Sürgősségi imaszolgálat
Az elmúlt időben többen is megkerestek meg minket olyanfajta kéréssel például, hogy holnap műtenek valaki, imádkozzunk érte.
Azért, hogy az ilyen hét közben felmerült egészségi, családi vagy munkahelyi problémákért jobban tudjunk imádkozni, létrehoztunk egy sürgősségi imaszolgálatot.
Aki a hét közben szeretne kérni, az megteheti a szokásos módon, ezen a lapon keresztül, vagy írhat nekem sms-t vagy felhívhat a 06-70-379-66-02 telefonszámon. Én ilyenkor a kérést sürgősen továbbítom azoknak a testvéreknek, akik vállalták, hogy ezekben az esetekben imádkoznak az illető kéréséért. Ezenkívül ezeket a kéréseket mindig felteszem a honlapra is, így ezek mindig szerepelnek az imaközösség heti imaszándékai között is.
Aki úgy érzi, hogy szívesen résztvenne a sürgősségi imaszolgálatban és van arra kapacitása, hogy ha értesítést kap, akkor még aznap legalább egy rövid imát elmondjon a kérésért, kérem, hogy külje el nekem a telefonszámát, hogy sms-t tudjak neki küldeni. Ha valaki minden nap nézi az e-mailjeit, kérem, hogy adja meg az e-mail címét is.
Szeretettel várjuk a kéréseiteket és a jelentkezéseiteket.
Kata
Teljesített kérések:
Azt tapasztaljuk, hogy Isten mindig válaszol. Gyakran megadja, amit kérünk, s ha az nem lenne jó nekünk, akkor is megerősít és megvigasztal. Ezért ne csak kéréseinket, hanem ezeket a válaszokat is osszuk meg egymással.
Egy tanúságtétel:
"Mert mindenki, aki kér, kap, aki keres, talál, és aki zörget, annak ajtót nyitnak..." (Ján 11,10)
"... Szeressétek egymást, amint én szerettelek titeket ... " (Ján 14,34) – mondta Jézus búcsúbeszédében.
Ennek a szeretetnek a jegyében indult el egyházközségünkben az "imalánc" a rászorulókért.
Az élő hit gyümölcse a végtelen bizalom Isten mindenhatóságában. Hinni abban, hol az emberi tudás (orvostudomány, pszichiátria, pszichológia) hatékonysága véget ér, ott áll Jézus gyógyító szeretetével, szabadító hatalmával.
Az ember annyit kap Istentől, amennyit vár Tőle.
Vétek nem hinni abban, hogy Isten Szentlelke – nem csak a bibliai időkben, hanem – ma is munkálkodik, újjá teremt, s képes testi-lelki bajaink gyógyítására.
Jézus azt mondta: "Atyám mindmáig munkálkodik, ezért én is munkálkodom..." (Ján 5,17) Jézus pedig ma is és mindenkoron velünk éle az Oltáriszentségben, s ha köztünk van, hinnünk kell, hogy nem tétlenkedik. Bizonyosan nem, mert élő valóság, Tőle kapjuk a Szentlelket.
A mi feladatunk ketten vagy hárman összejönni az Ő nevében, hittel imádkozni és bizalommal várni a CSODÁT.
Még arra is megtanított, hogyan kérjünk: "Ne aggódjatok semmi miatt, hanem minden imádságotokban és könyörgésetekben terjesszétek kéréseteket az Úr elé HÁLAADÁSOTOKKAL együtt." (Fil 4,6)
Így történt Lázár feltámasztásakor is:
"...ha hiszel, meglátod Isten dicsőségét ...", mondta Jézus Mártának azután így imádkozott: "Atyám, hálát adok Neked, hogy meghallgattál. Tudom, hogy mindig meghallgatsz ... higgyék, hogy Te küldtél engem ..." (Ján 11, 40-42)
E szavak után utasította csak Jézus Lázárt, hogy "támadjon föl" a halálból, azaz "jöjjön ki a sírból". S a Jézusból kiáradó Szentlélek megcselekedte Lázár feltámasztását.
Mi kell még egyéb? Isten a bizalmunkat várja, hogy ajándékozhasson nekünk örök üdvösséget, gyógyulást, Benne való örömöt. Ő a SZERETET.
De joggal várja tanúságtételünket is a bennünk vagy kérésünkre végzett csodáiról.
A tanúságtétel elhanyagolása bűn: mulasztás. Mulasztásunkkal elcsaljuk az Istennek kijáró hálát és DICSŐÍTÉST. Mert csodáit nagy szeretetén túl a hitetlenek meggyőzésére, azaz a hit felébresztésére is teszi.
Egy ilyen tanúságtétellel tartozom én Istennek és nektek testvéreim.
Történt pedig, hogy több gyógyulásra szoruló embert hordoztam imában és kértem számukra az imaközösség imáit is. A testvérek heteken keresztül imádkoztak értük.
Tulajdonképpen – a hűtlenek kivételével – minden "betegemben" elindult a gyógyuló változás, ám az egyik testvérben hamar és látványosan hatékonnyá vált az ima.
Alkoholfüggő, depressziós és aggodalmaskodó, csökkent önértékeléssel élő ember volt. Mélyen elítélte magát.
Az első imaszolgálatkor komoran, leszegett fejjel ült és szinte összeszorított fogakkal tárta fel a problémáit. A második imaalkalommal még mindig feszült volt, de már kissé felszabadultabb.
HÁLÁVAL és DICSŐÍTŐ IMÁBAN vittük Isten színe elé az életét a problémáival, gyengeségeivel együtt. Halkan azt is kértem tőle, végezzen egy jó szentgyónást és gyakori szentáldozást. Megtette.
A harmadik imaalkalommal arra kértük, engedje el a haragjait, kiengesztelődött lélekkel tárja ki a szívét Isten gyógyító szeretetének a befogadására. Nagyon kértük Jézust, szabadítsa meg a depressziótól és az alkoholtól való megkötözöttségéből.
Amint csukott szemmel imádkoztam érte, belsőleg láttam a segítő kegyelem bőséges áradását. Amikor kinyitottam a szemem, egy örömteli, könnyben úszó szempár mosolygott vissza rám, egy intelligens, meghatódott arcból. S ez a boldog mosoly máig sem hervadt le róla.
Dicsőség az Úrnak, hogy meghallgatta és meghallgatja imáinkat, és irgalmas szívvel lehajol hozzánk, hogy kiemeljen nyomorúságainkból.
Ezúton köszönöm a testvéreknek a háttér-imát, mely megerősítette és hatékonnyá tette a mi közösségünk közbenjáró könyörgését.
Áldott legyen az Isten!
További teljesített kérések:
- Kedves Közösség! Szeretném nektek elújságolni, hogy sikerült egy új munkahelyet találnom, ami mellett úgy néz ki, hogy sokkal több időt fogok tudni a családomra és a helyi közösségre fordítani. Végre!
Azt is tudnotok kell, hogy számomra ez egy valódi csoda! Nagyon sokat vártam erre a lehetőségre, és utólag megtudva, sokszor csak a gondviselésen múlt.
Hogy mennyire igaz ez, csak egy eset a sokból: Egy választási lehetőség előtt álltam és nagyon tépelődtem, hogy mit válasszak, mit is vár tőlem a Jóisten. Megkérdeztem Tőle, hogy mit válasszak és ahogy megfordultam, ott volt a válasz a telefonomban, a frissen kapott sms-ben, ami minden kételyt eloszlatott a választással kapcsolatban.
Az az igazság, hogy ekkora ajándék mellett érzem csak igazán, hogy mennyire kicsi és gyarló az ember. Ezt én igazából nem érdemeltem meg, de igyekszem, hogy a lehető legtöbbet tudjak ebből az isteni ajándékból kihozni.
Köszönöm nektek a segítséget.
- Franciska megkapta az értesítést, hogy felvették abba a jó gimnáziumba, ahova szeretett volna bekerülni. (S hogy Isten milyen bőkezűen ad: közben lehetőséget kapott arra, hogy egy másik, igen jó gimnáziumba is bejusson.)
- Úgy tűnik, hogy Petrának jó irányban alakulnak az ügyei. Sikerült a Távol-Keleten lakást és munkát szereznie, megkapta az éves tartózkodási engedélyt. S az első nehéz lelki megrázkódtatásokon is szerencsésen túljutott.
Imaszándékok 2007. április 30 - május 6.:
- Továbbra is szeretnék kérni minél több fegyelmet, kitartást és erőt, valamint, hogy át tudjam formálni a gondolkodásmódomat az új munkámhoz.
- Imádkozzunk felnőtt gyermekeim kibéküléséért.
- Kérjük Szent Pió atyát: imáinkra figyelve, velünk együtt ő is járjon közbe nagy tisztelőjéért, Eszterért, hogy sokféle betegségének lehetséges szövődményei kerüljék el őt. És merjük kérni gyógyulását. "... mert Istennél semmi sem lehetetlen." (Lk. 1, 57)
- Hogy hazánkban egyáltalán ne legyen állatkínzás.
- József fiam káros szenvedélyének elhagyásáért. Emberi életviteléért.
- Zoltán fiam test-lelki megújulásáért. Családjuk istenszerető lelkületének eléréséért.
- Unokáim értelmes, tartalmas életéért.
- Meghalt a súlyos műtéten átesett kolleganőm. Kérjük a Jóistent, hogy vele örvendezhessen sok testi és lelki szenvedéssel teli élete után.
- Egy beteg barátunk gyógyulásáért.
- Kérem a testvéreket, imádkozzanak értem, hogy a rendőrség gyors hajtásért ne vonja be a vezetői engedélyem. Azt nem kérem, hogy ne büntessenek meg ezért a közlekedési szabálytalanságért, hiszen valóban megérdemlem, de a jogosítvány elvonása, a munkám elvégzését tenné lehetetlenné. Magammal szemben a pénzbüntetést ezért a cselekedetért helyesnek találom, így valószínűleg emlékezni fogok arra, hogy (főleg lakott területen) betartsam a sebességi határokat. Köszönöm az Úrnak, hogy nem történt nagyobb baj e miatt a figyelmetlenségem miatt, és azt is, hogy tanulni tudtam ebből az esetből is. Köszönöm az imát mindenkinek.
- Ismét Gáborért, sikeres felvételi-érettségi vizsgájáért. Egy depressziós lánynak hajlékért és gyógyulásért.
- Egy bajbajutott család: apa, anya és leányért.
- Egy elhagyott feleség megtéréséért.
- Lehet, hogy egy barátnőnk rákos. Ha lehet, Isten vegye ezt le róla, ha nem lehet, kérünk neki a nehézségekben minden segítséget és kérjük, hogy el tudjon fogadni minden kegyelmet, amit Isten ezen a betegségen keresztül akar neki adni.
- Önmagamért és barátnőimért, élhessünk keresztény családban. Köszönöm!
- Szeretnék imát kérni testvéremért, hogy lelkében békesség legyen, testileg lelkileg meggyógyuljon, és megtalálja a helyes utat, mely Istenhez vezet. Amen.
- Hogy egy barátnőnk kapjon védelmet és segítséget egy rosszakaratú kollégája bántásaival szemben.
- Egy barátnőnkért, aki hamarosan szülni fog: Isten erősítse meg, hogy ne féljen és Rá tudja bízni magukat és minden baj nélkül, jól sikerüljön a szülés.
- Hogy ne én legyek az életem középpontja, hanem Isten.
- Hogy ez az imaközösség sikerüljön és Isten minél több kegyelmet adjon ezen keresztül.
- Kérjük, hogy Isten segítse és védje meg Tonit a kellemetlenkedő szomszédaival szemben.
- Gabiért és a családjélrt, testi-lelki gyógyulásukért és hogy kapjanak munkát.
- Hogy összeszedetten és hatékonyan tudjak dolgozni és le tudjam adni a munkáimat határidőre.
- Hogy a macskánkat sikerüljön szobamacskává nevelni, hogy ne járjon ki és ne pusztítsa a kisállatokat.
- Hogy minden újonnan beszerzett növényünk megeredjen.
- Hogy egy barátunk beteg felesége megkapja a megfelelő kezelést, s hogy Isten mindkettőjüket erősítse és vigasztalja meg ebben a nehéz helyzetben.
- Hogy egy barátunk lánya a fogyasztói szemlélet helyett megtalálja az igazi értékeket.
- Egy barátnőnkért, hogy ne adja be a gyerekét kétévesen bölcsődébe, hanem maradjon még egy évet otthon vele, s hogy a munkahelyén az erre meggondolatlanul tett ígéretét minden baj nélkül vissza tudja vonni.
- Élő István testi-lelki gyógyulásáért.
- Az elsőáldozók lelki megújulásáért, s a Jézushoz való hűségükért.
- Hogy Petra el tudjon szakadni a volt barátjától és új életet tudjon kezdeni.
Az elmúlt időben többen is megkerestek meg minket olyanfajta kéréssel például, hogy holnap műtenek valaki, imádkozzunk érte.
Azért, hogy az ilyen hét közben felmerült egészségi, családi vagy munkahelyi problémákért jobban tudjunk imádkozni, létrehoztunk egy sürgősségi imaszolgálatot.
Aki a hét közben szeretne kérni, az megteheti a szokásos módon, ezen a lapon keresztül, vagy írhat nekem sms-t vagy felhívhat a 06-70-379-66-02 telefonszámon. Én ilyenkor a kérést sürgősen továbbítom azoknak a testvéreknek, akik vállalták, hogy ezekben az esetekben imádkoznak az illető kéréséért. Ezenkívül ezeket a kéréseket mindig felteszem a honlapra is, így ezek mindig szerepelnek az imaközösség heti imaszándékai között is.
Aki úgy érzi, hogy szívesen résztvenne a sürgősségi imaszolgálatban és van arra kapacitása, hogy ha értesítést kap, akkor még aznap legalább egy rövid imát elmondjon a kérésért, kérem, hogy külje el nekem a telefonszámát, hogy sms-t tudjak neki küldeni. Ha valaki minden nap nézi az e-mailjeit, kérem, hogy adja meg az e-mail címét is.
Szeretettel várjuk a kéréseiteket és a jelentkezéseiteket.
Kata
Teljesített kérések:
Azt tapasztaljuk, hogy Isten mindig válaszol. Gyakran megadja, amit kérünk, s ha az nem lenne jó nekünk, akkor is megerősít és megvigasztal. Ezért ne csak kéréseinket, hanem ezeket a válaszokat is osszuk meg egymással.
Egy tanúságtétel:
"Mert mindenki, aki kér, kap, aki keres, talál, és aki zörget, annak ajtót nyitnak..." (Ján 11,10)
"... Szeressétek egymást, amint én szerettelek titeket ... " (Ján 14,34) – mondta Jézus búcsúbeszédében.
Ennek a szeretetnek a jegyében indult el egyházközségünkben az "imalánc" a rászorulókért.
Az élő hit gyümölcse a végtelen bizalom Isten mindenhatóságában. Hinni abban, hol az emberi tudás (orvostudomány, pszichiátria, pszichológia) hatékonysága véget ér, ott áll Jézus gyógyító szeretetével, szabadító hatalmával.
Az ember annyit kap Istentől, amennyit vár Tőle.
Vétek nem hinni abban, hogy Isten Szentlelke – nem csak a bibliai időkben, hanem – ma is munkálkodik, újjá teremt, s képes testi-lelki bajaink gyógyítására.
Jézus azt mondta: "Atyám mindmáig munkálkodik, ezért én is munkálkodom..." (Ján 5,17) Jézus pedig ma is és mindenkoron velünk éle az Oltáriszentségben, s ha köztünk van, hinnünk kell, hogy nem tétlenkedik. Bizonyosan nem, mert élő valóság, Tőle kapjuk a Szentlelket.
A mi feladatunk ketten vagy hárman összejönni az Ő nevében, hittel imádkozni és bizalommal várni a CSODÁT.
Még arra is megtanított, hogyan kérjünk: "Ne aggódjatok semmi miatt, hanem minden imádságotokban és könyörgésetekben terjesszétek kéréseteket az Úr elé HÁLAADÁSOTOKKAL együtt." (Fil 4,6)
Így történt Lázár feltámasztásakor is:
"...ha hiszel, meglátod Isten dicsőségét ...", mondta Jézus Mártának azután így imádkozott: "Atyám, hálát adok Neked, hogy meghallgattál. Tudom, hogy mindig meghallgatsz ... higgyék, hogy Te küldtél engem ..." (Ján 11, 40-42)
E szavak után utasította csak Jézus Lázárt, hogy "támadjon föl" a halálból, azaz "jöjjön ki a sírból". S a Jézusból kiáradó Szentlélek megcselekedte Lázár feltámasztását.
Mi kell még egyéb? Isten a bizalmunkat várja, hogy ajándékozhasson nekünk örök üdvösséget, gyógyulást, Benne való örömöt. Ő a SZERETET.
De joggal várja tanúságtételünket is a bennünk vagy kérésünkre végzett csodáiról.
A tanúságtétel elhanyagolása bűn: mulasztás. Mulasztásunkkal elcsaljuk az Istennek kijáró hálát és DICSŐÍTÉST. Mert csodáit nagy szeretetén túl a hitetlenek meggyőzésére, azaz a hit felébresztésére is teszi.
Egy ilyen tanúságtétellel tartozom én Istennek és nektek testvéreim.
Történt pedig, hogy több gyógyulásra szoruló embert hordoztam imában és kértem számukra az imaközösség imáit is. A testvérek heteken keresztül imádkoztak értük.
Tulajdonképpen – a hűtlenek kivételével – minden "betegemben" elindult a gyógyuló változás, ám az egyik testvérben hamar és látványosan hatékonnyá vált az ima.
Alkoholfüggő, depressziós és aggodalmaskodó, csökkent önértékeléssel élő ember volt. Mélyen elítélte magát.
Az első imaszolgálatkor komoran, leszegett fejjel ült és szinte összeszorított fogakkal tárta fel a problémáit. A második imaalkalommal még mindig feszült volt, de már kissé felszabadultabb.
HÁLÁVAL és DICSŐÍTŐ IMÁBAN vittük Isten színe elé az életét a problémáival, gyengeségeivel együtt. Halkan azt is kértem tőle, végezzen egy jó szentgyónást és gyakori szentáldozást. Megtette.
A harmadik imaalkalommal arra kértük, engedje el a haragjait, kiengesztelődött lélekkel tárja ki a szívét Isten gyógyító szeretetének a befogadására. Nagyon kértük Jézust, szabadítsa meg a depressziótól és az alkoholtól való megkötözöttségéből.
Amint csukott szemmel imádkoztam érte, belsőleg láttam a segítő kegyelem bőséges áradását. Amikor kinyitottam a szemem, egy örömteli, könnyben úszó szempár mosolygott vissza rám, egy intelligens, meghatódott arcból. S ez a boldog mosoly máig sem hervadt le róla.
Dicsőség az Úrnak, hogy meghallgatta és meghallgatja imáinkat, és irgalmas szívvel lehajol hozzánk, hogy kiemeljen nyomorúságainkból.
Ezúton köszönöm a testvéreknek a háttér-imát, mely megerősítette és hatékonnyá tette a mi közösségünk közbenjáró könyörgését.
Áldott legyen az Isten!
További teljesített kérések:
- Kedves Közösség! Szeretném nektek elújságolni, hogy sikerült egy új munkahelyet találnom, ami mellett úgy néz ki, hogy sokkal több időt fogok tudni a családomra és a helyi közösségre fordítani. Végre!
Azt is tudnotok kell, hogy számomra ez egy valódi csoda! Nagyon sokat vártam erre a lehetőségre, és utólag megtudva, sokszor csak a gondviselésen múlt.
Hogy mennyire igaz ez, csak egy eset a sokból: Egy választási lehetőség előtt álltam és nagyon tépelődtem, hogy mit válasszak, mit is vár tőlem a Jóisten. Megkérdeztem Tőle, hogy mit válasszak és ahogy megfordultam, ott volt a válasz a telefonomban, a frissen kapott sms-ben, ami minden kételyt eloszlatott a választással kapcsolatban.
Az az igazság, hogy ekkora ajándék mellett érzem csak igazán, hogy mennyire kicsi és gyarló az ember. Ezt én igazából nem érdemeltem meg, de igyekszem, hogy a lehető legtöbbet tudjak ebből az isteni ajándékból kihozni.
Köszönöm nektek a segítséget.
- Franciska megkapta az értesítést, hogy felvették abba a jó gimnáziumba, ahova szeretett volna bekerülni. (S hogy Isten milyen bőkezűen ad: közben lehetőséget kapott arra, hogy egy másik, igen jó gimnáziumba is bejusson.)
- Úgy tűnik, hogy Petrának jó irányban alakulnak az ügyei. Sikerült a Távol-Keleten lakást és munkát szereznie, megkapta az éves tartózkodási engedélyt. S az első nehéz lelki megrázkódtatásokon is szerencsésen túljutott.
Imaszándékok 2007. április 30 - május 6.:
- Továbbra is szeretnék kérni minél több fegyelmet, kitartást és erőt, valamint, hogy át tudjam formálni a gondolkodásmódomat az új munkámhoz.
- Imádkozzunk felnőtt gyermekeim kibéküléséért.
- Kérjük Szent Pió atyát: imáinkra figyelve, velünk együtt ő is járjon közbe nagy tisztelőjéért, Eszterért, hogy sokféle betegségének lehetséges szövődményei kerüljék el őt. És merjük kérni gyógyulását. "... mert Istennél semmi sem lehetetlen." (Lk. 1, 57)
- Hogy hazánkban egyáltalán ne legyen állatkínzás.
- József fiam káros szenvedélyének elhagyásáért. Emberi életviteléért.
- Zoltán fiam test-lelki megújulásáért. Családjuk istenszerető lelkületének eléréséért.
- Unokáim értelmes, tartalmas életéért.
- Meghalt a súlyos műtéten átesett kolleganőm. Kérjük a Jóistent, hogy vele örvendezhessen sok testi és lelki szenvedéssel teli élete után.
- Egy beteg barátunk gyógyulásáért.
- Kérem a testvéreket, imádkozzanak értem, hogy a rendőrség gyors hajtásért ne vonja be a vezetői engedélyem. Azt nem kérem, hogy ne büntessenek meg ezért a közlekedési szabálytalanságért, hiszen valóban megérdemlem, de a jogosítvány elvonása, a munkám elvégzését tenné lehetetlenné. Magammal szemben a pénzbüntetést ezért a cselekedetért helyesnek találom, így valószínűleg emlékezni fogok arra, hogy (főleg lakott területen) betartsam a sebességi határokat. Köszönöm az Úrnak, hogy nem történt nagyobb baj e miatt a figyelmetlenségem miatt, és azt is, hogy tanulni tudtam ebből az esetből is. Köszönöm az imát mindenkinek.
- Ismét Gáborért, sikeres felvételi-érettségi vizsgájáért. Egy depressziós lánynak hajlékért és gyógyulásért.
- Egy bajbajutott család: apa, anya és leányért.
- Egy elhagyott feleség megtéréséért.
- Lehet, hogy egy barátnőnk rákos. Ha lehet, Isten vegye ezt le róla, ha nem lehet, kérünk neki a nehézségekben minden segítséget és kérjük, hogy el tudjon fogadni minden kegyelmet, amit Isten ezen a betegségen keresztül akar neki adni.
- Önmagamért és barátnőimért, élhessünk keresztény családban. Köszönöm!
- Szeretnék imát kérni testvéremért, hogy lelkében békesség legyen, testileg lelkileg meggyógyuljon, és megtalálja a helyes utat, mely Istenhez vezet. Amen.
- Hogy egy barátnőnk kapjon védelmet és segítséget egy rosszakaratú kollégája bántásaival szemben.
- Egy barátnőnkért, aki hamarosan szülni fog: Isten erősítse meg, hogy ne féljen és Rá tudja bízni magukat és minden baj nélkül, jól sikerüljön a szülés.
- Hogy ne én legyek az életem középpontja, hanem Isten.
- Hogy ez az imaközösség sikerüljön és Isten minél több kegyelmet adjon ezen keresztül.
- Kérjük, hogy Isten segítse és védje meg Tonit a kellemetlenkedő szomszédaival szemben.
- Gabiért és a családjélrt, testi-lelki gyógyulásukért és hogy kapjanak munkát.
- Hogy összeszedetten és hatékonyan tudjak dolgozni és le tudjam adni a munkáimat határidőre.
- Hogy a macskánkat sikerüljön szobamacskává nevelni, hogy ne járjon ki és ne pusztítsa a kisállatokat.
- Hogy minden újonnan beszerzett növényünk megeredjen.
- Hogy egy barátunk beteg felesége megkapja a megfelelő kezelést, s hogy Isten mindkettőjüket erősítse és vigasztalja meg ebben a nehéz helyzetben.
- Hogy egy barátunk lánya a fogyasztói szemlélet helyett megtalálja az igazi értékeket.
- Egy barátnőnkért, hogy ne adja be a gyerekét kétévesen bölcsődébe, hanem maradjon még egy évet otthon vele, s hogy a munkahelyén az erre meggondolatlanul tett ígéretét minden baj nélkül vissza tudja vonni.
- Élő István testi-lelki gyógyulásáért.
- Az elsőáldozók lelki megújulásáért, s a Jézushoz való hűségükért.
- Hogy Petra el tudjon szakadni a volt barátjától és új életet tudjon kezdeni.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése