DNS viszgálat alapján genetikai problémája nincs. Nagyon köszönöm Mindannyiótoknak és a Jóisten áldását kérem Rátok.
Kőműves- és ácsmunkához értő segítség kellene egy kétgyerekes édasanyának, mert fizetni nem tud, de nagyon szüksége lenne a munkára. Aki valami segítséget tudna ajánlani, hívja fel a következő telefonszámot: 06-20-4615688
Imaszándékok október 8-14.:
- Kérjük Szent Pio atyát: imáinkra figyelve, velünk együtt ő is járjon közbe nagy tisztelőjéért, Eszterért, hogy sokféle betegségének lehetséges szövődményei kerüljék el őt. És merjük kérni gyógyulását. „... mert Istennél semmi sem lehetetlen.” (Lk. 1,57) Köszönöm.
- Egy édesapáért és nagyfiáért, hogy megtalálják életük értelmét.
- Türelemért, legyen türelmem a beteg unokámhoz. Köszönöm.
- Ágiért, hogy térjen észhez és ne menjen férjhez Indiába.
- Imádkozzunk fiunk teljes gyógyulásáért.
- Űzd el lelkemből a kételkedést, add hogy társam szava mind igaz legyen és tudjak újra hinni benne.
- Barátnőm súlyos gondjai minél előbb megoldódjanak.
- Azért kérek imát, hogy kapjak állást.
- Anita megtéréséért.
- Egy kisgyermek megkereszteléséért.
- Szüleim, testvérem és családja megtéréséért.
- Szomszédaim megtéréséért.
- Munkáért.
- Máté megszokja a kollégiumot.
- Lelkipásztori munkatársak egységéért.
- Kérjük Urunkat, hogy gyermekeimnek mindig fontos legyen a szentmise és az Oltáriszentség gyakori vétele. Unokáimat is erre neveljék.
- Kérjük Urunkat, hogy férjem rá találjon az Istenhez vezető útra.
- Kérjük Urunkat, hogy fiam megtalálja párját, akivel szeretetben és boldogságban él és az Istenhez vezető útról soha le ne térjenek.
- Hogy egy homoszexuális pár tagjai szakítani tudjannak ezzel a bűnnel és ehhez kapjanak megfelelő lelki támogatást
- Hogy egy barátunk a rossz szellemi hatások ellenére se térjen le Isten útjáról és ha lehet, kerülje el a rossz befolyást.
- Mária testvérünk sikeres szívműtétéért.
- Joci fiam káros szenvedélyeitől való megszabadulásáért, emberi életviteléért.
- Zoltán fiam megtéréséért, családjában istenszerető lelkületért.
- Zoltán térdének teljes gyógyulásáért.
- Zolika elsőáldozásáért.
- Kati néni lelki békéjéért, szentségek felvételéért.
- Hogy az Istentől kapott javakért és segítségekért hálát tudjunk adni Neki.
- Azért a hajléktalanért még kérek imát, aki vissza akar menni a szállóra, hogy visszafogadják őt oda. Segitse őt és a másik hajléktalant is az Úr az Ő szándéka szerint. Köszönöm!
- Kérek szépen imát bátyám és három barátom testi-lelki gyógyulásáért.
- Tanitványaimért és önmagamért, hogy tudjunk együttmüködni, és a végveszélyben lévőket óvja meg az Úr!
- Helgának segitségért a házátalakitásához.
- Barátnőimért és önmagamért, hogy élhessünk keresztény családban! Köszönöm
- Hogy Andris megtalálja életének az értelmét, és rá tudjon lépni a helyes útra.
- Kérünk imát családunk testi-lelki egészségéért, megerősödéséért.
- Imát kérek tőletek, hogy sikerüljön tető alá hoznom néhány nagyon fontos megállapodást!
- A húgom magzatának életéért és egészségéért. Köszönöm.
- Balesetem miatt édesanyám, édesapám, testvéreim, nagyszüleim, menyasszonyom és minden ismerősöm már egy éve lelki gondokkal küszködik, és nehezebb minden napjuk. Adj erőt Uram nekik, és kérlek titeket, hogy imádkozzatok értük, hogy legyen erejük átlépni ezen a rossz szakaszon és lelkük végre nyugalmat nyerjen. Valamint szeretném kérni a Jó Istent, hogy a szép régi családi eggyetértést és családi nyugalmat költöztesse vissza családom rohanó életébe.
- Munkahelyi békességért.
- Egy idős néniért, hogy a Gondviselő Mennyei Atya segítse ki az időskori magányból.
- Egy súlyos beteg kisfiú gyógyulásáért és családjáért.
- Egy örökbe fogadott kisfiúért, akit a vér szerinti szülei egy év után visszakértek a nevelőszüleitől. A Mennyei Atya tartsa meg őt az igaz úton.
- Hogy ez az imaközösség sikerüljön és Isten minél több kegyelmet adjon rajta keresztül.
- Gabiért és a családjáért, hogy folytatódjon a testi-lelki gyógyulásuk és az életük rendeződése.
- Hogy összeszedetten és hatékonyan tudjak dolgozni és le tudjam adni a munkáimat határidőre.
- Hogy a macskánk hozzá tudjon szokni, hogy nem engedjük ki.
- Több új szomszéd is jön a környékünkre. Kérjük, hogy jó szomszédokat kapjunk.
- József megtéréséért.
- Hogy Krisztina súlyos betegsége ellenére teljesíteni tudja a hivatását.
- Megerősítésért, összeszedettségért és világosságért.
- Hogy a függőben lévő CD-kiadványainkat határidőre el tudjuk készíteni.
- Hogy egy kereső testvérünk meglássa, hogy milyen hatalmas erő van a szentségekben és éljen azokkal.
- Isten ezután is szorítsa vissza az egyre erősödő zajszennyezést (motorozás, hangos zene, másokra tekintettel nem lévő bulizás, stb.) itt nálunk és Toniéknál is.
- Hogy a kertépítést le tudjam zárni és neki tudjak fogni a többi munkámnak.
- István testi-lelki gyógyulásáért.
- Egy rossz lelkiállapotban lévő barátnőnkért.
- Tamás megtéréséért.
- Hogy jól sikerüljön az őszre tervezett utunk.
- Hogy világosan lássam, hogy most mi Isten akarata az életemben és megtegyem azt.
- Hogy meg tudjam jól írni azt, amin most dolgozom.
- Hogy ne vállaljam túl magam.
- Hogy lássuk, mi a dolgunk Istvánnal.
- Egy barátnőnkért, hogy ne szakadjon el Istentől, hanem visszatérjen Hozzá és Rá bízza az életét.
- Hogy sokkal figyelmesebb legyek a misén.
- Hogy a megbetegedett magnóliáink és virágaink ne pusztuljanak el, hanem meggyógyuljanak.
- Juliért, hogy ne adja fel, hanem meg tudja valósítani a nagy céljait és, hogy Isten adjon neki hozzá illő társat.
- Jácint atyának, akit afganisztáni szolgálatra küldtek, kérünk minden segítséget és áldást.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése